притисни ентер »

Милан Поповиќ: „Игор Којиќ ме навредуваше и ми се закануваше пред детето, ќе го заштитам синот од дивјачко однесување“!

Милан Поповиќ: „Игор Којиќ ме навредуваше и ми се закануваше пред детето, ќе го заштитам синот од дивјачко однесување“!

Да потсетиме. Милан кажал дека и Северина не разговара со него, дури ниту пред детето. Очигледно е дека Милан Поповиќ (54) ќе поднесе пријава против Игор Којиќ (32), по вербалниот инцидент кој се случил во чевтртокот на 28 ноември. Имено, Игор со Северина (47) дошол до куќата на Милан за да му го предадат малечкиот Александар, а на прашањето дали навистина

Милан ја откри својата страна на приказната: Зошто детето не е со Северина, каде ќе живее и што понатаму?

Милан ја откри својата страна на приказната: Зошто детето не е со Северина, каде ќе живее и што понатаму?

Милан ја откри својата страна на приказната: Зошто детето не е со Северина, каде ќе живее и што понатаму? Милан Поповиќ и Северина Којиќ со години се борат за старателство над нивниот син Александар, кој живееше со својата мајка веќе седум години додека кај својот татко беше повремено. Јавноста дозна за бракот и нивната врска од медиумите, но крајот

„Договорот меѓу родителите е секогаш над пресудата“, се јави Милан Поповиќ поранешниот на Северина

„Договорот меѓу родителите е секогаш над пресудата“, се јави Милан Поповиќ поранешниот на Северина

Откако Северина со писмо му се обрати на синот Александар, се јави и Милан Поповиќ, кому судот му го додели синот. Тој открива дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на мајката, но и дека старателството е заедничко, со тоа што момчето отсега ќе живее со него. Северина во иднина ќе може синот Александар да го гледа само двапати неделно

„Договорот меѓу родителите е секогаш над пресудата“, се јави Милан Поповиќ поранешниот на Северина

„Договорот меѓу родителите е секогаш над пресудата“, се јави Милан Поповиќ поранешниот на Северина

Откако Северина со писмо му се обрати на синот Александар, се јави и Милан Поповиќ, кому судот му го додели синот. Тој открива дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на мајката, но и дека старателството е заедничко, со тоа што момчето отсега ќе живее со него. Северина во иднина ќе може синот Александар да го гледа само двапати неделно

Милан Поповиќ проговори за својата страна на приказната и зошто судот донесе одлука заедничкиот син со Северина да биде под негово старателство

Милан Поповиќ проговори за својата страна на приказната и зошто судот донесе одлука заедничкиот син со Северина да биде под негово старателство

фото:принтскрин/јутјуб Милан Поповиќ и Северина Којиќ со години се борат за старателство над нивниот син, Александар, кој живееше со својата мајка веќе седум години додека кај својот татко беше повремено. Јавноста дозна за бракот и нивната врска од медиумите, но крајот не беше онаков каков повеќето предвидуваа. Целата приказна доби сосема неочекуван

По потресното писмо на Северина, се огласи и таткото на Александар

По потресното писмо на Северина, се огласи и таткото на Александар

Тој открива дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на мајката, но и дека старателството е заедничко, со тоа што момчето отсега ќе живее со него. Северина во иднина ќе може синот Александар да го гледа само двапати неделно попладне и секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер. Ваквата судска одлука крена голема прашина во

Северина првпат проговори откако го изгуби старателството: „Не пишувајте дека плачам, на синот сум му потребна онаква каква што сум“

Северина првпат проговори откако го изгуби старателството: „Не пишувајте дека плачам, на синот сум му потребна онаква каква што сум“

фото: ата имагес Северина Којиќ го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ околу старателството над синот Александар. Хрватската пејачка истакна дека не очекувала ваква одлука и дека била изненадена од ваквата одлука на судот. Исто така пејачката преку емотивно писмо се обрати на својот син и истакна дека од нејзиниот син ја разделува

Исповед на Северина: „Пред Александар се смеев, пеев и правев палачинки, а во другата соба плачев“

Исповед на Северина: „Пред Александар се смеев, пеев и правев палачинки, а во другата соба плачев“

Во првото интервју по одземањето на старателството над синот, Северина збунета и со солзи во очи ја раскажува целата ситуација со поранешниот сопруг, го опишува инцидентот во училиштето, открива за забраната за објава на фотки со синот на социјални мрежи и вели дека во целата ситуација станува збор за голема игра со опасни луѓе. Минатата недела, судот

Милан Поповиќ: „Детето сега ќе ја има мојата адреса на живеење“

Милан Поповиќ: „Детето сега ќе ја има мојата адреса на живеење“

По емотивното писмо кое Северина Којиќ го објави на социјалните мрежи веднаш по пресудата, сега конечно се огласи и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ и за српски „Телеграф“ нагласува дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на мајката, но и дека старателството е заедничко, со тоа што Александар отсега ќе живее со него. Договорот

Северина Којиќ: „Очекував сè, но не ова!“

Северина Којиќ: „Очекував сè, но не ова!“

Веста дека 7-годишниот Александар Поповиќ веќе нема да го поминува поголемиот дел од времето во домот на својата мајка, популарната хрватска пејачка Северина Којиќ, по донесувањето на привремената судска одлука, туку ќе живее со својот татко, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ , одекна како „бомба“ во регионот. Во првото интервју што Северина го даде

Не е вистина дека ѝ го одземам детето: Се огласи поранешниот сопруг на Северина

Не е вистина дека ѝ го одземам детето: Се огласи поранешниот сопруг на Северина

Северина во иднина ќе може синот да го гледа двапати неделно попладне и секој втор викенд од сабота до недела наутро. По оваа судска одлука се крена голема прашина во медиумите, а адвокатскиот тим на хрватската поп-ѕвезда веќе најави жалба. По емотивното писмо кое Северина го објави на социјалните мрежи веднаш по пресудата, сега конечно се огласи и

Шпекулации или вистина: Зошто Северина го изгуби старателството над синот?

