притисни ентер »

Кои рекорди ги брка Луис Хамилтон до крајот на сезоната?

Кои рекорди ги брка Луис Хамилтон до крајот на сезоната?

Луис Хамилтон веќе си ја осигура својата титула бр. 6 во кариерата во Формула 1, но остануваат уште 2 трки до крајот на сезоната во кои може да создаде историја. Постојат неколку достигнувања што Британецот може да ги подобри ако настапува на своето вообичаено високо ниво. Еве кои се тие: * Луис може да постави рекорд за најмногу поени во една сезона

Кои рекорди ги брка Луис Хамилтон до крајот на сезоната?

Кои рекорди ги брка Луис Хамилтон до крајот на сезоната?

Луис Хамилтон веќе си ја осигура својата титула бр. 6 во кариерата во Формула 1, но остануваат уште 2 трки до крајот на сезоната во кои може да создаде историја. Постојат неколку достигнувања што Британецот може да ги подобри ако настапува на своето вообичаено високо ниво. Еве кои се тие: * Луис може да постави рекорд за најмногу поени во една сезона

Кои рекорди ги брка Луис Хамилтон до крајот на сезоната?

Кои рекорди ги брка Луис Хамилтон до крајот на сезоната?

– Луис Хамилтон веќе си ја осигура својата титула бр. 6 во кариерата во Формула 1, но остануваат уште 2 трки до крајот на сезоната во кои може да создаде историја. Постојат неколку достигнувања што Британецот може да ги подобри ако настапува на своето вообичаено високо ниво. Еве кои се тие: * Луис може да постави рекорд за најмногу поени во една сезона

„Здодевно е што само Хамилтон победува“

„Здодевно е што само Хамилтон победува“

Доминацијата на Луис Хамилтон станува здодевна, смета возачот на Ред Бул Макс Ферстапен. Според него време е за пробив на новата генерација возачи. Британецот Хамилтон неодамна ја освои шестата титула во Формула 1. До крајот на сезоната остануваат уште две трки. „Добро е за спортот пробив да направат младите возачи, се надевам дека наскоро ќе му г