притисни ентер »

ејди Гага го лансира својот бјути бренд

ејди Гага го лансира својот бјути бренд

Лејди Гага одлучила после долгото чекање, да ги израдува своите фанови – наскоро нејзиниот козметички бренд ќе биде лансиран! Гага на својот официјален Инстаграм профил објавила фотографија со која го најавува лансирањето на својот бјути бренд, кој се подготвува веќе неколку месеци наназад. Под името „Hause Laboratories“, познатата пејачка ќе продава

Лејди Гага стартуваше производи за убавина кои ќе се продаваат само на Амазон

Лејди Гага стартуваше производи за убавина кои ќе се продаваат само на Амазон

Поп-ѕвездата Лејди Гага во вторникот објави линија на производи за убавина исклучиво за продажба на Амазон, како поттик за козметичкиот бизнис на онлајн почетникот. Брендот, Хаус лаборатории, ќе започне во септември за купувачи во речиси десетина земји, вклучувајќи ги САД, Германија и Јапонија, рече Амазон. Овој потег ја нагласува улогата на најголемиот