Шпекулации или вистина: Зошто Северина го изгуби старателството над синот?

Минатата недела балканската сцена остана во шок откако една од најголемите музички ѕвезди се соочи со тешка судска одлука, да остане привремено без старателство над својот син. Но, како што веќе се шпекулира меѓу блиските луѓе на Северина и балканските медиуми, причини за одземање на старателството биле непочитување на судот, занемарување на обврските

СЕ ОГЛАСИ СЕВЕРИНА: Милан не сакаше да дојде на крштевката, а судот му го додели детето, ЕВЕ ШТО ПОРАЧА

СЕ ОГЛАСИ СЕВЕРИНА: Милан не сакаше да дојде на крштевката, а судот му го додели детето, ЕВЕ ШТО ПОРАЧА

Северина Којиќ го загуби спорот со Милан Попови ќ , судот донесе привремена мерка дека неговиот син Александар ќе живее со својот татко кој  сега се грижи за неговото здравје и образование. Во таа пригода, во едно интервју, пејачката го за прв пат се огласи , посочувајќи дека очекува ла се, само ова не . Таа изјавила дека ќе го надмине ова големо искушение

СЕ ОГЛАСИ СЕВЕРИНА: Милан не сакаше да дојде на крштевката, а судот му го додели детето, ЕВЕ ШТО ПОРАЧА

СЕ ОГЛАСИ СЕВЕРИНА: Милан не сакаше да дојде на крштевката, а судот му го додели детето, ЕВЕ ШТО ПОРАЧА

Северина Којиќ го загуби спорот со Милан Попови ќ , судот донесе привремена мерка дека неговиот син Александар ќе живее со својот татко кој  сега се грижи за неговото здравје и образование. Во таа пригода, во едно интервју, пејачката го за прв пат се огласи , посочувајќи дека очекува ла се, само ова не . Таа изјавила дека ќе го надмине ова големо искушение

Свекорот на Северина, ,,Кеба” даде изјава во ЖИВО за старателството на детето

Свекорот на Северина, ,,Кеба” даде изјава во ЖИВО за старателството на детето

Драган Којиќ Кеба (59) минатата ноќ присуствуваше во емисијата „Твоето лице звучи познато“ каде во еден момент изјави дека има потреба да им се обрати на гледачите. Темата очекувано беше што судијката Теа Голуб вчера во текот на денот во општинскиот граѓански суд во Загреб донесе одлука привремена мерка со која се одлучува детето да живее со Милан

Северина: Одлуката не ја признавам но ја почитувам поради детето

Северина: Одлуката не ја признавам но ја почитувам поради детето

Во правната битка околу старателството на синот Северина Којиќ го изгуби спорот со Милан Поповиќ. Судијката Теа Голуб донесе привремена мерка и одлучи детето да живее со таткото и тој самостојно да се грижи за здравјето и образованието на детето. Во интервју за Јутарни Лист, пејачката за прв пат прозбори за новонастанатата ситуација: – Очекував се,

Откриено зошто и е одземено старателството над синот на Северина

Откриено зошто и е одземено старателството над синот на Северина

Целиот регион е шокиран од одлуката на судот. Таа се огласи и истакна дека е шокирана бидејќи е направено прекинување во пресудата. Како што пишуваат регионалните медиуми, а како причини кои се наведуваат поради кои Севе го изгбула старателството над малиот Александар се: oдбивање соработка со институциите,  бидејќи наводно на социјалната работничка

Еве зошто судот и го одзема синот на Северина

Еве зошто судот и го одзема синот на Северина

фото: Инстаграм Популарната пејачка Северина Којиќ по седумгодишна борба го изгуби старателството над синот Александар, а судот во Хрватска  одлучи дека детето треба да биде со неговиот татко Милан Поповиќ. Меѓутоа, ова е привремена одлука на судот, а Којиќ ќе се бори да го врати својот син кај себе. Целиот регион е шокиран од одлуката на судот. Таа

Прво интервју на Милан Поповиќ после доделеното старателство: „Немам убаво мислење за мајчинството на Северина!“

Прво интервју на Милан Поповиќ после доделеното старателство: „Немам убаво мислење за мајчинството на Северина!“

Откако тврдеше дека детето нема да се сели од Загреб и дека не станува збор за грабнување на детето, српскиот бизнисмен ја сподели својата страна на приказната со српските медиуми, и одговори, меѓу другото, дали ја смета Северина за добра мајка. Не можам да одговорам на ова прашање, но факт е дека неодамна се случиле работи што една мајка не смеела

ЕВЕ зошто судот И ГО ОДЗЕДЕ синот на Северина – Oва се причините

ЕВЕ зошто судот И ГО ОДЗЕДЕ синот на Северина – Oва се причините

Целиот регион е шокиран од пресудата на судот во Загреб, според која Северина Којиќ во четвртокот беше лишена од старателство врз нејзиниот син Александар и тој му беше доделен на Милан Поповиќ. Практиката покажува дека малолетни деца најчесто припаѓаат на нивната мајка во случај на развод. Исклучоци од ова се случаи поради природата на работата, третманот,