притисни ентер »

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom: Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите. Овој премиум уред има голем, 6.9 инчен дисплеј со резолуција од 1440 x 3200 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Loading

Samsung официјално ја претстави серијата S20, моделот Ultra има камера од 108 МP

Samsung официјално ја претстави серијата S20, моделот Ultra има камера од 108 МP

Чекањето заврши, технолошкиот гигант Samsung конечно ја претстави серијата Galaxy S20 која сите ја чекавме со нетрпение.. На настанот Unpacked во Сан Франциско се претставени новите смартфони на Samsung. Како што се шпекулираше, новиот назив на Samsung e S20, наместо S11. Јужнокорејската компанија ги претстави трите модели: стандардниот S20, поголемиот

Војната меѓу „Самсунг“ и „Епл“ за доминација ги вжешти цените на мобилните телефони

Војната меѓу „Самсунг“ и „Епл“ за доминација ги вжешти цените на мобилните телефони

„Самсунг во вторникот го почна својот настан „Галакси анпекд “ во Сан Франциско со пригодно промо тивно видео во кое го претстави својот нов паметен телефон, „галакси З-флип“ ( Galaxy Z Flip ) . Ребека Хирст, шеф на маркетинг на „ Самсунг “ во Велика Британија, го претстави телефонот со зборовите „ вакво нешто никогаш до сега не сте искусиле“. Се чинеше

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom: Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите. Овој премиум уред има голем, 6.9 инчен дисплеј со резолуција од 1440 x 3200 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Работи

Прв тест на камерите од Galaxy S20+ и S20 Ultra кој поседува разорен space zoom 100x

Прв тест на камерите од Galaxy S20+ и S20 Ultra кој поседува разорен space zoom 100x

Најпривлечна карактеристика меѓу народот кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат каде Меѓу функциите е и 100x Space Zoom По интересни работи ќе прегледате во видеата:

Видео: Тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra!

Видео: Тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra!

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom:. Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите. Овој премиум уред има голем, 6.9 инчен дисплеј со резолуција од 1440 x 3200 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Работи

Galaxy Z Flip на преклоп е новиот смартфон на Samsung

Galaxy Z Flip на преклоп е новиот смартфон на Samsung

Покрај новата серија Galaxy S20, компанијата Samsung на настанот Unpacked во Сан Франциско го претстави новиот смартфон на преклоп – Galaxy Z Flip.. Задачата на новиот Galaxy Z Flip е да го смени начинот на кој корисниците ги доживуваат мобилните телефони. Неговиот дизајн е единствен и модерен, а особено ќе им се допадне на оние кои сакаат да го истакнат

Официјално Galaxy Z Flip: Уредот на иднината!

Официјално Galaxy Z Flip: Уредот на иднината!

Заедно со Galaxy S20 серијата, на 11 февруари Samsung го претстави својот нов уред на преклопување - Galaxy Z Flip:. Galaxy Z Flip не е следбеникот на Galaxy Fold, туку е директен ривал на Motorola RAZR кој ќе биде претставен наскоро. Уредот има 6.7 инчен дисплеј со резолуција од 1080 x 2636 пиксели, заедно со втор дисплеј од 1 инч на надворешниот

Екрани на 120Hz, Galaxy S20, Z Flip од Samsung

Екрани на 120Hz, Galaxy S20, Z Flip од Samsung

Во време кога едвај чекаме да дознаеме нешто нова на Mobile World Congress, Samsung se одлучи десетина дена порано да ја претстави новата генерација на телефони. Ова „претстави“ секако земете го со резерва. Речиси ништо што откри производителот не беше ново за љубителите, и беше објавено со куп протекувања претходно. Да бидеме сосем искрени, откако

(Видео) Телефонот на иднината: Погледнете како изгледа флексибилниот “Samsung Galaxy Z Flip”

(Видео) Телефонот на иднината: Погледнете како изгледа флексибилниот “Samsung Galaxy Z Flip”

Иако за новиот телефон на преклоп на Samsung се знаеше речиси се и пред официјалното лaнcиpaњe, сепак успеале да сокријат некои детали. Така, најголем итнерес пpeдизвикa стаклото кое Samsung го користел за екранот. Galaxy Z Flip има Infinity Flex екран направен од специјално ултратенко стакло Ultra Thin Glass (UTG). Претходникот на Z Flip, Galaxy Fold

Samsung официјално ја претстави серијата S20, моделот Ultra има камера од 108 МP

Samsung официјално ја претстави серијата S20, моделот Ultra има камера од 108 МP

Чекањето заврши, технолошкиот гигант Samsung конечно ја претстави серијата Galaxy S20 која сите ја чекавме со нетрпение. На настанот Unpacked во Сан Франциско се претставени новите смартфони на Samsung. Како што се шпекулираше, новиот назин на Samsung e S20, наместо S11. Јужнокорејската компанија ги претстави трите модели: стандардниот S20, поголемиот

