притисни ентер »

Во двор нашол куршум

Во двор нашол куршум

На 14.08.2019 во 10,30 часот во СВР Скопје М.Т.(29) од Скопје пријавил дека во двор на ул. “Финска“ пронашол залутано зрно од огнено оружје. Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

Во двор нашол куршум

Во двор нашол куршум

На 14.08.2019 во 10,30 часот во СВР Скопје М.Т.(29) од Скопје пријавил дека во двор на ул. “Финска“ пронашол залутано зрно од огнено оружје. Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

Залутан куршум заврши во домот на скопјанка

Залутан куршум заврши во домот на скопјанка

Скопјанка пронашла залутан куршум во својот дом во текот на вчерашниот ден. МВР информира дека во 22 часот и 20 минути вчера, 21-годишната Б.Ј. пријавила дека на улицата “Катлановска“ во домот пронашла зрно од залутан куршум. Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

Скопјанка пронашла залутан куршум во својот дом

Скопјанка пронашла залутан куршум во својот дом

Скопјанка пронашла залутан куршум во својот дом во текот на вчерашниот ден. МВР информира дека во 22 часот и 20 минути вчера, 21-годишната Б.Ј. пријавила дека на улицата “Катлановска“ во домот пронашла зрно од залутан куршум.Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

Арачиновец со повреда од куршум заврши во болница

Арачиновец со повреда од куршум заврши во болница

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47). Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Арачиновец со повреда од куршум однесен во болница

Арачиновец со повреда од куршум однесен во болница

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47). Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Повреден арачиновец од залутан куршум

Повреден арачиновец од залутан куршум

Четириесетиседумгодишен жител на скопското село Арачиново се здобил со повреда од залутан проектил од огнено оружје, додека седел во двор. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот. извор: Makfax

Повреден арачиновец од залутан куршум

Повреден арачиновец од залутан куршум

Четириесетиседумгодишен жител на скопското село Арачиново се здобил со повреда од залутан проектил од огнено оружје, додека седел во двор. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот. извор: Makfax

Повреден арачиновец од залутан куршум

Повреден арачиновец од залутан куршум

Четириесетиседумгодишен жител на скопското село Арачиново се здобил со повреда од залутан проектил од огнено оружје, додека седел во двор. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Повреден арачиновец од залутан куршум

Повреден арачиновец од залутан куршум

Четириесетиседумгодишен жител на скопското село Арачиново се здобил со повреда од залутан проектил од огнено оружје, додека седел во двор. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Арачиновец во семејниот двор бил повреден од заскитан куршум

Арачиновец во семејниот двор бил повреден од заскитан куршум

Заскитан куршум му нанел повреда на маж од скопско Арачиново. Дваесет и едногодишниот В.С. од селото Арачиново пријавил дека околу 21 часот и 30 минути во дворот од заскитан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на 47-годишниот З.С. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување

ГО ПОГОДИЛ ЗAЛУТАН KУPШУМ: Скопјанец се здобил со телесна повреда од зaлутан kyршум

ГО ПОГОДИЛ ЗAЛУТАН KУPШУМ: Скопјанец се здобил со телесна повреда од зaлутан kyршум

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залyтан пpoeктил од огнeно opyжје му била нанесена телесна повpeда на З.С.(47). Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Пукање во скопско: Завршил со повреди од залутан куршум

Пукање во скопско: Завршил со повреди од залутан куршум

Залутан куршум му нанел повреда на маж од Арачиново. 21-годишниот В.С. од селото Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21 часот и 30 минути во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на 47-годишниот З.С. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на

Арачиновец повреден од заскитан куршум

Арачиновец повреден од заскитан куршум

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47). Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.