притисни ентер »

Стеф Кари и Голден Стејт си подадоа рака за нов договор вреден 215 милиони долари

Стеф Кари и Голден Стејт си подадоа рака за нов договор вреден 215 милиони долари

Двократниот носител на титулата МВП во НБА лигата, Стивен Кари и управата на Голден Стејт се договорија за продолжување на договорот за четири години. Новиот договор ќе биде со вредност од 215 милиони долари. 33-годишниот поентер ќе биде првиот играч во историјата на лигата кој ќе потпише два последователни договори вредни над 200 милиони долари. Вориорс

Стеф Кари и Голден Стејт си подадоа рака за нов договор вреден 215 милиони долари

Стеф Кари и Голден Стејт си подадоа рака за нов договор вреден 215 милиони долари

Двократниот носител на титулата МВП во НБА лигата, Стивен Кари и управата на Голден Стејт се договорија за продолжување на договорот за четири години. Новиот договор ќе биде со вредност од 215 милиони долари. 33-годишниот поентер ќе биде првиот играч во историјата на лигата кој ќе потпише два последователни договори вредни над 200 милиони долари. Вориорс

Стеф Кари потпишува договор вреден 215 милиони долари!

Стеф Кари потпишува договор вреден 215 милиони долари!

Eдна од најголемите НБА ѕвезди Стеф Кари е пред потпис на нов договор. Американските медиуми пишуваат дека набрзо се ќе биде потврдено и Кари ќе потпише четиригодишен договор со Голден Стејт вреден 215 милиони долари. Секако дека се работи за еден неверојатен договор, но се работи и за еден од најдобрите шутери во историјата и трикратен освојувач на

Стеф Кари и Голден Стејт си подадоа рака за нов договор вреден 215 милиони долари

Стеф Кари и Голден Стејт си подадоа рака за нов договор вреден 215 милиони долари

0 Двократниот носител на титулата МВП во НБА лигата, Стивен Кари и управата на Голден Стејт се договорија за продолжување на договорот за четири години. Новиот договор ќе биде со вредност од 215 милиони долари. 33-годишниот поентер ќе биде првиот играч во историјата на лигата кој ќе потпише два последователни договори вредни над 200 милиони долари

Кари е првата НБА ѕвезда со два договори од над 200 милиони долари!

Кари е првата НБА ѕвезда со два договори од над 200 милиони долари!

Двократниот МВП на НБА лигата и трикратен шампион Стеф Кари се договори за продолжување на договорот со Голден Стејт вориорс на четири години, вреден 215 милиони долари, со што стана првиот кошаркар во историјата со два договори од над 200 милиони долари. Кари ќе го продолжи дговорот со неговата плата од 45.8 милиони долари за 2021/22, што значи дека

Кари е првата НБА ѕвезда со два договори од над 200 милиони долари!

Кари е првата НБА ѕвезда со два договори од над 200 милиони долари!

Двократниот МВП на НБА лигата и трикратен шампион Стеф Кари се договори за продолжување на договорот со Голден Стејт вориорс на четири години, вреден 215 милиони долари, со што стана првиот кошаркар во историјата со два договори од над 200 милиони долари. Кари ќе го продолжи дговорот со неговата плата од 45.8 милиони долари за 2021/22, што значи дека

Стеф Кари потпиша нов договор од преку 200 милиони и испиша нова историја во НБА

Стеф Кари потпиша нов договор од преку 200 милиони и испиша нова историја во НБА

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Стеф Кари потпиша нов четиригодишен договор со Голден Стејт во висина од 215 милиони долари. Со ова тој испиша нова историја во НБА-лигата, бидејќи стана единствениот кој во кариерата потпишал два договори од преку 200 милиони долари. Следната сезона е последна од неговиот претходен договор од 201 милион, според

Кари со супер договор испиша нова историја, Бруклин го доби потписот на најдобриот австралиски репрезентативец

Кари со супер договор испиша нова историја, Бруклин го доби потписот на најдобриот австралиски репрезентативец

Еден од најдобрите играчи во НБА лигата, Стеф Кари се согласи да потпише нов договор со Голден Стејт Вориорс. Најновата вест која доаѓа од САД, а ја соопшти „ЕСПН“ е дека Кари и Голден Стејт си подале рака за четиригодишна соработка вредна 215 милиони долари. Со ова двократниот МВП стана првиот играч во историјата кој потпиша два договори од 200+милиони

Кари потпиша нов договор од 200 милиони

Кари потпиша нов договор од 200 милиони

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Стеф Кари потпиша нов четиригодишен договор со Голден Стејт во висина од 215 милиони долари. Со ова тој испиша нова историја во НБА-лигата, бидејќи стана единствениот кој во кариерата потпишал два договори од преку 200 милиони долари. Следната сезона е последна од неговиот претходен договор од 201 милион, според