притисни ентер »

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија, уште еднаш изрази жалење за телефонските разговори со руските „пранкери“, истакнувајќи дека отсега ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори со премиерот на државата. – Јас сум човек кој комуницира со сите. Вчера пуштив порака до претседателот Вучиќ, добив одговор. Се јавив

Заев: Вчера ми пишуваше еден од пранкерите, му реков да не се шегува со чесен човек

Заев: Вчера ми пишуваше еден од пранкерите, му реков да не се шегува со чесен човек

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија, уште еднаш изрази жалење за телефонските разговори со руските „пранкери“, истакнувајќи дека отсега ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори со премиерот на државата. „Јас сум човек кој комуницира со сите. Вчера пуштив порака до претседателот Вучиќ, добив одговор. Се јавив

Заев: Му пуштив порака на Вучиќ дека сум изманипулиран, лично му се извинив и на Тачи

Заев: Му пуштив порака на Вучиќ дека сум изманипулиран, лично му се извинив и на Тачи

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија истакна дека како непосреден и директен човек постојано комуницира со цел да се решат проблемите, но, најави тој, ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори, откако двајца руски комичари лажно му се претставиле и го убедиле дека разговара со поранешниот украински претседател

Заев: Јас сум непосреден човек, комуницирам со сите, преку смс пораки, Вибер, Ватсап

Заев: Јас сум непосреден човек, комуницирам со сите, преку смс пораки, Вибер, Ватсап

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија, уште еднаш изрази жалење за телефонските разговори со руските „пранкери“, истакнувајќи дека отсега ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори со премиерот на државата. – Јас сум човек кој комуницира со сите. Вчера пуштив порака до претседателот Вучиќ, добив одговор. Се јавив

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија, уште еднаш изрази жалење за телефонските разговори со руските „пранкери“, истакнувајќи дека отсега ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори со премиерот на државата. – Јас сум човек кој комуницира со сите. Вчера пуштив порака до претседателот Вучиќ, добив одговор. Се јавив

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Премиерот Зоран Заев уште еднаш изрази жалење за телефонските разговори со руските „пранкери“, истакнувајќи дека отсега ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори со премиерот на државата. – Јас сум човек кој комуницира со сите. Вчера пуштив порака до претседателот Вучиќ, добив одговор. Се јавив на претседателот Тачи. Комуницирам со премиерите

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

fznor Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија, уште еднаш изрази жалење за телефонските разговори со руските „пранкери“, истакнувајќи дека отсега ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори со премиерот на државата. – Јас сум човек кој комуницира со сите. Вчера пуштив порака до претседателот Вучиќ, добив одговор. Се

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Премиерот Зоран Заев уште еднаш изрази жалење за телефонските разговори со руските „пранкери“, истакнувајќи дека отсега ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори со премиерот на државата. – Јас сум човек кој комуницира со сите. Вчера пуштив порака до претседателот Вучиќ, добив одговор. Се јавив на претседателот Тачи. Комуницирам со премиерите

Заев доби логично прашање: На вистинскиот Тачи ли му се извинивте? (ВИДЕО)

Заев доби логично прашање: На вистинскиот Тачи ли му се извинивте? (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој говори за промена на границата. Па јас го барав претседателот на Косово, господинот Хашим Тачи.Споделив чуство на моја одговорност и се извинив ако сум предизвикал непријатни чуства. Намерата е и

Тачи: Руските пранкери и кај мене се обидоа, но не успеаја

Тачи: Руските пранкери и кај мене се обидоа, но не успеаја

Тачи: Руските пранкери и кај мене се обидоа, но не успеаја Претседателот на Косово, Хашим Тачи денеска на новинарско прашање од локалните медиуми рече дека пред неколку месеци и тој бил потенцијална мета на руските пранкери, но, како што вели, благодарение на владините служби, нивниот обид бил неуспешен. -Не може да се разговара со некого без однапред

