притисни ентер »

Сетиен: Вчера шетав со кравите во моето село, сега ќе ги тренирам најдобрите играчи на светот

Сетиен: Вчера шетав со кравите во моето село, сега ќе ги тренирам најдобрите играчи на светот

Барселона вчера го потврди искусниот Кике Сетиен за нивен нов тренер или во случајот наследник на Ернесто Валверде. Денеска пак Сетиен ја имаше својата официјална промоција на новата функција, а колку оваа шанса му значи и колку е среќен што ќе има можност да води клуб како Барселона се гледа по неговата прва емотивна, искрена изјава: -Како прво, сакам

Новиот тренер на Барса: Вчера шетав со крави во своето село, денеска ќе ги тренирам најдобрите фудбалери!

Новиот тренер на Барса: Вчера шетав со крави во своето село, денеска ќе ги тренирам најдобрите фудбалери!

Кике Сетиен денеска беше претставен на „Ноу Камп“ како нов стратег на тимот од Каталонија. Тој потпиша договор со клубот до 2022 година и најави атрактивен фудбал и позитивни резултати. „Благодарен сум на оваа институција која ми ја понуди оваа можност да бидам овде. Ќе се обидам со голем ентузијазам да пристапам кон играчите. Вчера шетав со крави

Барса го претстави Сетиен: Вчера се шетав со крави во моето село, денес сум тренер на најдобрите играчи

Барса го претстави Сетиен: Вчера се шетав со крави во моето село, денес сум тренер на најдобрите играчи

Барселона денес официјално го претстави новиот тренер, Кике Сетиен. Сетиен на клупата на Барселона пристигнува на местото на Ернесто Валверде кој вчера доби отказ. Овој шпански стратег утрово го водеше и првиот тренинг на кој се запозна со играчите на Барселона. Овој 61 годишен тренер последниот ангажман го имаше минатото лето. Со Барселона денес потпиша

Луда изјава на новиот шеф на Барса: До вчера шетав крави, а сега ќе го тренирам - Меси!

Луда изјава на новиот шеф на Барса: До вчера шетав крави, а сега ќе го тренирам - Меси!

Новиот тренер на Барселона, Кике Сетиен беше претставен на „Камп Ноу“, каде што стави потпис на договор до јуни 2022 година. Сетиен имаше тренинг со фудбалерите на Барселона, по што се завршија сите формалности и презентацијата, па прво зборуваше претседателот на клубот Жозеп Марија Бартомеу. „Пред сè сакам да му се заблагодарам на Кике што го прифати

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Досегашниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, преку отворено писмо се збогуваше со навивачите на каталонскиот тим. – Моето време како тренер на Барселона заврши. Беше напнато две и пол години – од самиот почеток. Уживав во неколку радосни моменти, славев победи и трофеи, но имаше и други моменти – тешки и тешки, напиша Валверде. Тој се заблагодари

Валверде се прости од Барселона

Валверде се прости од Барселона

Тренерот кој вчера доби отказ, денеска со отворено писмо се прости од навивачите, управата, фудбалерите на клубот. Шпанскиот шампион вчеравечер соопшти дека му врачи отказ на Ернесто Валверде и како негов наследник го назначи Кике Сетиен . Денеска Валверде со отворено писмо се прости од навивачите, управата и фудбалерите: „Драги навивачи на Барселона,

Валверде емотивно се прости од Барселона: Ова беа две напорни сезони!

Валверде емотивно се прости од Барселона: Ова беа две напорни сезони!

Ернесто Валверде вчера доби отказ од клупата на Барселона, а наместо него екипата ќе ја предводи Кике Сетиен. Управата на каталонскиот гигант вчера одржа состанок со Валверде и донесоа одлука да го заменат од тренерското столче. Валверде утрово се појави пред тренингот на Барселона и се прости со играчите на тимот, а потоа објави и писмо во кое се

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Досегашниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, преку отворено писмо се збогуваше со навивачите на каталонскиот тим. – Моето време како тренер на Барселона заврши. Беше напнато две и пол години – од самиот почеток. Уживав во неколку радосни моменти, славев победи и трофеи, но имаше и други моменти – тешки и тешки, напиша Валверде. Тој се заблагодари

Валверде се поздрави со играчите и се прости со емотивна порака

Валверде се поздрави со играчите и се прости со емотивна порака

Раководството на Барселона одлучи да му врачи отказ на тренерот Ернесто Валверде и за нов кормилар го назначи Кике Сетиен. По лошиот настап на Барселона во Супер купот на Саудиска Арабија, челниците на клубот решија да му се заблагодарат на Валверде, кој го водеше клубот во изминатите две и пол години. „Мундо Депортиво“ утрово објави дека Валверде