Galaxy Z Flip на преклоп е новиот смартфон на Samsung

Galaxy Z Flip на преклоп е новиот смартфон на Samsung

Покрај новата серија Galaxy S20, компанијата Samsung на настанот Unpacked во Сан Франциско го претстави новиот смартфон на преклоп – Galaxy Z Flip. Задачата на новиот Galaxy Z Flip е да го смени начинот на кој корисниците ги доживуваат мобилните телефони. Неговиот дизајн е единствен и модерен, а особено ќе им се допадне на оние кои сакаат да го истакнат

Претставен Samsung Galaxy S20: Променете го начинот на кој што го доживувате светот

Претставен Samsung Galaxy S20: Променете го начинот на кој што го доживувате светот

Galaxy S20 серијата е прва 5G линија на водечки паметни телефони на компанијата Samsung и истата носи 5 G можности и технологија на камерата на база на вештачка интелигенција креирана за иднината на комуникацијата Сан Франциско / Скопје, 11 февруари 2020 – Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd . денес го претстави Galaxy S20, нова серија на водечки

Официјално: Ова е Galaxy S20 серијата на Samsung!

Официјално: Ова е Galaxy S20 серијата на Samsung!

Samsung конечно ја претстави долгоочекуваната Galaxy S20 за која се зборува веќе неколку месеци. Еве што нудат овие уреди:. Почнувајќи од најмалиот, Galaxy S20 доаѓа со 6.2 инчен Premium Hole Infinity дисплеј со резолуција од 3200 x 1440 пиксели. Неговите целосни димензии се од 151.7 x 69.1 x 7.9 mm. На задниот дел се наоѓа главна камера од 12 мегапиксели

„Самсунг“ ја претстави новата серија на 5Г смартфони „галакси С20“

„Самсунг“ ја претстави новата серија на 5Г смартфони „галакси С20“

„Самсунг“ претстави три нови модели на смартфон и сите поддржуваат 5Г, а најнапредниот „галакси С20“ располага и со камера со зум х100. Компанијата потврди и нов смартфон на превиткување, „галакси З флип“, чиј екран е направен од посебно стакло. „Ултратенкото стакло е доволно издржливо што можете 200.000 пати да го превиткате телефонот“, кажаа од „Самсунг“

Новото лице на иднината: Изрази ја својата уникатност со Galaxy Z Flip

Новото лице на иднината: Изрази ја својата уникатност со Galaxy Z Flip

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави Galaxy Z Flip – нов и свитлив паметен телефон кој ќе го промени начинот на кој ги доживуваме мобилните уреди. Неговиот храбар и модерен дизајн, е како создаден за оние кои сакаат преку технологијата да ги изразат својот стил и оригиналност. Создаден со иновативно, свитливо стакло, Galaxy Z Flip

Неверојатна камера, 8К видео, 5G технологија и AKG аудио систем

Неверојатна камера, 8К видео, 5G технологија и AKG аудио систем

Камерата на Galaxy S20 нуди супер висока резолуција од 64MP кај Galaxy S20 и Galaxy S20+ , која јасно ги открива сите детали на фотографијата и има зголемени сензори за светлина, со цел сликите да имаат висок квалитет при слаб извор на светлина. Благодарение на binning технологијата, S20 има можност за динамична промена на резолуцијата од 108MP во

Новото лице на иднината: Изрази ја својата уникатност со Galaxy Z Flip

Новото лице на иднината: Изрази ја својата уникатност со Galaxy Z Flip

Иновативен, свитлив стаклен екран, комбиниран со единствено корисничко искуство, за потполно ново доживување на реалноста Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави Galaxy Z Flip – нов и свитлив паметен телефон кој ќе го промени начинот на кој ги доживуваме мобилните уреди. Неговиот храбар и модерен дизајн, е како создаден за оние кои сакаат

Новата Galaxy S20 серија на Samsung целосно спремна за 5G мрежата

Новата Galaxy S20 серија на Samsung целосно спремна за 5G мрежата

На посебниот Unpacked настан што се одвива во Сан Франциско, Samsung синоќа ги претстави новите премиум уреди од Galaxy S серијата - S20, S20+ и S20 Ultra, за кого претходно пишувавме. Секој уред од Galaxy S20 серијата - Galaxy S20, Galaxy S20+ и Galaxy S20 Ultra - доаѓаат со најновата 5G технологија и Galaxy S20 го претстави новиот систем на камерата