ТАЧИ МУ СЕ ИЗНАСМЕА НА ЗАЕВ: Пpaнкстерите се обидоа и нас да не измaмат (ВИДЕО)

ТАЧИ МУ СЕ ИЗНАСМЕА НА ЗАЕВ: Пpaнкстерите се обидоа и нас да не измaмат (ВИДЕО)

Новинарот на Клан Македонија, Фуркан Салиу на својот Фејсбук објави видео од изјава на косовскиот претседател, Хашим Тачи кој одговара на новинарски прашања. Имено по cкaндалот во Македонија со руските пранкстери Вова и Лексус, еден од новинарите го запраша Тачи дали можеби тој разговарал со Порошенко во наводници. На ова Тачи накусо одговори дека

Тачи: Заев ми се јави синоќа да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари

Тачи: Заев ми се јави синоќа да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во врска со наводниот договор на Тачи со српскиот претседател Александар Вучиќ за промена на границите, јави

ТАЧИ МУ СЕ ИЗНАСМЕА НА ЗАЕВ: Пpaнкстерите се обидоа и нас да не измaмат (ВИДЕО)

ТАЧИ МУ СЕ ИЗНАСМЕА НА ЗАЕВ: Пpaнкстерите се обидоа и нас да не измaмат (ВИДЕО)

Новинарот на Клан Македонија, Фуркан Салиу на својот Фејсбук објави видео од изјава на косовскиот претседател, Хашим Тачи кој одговара на новинарски прашања. Имено по cкaндалот во Македонија со руските пранкстери Вова и Лексус, еден од новинарите го запраша Тачи дали можеби тој разговарал со Порошенко во наводници. На ова Тачи накусо одговори дека

Руските комичари се обиделе да го насамарат и Тачи, ама не успеале

Руските комичари се обиделе да го насамарат и Тачи, ама не успеале

Хашим Тачи, претседателот на Косови призна дека и тој бил мета на руските пакосници, но нивниот обид да го насамарат поминал безуспешно. Тачи на новинарско прашање од локалните медиуми рече дека благодарение на владините служби обидот на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров бил неуспешен. Не може да се разговара со некого без однапред

Заев: Ние сме пријатели со Русија и покрај нивното противење да станеме членка на НАТО

Заев: Ние сме пријатели со Русија и покрај нивното противење да станеме членка на НАТО

Средбата, вели премиерот, е договорена пред објавувањето на неговата комуникација со Русите кои му претставувале како поранешниот украински претседател Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Столтенберг. „Сметам дека овие пранкови или фејк перформанси претставуваат приватни работи, не се акт од Руската Федерација и не смеат ваквите работи да се

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во врска со наводниот договор на Тачи со српскиот претседател Александар Вучиќ за промена на границите, јави

Тачи: Измамниците се обидоа и кај мене да се пробијат, но бевме максимално претпазливи

Тачи: Измамниците се обидоа и кај мене да се пробијат, но бевме максимално претпазливи

Тачи изјавил дека тој не може да разговара со некого без да биде однапред информиран, без да ги знае темите што може да ги разговара. Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска информираше дека руските комичари се обиделе пред седум месеци да разговараат по телефон и со него. – Измамниците се обиделе да се пробијат и во мојата канцеларија, но имаше

Тачи: Заев ми се јави синоќа да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари

Тачи: Заев ми се јави синоќа да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските комичари, кои се претставиле како украинскиот претседател Петро Порошенко, а во врска со наводниот договор на Тачи со српскиот претседател Александар Вучиќ за промена на границите, јави

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово намерата не ми била таа

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа. – Зборувавме со Тачи, бараше објаснување. Јас разменив и порака со претседателот на Србија Александар Вучиќ

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово, намерата не ми била таа

Заев разговарал со Тачи: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово, намерата не ми била таа

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа ги повредил граѓаните или претседателот на Косово намерата не била таа. – Зборувавме со Тачи, бараше објаснување. Јас разменив и порака со претседателот на Србија Александар Вучиќ