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Досегашниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, преку отворено писмо се збогуваше со навивачите на каталонскиот тим. – Моето време како тренер на Барселона заврши. Беше напнато две и пол години – од самиот почеток. Уживав во неколку радосни моменти, славев победи и трофеи, но имаше и други моменти – тешки и тешки, напиша Валверде. Тој се заблагодари

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Досегашниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, преку отворено писмо се збогуваше со навивачите на каталонскиот тим. – Моето време како тренер на Барселона заврши. Беше напнато две и пол години – од самиот почеток. Уживав во неколку радосни моменти, славев победи и трофеи, но имаше и други моменти – тешки и тешки, напиша Валверде. Тој се заблагодари

Барса се штити, вметната специјална клаузула во договорот на новиот тренер Кике Сетиен

Барса се штити, вметната специјална клаузула во договорот на новиот тренер Кике Сетиен

Медиумите од Шпанија откриваат детали од договорот на Кике Сетиен со Барселона, „каталонците" се штитат со две клаузули и можат да се разделат со стратегот веќе по крајот на сезоната и покрај тоа што има договор до 2022. Кике Сетиен е изборот на Барселона за наследник на Ернесто Валверде, Жозеп Бартомеу и неговите соработници имаа неколку имиња на

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

– Досегашниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, преку отворено писмо се збогуваше со навивачите на каталонскиот тим. – Моето време како тренер на Барселона заврши. Беше напнато две и пол години – од самиот почеток. Уживав во неколку радосни моменти, славев победи и трофеи, но имаше и други моменти – тешки и тешки, напиша Валверде. Тој се заблагодари

Емотивна порака од Ернесто Валверде по отказот од Барселона

Емотивна порака од Ернесто Валверде по отказот од Барселона

Сега веќе поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде со емотивна порака се прости од сите инволиврани во клубот. Искусниот стратег е првиот тренер кој добива отказ сред сезона по далечната 2003 година. Тогаш Луи ван Гал беше отпуштен од каталонскиот клуб поради слаби резултати, слична судбина го снајде токму и шпанскиот тренер. – Моето време

Откриени детали од договорот на Сетиен со Барса, каталонците се штитат со две клаузули

Откриени детали од договорот на Сетиен со Барса, каталонците се штитат со две клаузули

Медиумите од Шпанија откриваат детали од договорот на Кике Сетиен со Барселона, „каталонците“ се штитат со две клаузули и можат да се разделат со стратегот веќе по крајот на сезоната и покрај тоа што има договор до 2022. Кике Сетиен е изборот на Барселона за наследник на Ернесто Валверде, Жозеп Бартомеу и неговите соработници имаа неколку имиња на

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Валверде: Беше напнато уште од самиот почеток на тренерската функција во Барселона

Досегашниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, преку отворено писмо се збогуваше со навивачите на каталонскиот тим. – Моето време како тренер на Барселона заврши. Беше напнато две и пол години – од самиот почеток. Уживав во неколку радосни моменти, славев победи и трофеи, но имаше и други моменти – тешки и тешки, напиша Валверде. Тој се заблагодари

Барса и Сетиен потпишаа договор со посебна клаузула

Барса и Сетиен потпишаа договор со посебна клаузула

Новиот тренер на шпанскиот фудбалски првак Барселона Кике Сетиен ќе може да остане на жешкото столче на „Камп Ноу“ две и пол години, ако ги постигнува посакуваните резултати. Договорот што раковдството на Барселона го потпиша со Сетиен откако одлучи да му врачи отказ на сега веќе поранешниот стратег Ернесто Валверде, има посебна клаузула кога може

Барселона го потпиша Сетиен на две и пол години, но во неговиот договор има специјална клаузула

Барселона го потпиша Сетиен на две и пол години, но во неговиот договор има специјална клаузула

Кике Сетиен ќе биде новиот предводник на тимот на Барселона откако од раководството на „каталонците“ се одлучија да му врачат отказ на Ернесто Валверде. Многумина останаа изненадени затоа што Сетиен доби договор на две и пол години, а не како што се очекуваше на шест месеци, за потоа клупата да може да ја преземе легендарниот Чави. Сепак, во договорот

Барселона има клазула во договорот со новиот тренер која ги воодушеви навивачите

Барселона има клазула во договорот со новиот тренер која ги воодушеви навивачите

Барселона синоќа објави дека Ернесто Валверде не е повеќе тренер на овој тим и неговото место го замени Кике Сетиен. Челниците на Барселона вчера остварија средба со Валверде, по неуспешниот настап на тимот во шпанскиот Суперкуп. По разговорите од клубот беше објавено дека постигнале договор за прекинување на соработката и дека Валверде не е повеќе