притисни ентер »

Гачевски пред пролетниот дел: Имаме само една цел – ТИТУЛА!

Гачевски пред пролетниот дел: Имаме само една цел – ТИТУЛА!

Вардар со осум бодови предност влегува во пролетниот дел во кој ќе се обиде по две години да го врати шампионскиот трофеј. Утре Вардарци во дуел со Македонија ЃП на домашен терен го почнува походот кон титулата. Своите очекувања ги истакна капитенот и голман на оваа екипа Филип Гачевски. „Сите играчи останавме во Вардар и сите имаме цел да дојдеме

Гачевски пред пролетниот дел: Имаме само една цел – ТИТУЛА!

Гачевски пред пролетниот дел: Имаме само една цел – ТИТУЛА!

Вардар со осум бодови предност влегува во пролетниот дел во кој ќе се обиде по две години да го врати шампионскиот трофеј. Утре Вардарци во дуел со Македонија ЃП на домашен терен го почнува походот кон титулата. Своите очекувања ги истакна капитенот и голман на оваа екипа Филип Гачевски. „Сите играчи останавме во Вардар и сите имаме цел да дојдеме

Гачевски пред пролетниот дел: Имаме само една цел – ТИТУЛА!

Гачевски пред пролетниот дел: Имаме само една цел – ТИТУЛА!

Вардар со осум бодови предност влегува во пролетниот дел во кој ќе се обиде по две години да го врати шампионскиот трофеј. Утре Вардарци во дуел со Македонија ЃП на домашен терен го почнува походот кон титулата. Своите очекувања ги истакна капитенот и голман на оваа екипа Филип Гачевски. „Сите играчи останавме во Вардар и сите имаме цел да дојдеме

Стоилов: Тешко ќе ја одбраниме титулата во првенството

Стоилов: Тешко ќе ја одбраниме титулата во првенството

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, кој ги предводеше своите соиграчи до две европски титули, по заминувањето на Даинис Криштопанс и Павел Атман потврди дека состојбата во клубот не е како што треба. Тој смета дека сега со актуелната ситуација неизвесна е и титулата во македонското првенство. -Покрај проблемите и настапите во Лигата на шампионите,

Стоилов: Титулата во првенството е неизвесна, ќе биде тешко да ја одбраниме

Стоилов: Титулата во првенството е неизвесна, ќе биде тешко да ја одбраниме

Вардар повеќе од очигледно не е на истото ниво кое беше во претходните сезони, а кризната ситуација во клубот само се влошува дополнително со заминувањето на неколку клучни ракометари. Состојбата во Вардар воопшто не е наивна, па веќе постојат стравувања за тоа како ќе се заврши сезоната. Капитенот Стојанче Стоилов, кој ги предводеше своите соиграчи

Стоилов: Ќе ни биде тешко  да ја одбраниме титулата во Македонија

Стоилов: Ќе ни биде тешко да ја одбраниме титулата во Македонија

Македонскиот ракометен шампион Вардар , повторно е во криза, која вчера резултираше со две (не)очекувани заминувања. Павел Атман и Денаис Кристопанс се решија за разделба со „црвено-црното“ семејство и се преселија во Русија , односно Германија , додека според најавите на излезни врати се уште неколку клучни ракометари. <<< ПОВРЗАНО - Вардар чека на