притисни ентер »

Голден Стејт нуди нови договори на повредените ѕвезди

Голден Стејт нуди нови договори на повредените ѕвезди

„Воините“ по поразот од Торонто во финалето на НБА лигата, се подготени да им понудат два максимални договори на повредите ѕвезди, Кевин Дурант и Клеј Томпсон. Крилото на Голден Стејт вориорс, Кевин Дурант во плејофот ја доживеа една од најтешките спортски повреди, на ахиловата тетива, додека Клеј Томпсон во последниот натпревар од финалети ги скина

Лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Клеј Томпсон од Голден Стејт скина лигаменти за време на дуелот бр.6 од финалето на НБА, објави „ЕСПН“. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третиот период од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото. Томпсон, кој ја освои титулата

Нов шок за Голден Стејт: Томпсон има скинати лигаменти!

Нов шок за Голден Стејт: Томпсон има скинати лигаменти!

Клеј Томпсон на последниот меч со Торонто ги скина предните вкрстени лигаменти на коленото и ќе паузира помеѓу шест и девет месеци. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третата четвртина од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Клеј Томпсон од Голден Стејт скина лигаменти за време на дуелот бр.6 од финалето на НБА, објави „ЕСПН“. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третиот период од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото. Томпсон, кој ја освои титулата

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Клеј Томпсон од Голден Стејт скина лигаменти за време на дуелот шестиот дуел од финалето на НБА, објави „ЕСПН“. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третиот период од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото. Томпсон, кој ја освои

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Клеј Томпсон од Голден Стејт скина лигаменти за време на дуелот бр.6 од финалето на НБА, објави „ЕСПН“. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третиот период од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото. Томпсон, кој ја освои титулата

Шок за Вориорс – Томпсон ги скина вкрстените лигаменти (Видео)

Шок за Вориорс – Томпсон ги скина вкрстените лигаменти (Видео)

Бекот на Голден стејт Вориорс Клеј Томпсон ги скинал предните вкрстени лигаменти во левото колено, во текот на шестиот меч од финалната серија против Торонто Репторс, потврдил за ЕСПН неговиот менаџер, Грег Лоренс. Според првичните прогнози на Томпсон му претстои пауза до февруари или март наредната година. Репторс со победата 114-110 ја добија серијата

Нема крај на проблемите на Голден Стејт (ВИДЕО)

Нема крај на проблемите на Голден Стејт (ВИДЕО)

Еден од клучните играчи Клеј Томпсон во редовите на Голден Стејт имаше тешка повреда во текот на последниот шести меч од НБА финалето.. Екипата од Канада Торонто Репторс успеа да ја освои титулата шампион , за прв пат во својата клупска историја. Им нема крај на проблемите на Голден Стејт, покрај Дурант, уште една голема ѕвезда во тимот по се изгледа

Шок за Вориорс – Томпсон ги скина вкрстените лигаменти (Видео)

Шок за Вориорс – Томпсон ги скина вкрстените лигаменти (Видео)

Бекот на Голден стејт Вориорс Клеј Томпсон ги скинал предните вкрстени лигаменти во левото колено, во текот на шестиот меч од финалната серија против Торонто Репторс, потврдил за ЕСПН неговиот менаџер, Грег Лоренс. Според првичните прогнози на Томпсон му претстои пауза до февруари или март наредната година. Репторс со победата 114-110 ја добија серијата

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Клеј Томпсон од Голден Стејт скина лигаменти за време на дуелот бр.6 од финалето на НБА, објави „ЕСПН“. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третиот период од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото. Томпсон, кој ја освои титулата

Томпсон скина лигаменти на коленото, па шутираше слободни фрлање и сакаше да продолжи да игра! (ВИДЕО)

Томпсон скина лигаменти на коленото, па шутираше слободни фрлање и сакаше да продолжи да игра! (ВИДЕО)

Нов пех за Голден стејт, Клеј Томпсон на последниот меч со Торонто ги скина предните вкрстени лигаменти на коленото и ќе паузира помеѓу шест и девет месеци. Во финишот од третата четвртина при еден доскок Томпсон ги повреди лигаментите, изгледаше лошо и со помош од своите соиграчи беше испратен во соблекувалната. Но за чудо реши да се врати и да ги

Шок за Голден Стејт и Томпсон: Клеј заработи тешка повреда (Видео)

Шок за Голден Стејт и Томпсон: Клеј заработи тешка повреда (Видео)

Голден Стејт Вориорс по три години го загуби трофејот во НБА Лигата откако со 4:2 беше поразен од Торонто во финалната серија. За шокот да биде уште поголем, во претходниот натпревар Голден Стејт го загуби Кевин Дурент кој ќе отсуствува до февруари следната година, а вчера тешка повреда заработи Клеј Томпсон. Еден од најдобрите кошаркари на „воините“

Томпсон со скинати лигаменти шутираше „пенали“, па сакал да продолжи да игра!? (ВИДЕО)

Томпсон со скинати лигаменти шутираше „пенали“, па сакал да продолжи да игра!? (ВИДЕО)

Еден од најдобрите кошаркари на Голден Стејт Вориорс, Клеј Томпсон синоќа доживеа невиден пех, па ги скина предните вкрстени лигаменти при еден лош доскок во обид да забие во обрачот на финалето во НБА против Торонто, по што канадскиот тим стигна до шампионската титула. Томпсон после болниот момент, со помош на соиграчи тргна кон соблекувалната, но

Уште една лоша вест за Голден Стејт: Томпсон има тешка повреда и ќе паузира шест месеци

Уште една лоша вест за Голден Стејт: Томпсон има тешка повреда и ќе паузира шест месеци

Шутерот на Голден Стејт, Клеј Томпсон, немаше среќа и се повреди во третата чатвртина од шестиот меч во НБА финалето. При еден обид да поентира, Дени Грин го предизвика на обрачот, а при падот, кошаркарот на Вориорси незгодно падна на својата лева нога. Последици од тоа се скинати лигаменти на коленото кои ќе го натераат да паузира подолг период. Ова

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Кевин Дурент, еден од најдобрите играчи на денешницата, поради повредата на Ахиловата тетива ќе паузира помеѓу осум и 12 месеци. Играчот на Голден стејт Вориорс по операцијата се огласи од болничката постела, со зборови на благодарност до сите оние што му пружиле поддршка. КД се повреди на 8 мај, во текот на петтиот меч од полу-финалната серија на

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Кевин Дурент, еден од најдобрите играчи на денешницата, поради повредата на Ахиловата тетива ќе паузира помеѓу осум и 12 месеци. Играчот на Голден стејт Вориорс по операцијата се огласи од болничката постела, со зборови на благодарност до сите оние што му пружиле поддршка. КД се повреди на 8 мај, во текот на петтиот меч од полу-финалната серија на