Колач со овесни снегулки и вишни (посно)

1. Во сад го ставаме чиа семето со 3те лажици вода, го оставаме да стои 15тина минути. 2. Овесните снегулки ги ставаме во блендер, кратко да се изблендираат на помали делови. 3. Оревите ги ставаме во блендер и нив ги блендираме на помали делови 4. Во длабок сад ги ставаме овесните снегулки, оревите, вишните, какаото и пецивото промешуваме. 5. Во садот