притисни ентер »

Ако продолжи ова темпо короната, ЌЕ ИМА КОНЦЕРТИ И ЌЕ НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Ако продолжи ова темпо короната, ЌЕ ИМА КОНЦЕРТИ И ЌЕ НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Ако продолжиме со ова темпо, полицискиот час ќе се укине, а се очекува да имаме концерти ова лето, семејни прослави. Нема ризик за организирање на такво нешто, кажа министерот Филипче за „Само вистина“ на Канал 5. – Засега треба да сме спокојни. Заради тоа се и попуштањата на мерките. Но, треба да бидеме претпазливи, бидејќи овој вирус е непредвидлив

Ако продолжи ова темпо короната, ЌЕ ИМА КОНЦЕРТИ И ЌЕ НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Ако продолжи ова темпо короната, ЌЕ ИМА КОНЦЕРТИ И ЌЕ НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Ако продолжиме со ова темпо, полицискиот час ќе се укине, а се очекува да имаме концерти ова лето, семејни прослави. Нема ризик за организирање на такво нешто, кажа министерот Филипче за „Само вистина“ на Канал 5. – Засега треба да сме спокојни. Заради тоа се и попуштањата на мерките. Но, треба да бидеме претпазливи, бидејќи овој вирус е непредвидлив

Филипче: Епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загриженост

Филипче: Епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загриженост

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5 рече дека епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загрижување кај граѓаните и воедно дека нема ризик за организирање на семејни прослави и културни настани во текот на ова лето. – Засега треба да сме спокојни. Заради

Филипче: Епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загриженост

Филипче: Епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загриженост

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина” на телевизијата Канал 5 рече дека епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загрижување кај граѓаните и воедно дека нема ризик за организирање на семејни прослави и културни настани во текот на ова лето. – Засега треба да сме спокојни. Заради

18 новозаразени и 1 починат од ковид во последните 24 часа, втора вакцина досега примиле 168.284 граѓани

18 новозаразени и 1 починат од ковид во последните 24 часа, втора вакцина досега примиле 168.284 граѓани

77 Споделувања Share Tweet Во последните 24 часа се направени 2.411 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19, информира Министерството за здравство. Новозаразените се од: • Скопје – 8 • Куманово – 5 • Кочани – 2 • Тетово, Крива Паланка и Кратово – по 1. Пријавено е 1 починато лице: од Скопје (61г), починато во болнички услови. Регистрирани

Скоро половина милион граѓани сакаат да се вакцинираат, а две дози примиле 168 284

Скоро половина милион граѓани сакаат да се вакцинираат, а две дози примиле 168 284

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани против КОВИД-19 се вкупно 252 537 граѓани. Вчера се вакцинирале 9631, а прва доза примиле 1391. Досега се аплицирани 420 821 доза вакцини, а се ревакцинирани 168 284 граѓани. – Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува,

Скоро половина милион граѓани сакаат да се вакцинираат, а две дози примиле 168 284

Скоро половина милион граѓани сакаат да се вакцинираат, а две дози примиле 168 284

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани против КОВИД-19 се вкупно 252 537 граѓани. Вчера се вакцинирале 9631, а прва доза примиле 1391. Досега се аплицирани 420 821 доза вакцини, а се ревакцинирани 168 284 граѓани. – Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува,

Вчера се вакцинирани 9.631 граѓани

Вчера се вакцинирани 9.631 граѓани

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 252.537 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 1.391 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале 9.631 граѓани, соопшти Министерството за здравство. Во државата вкупно се аплицирани 420.821 дози вакцини, а ревакцинирани се 168.284 граѓани. Со последните бројки 48 % од населението

Вчера се вакцинирани 9.631 граѓани

Вчера се вакцинирани 9.631 граѓани

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 252.537 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 1.391 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале 9.631 граѓани, соопшти Министерството за здравство. Во државата вкупно се аплицирани 420.821 дози вакцини, а ревакцинирани се 168.284 граѓани. Со последните бројки 48 % од населението

Мирна состојба – Само 18 нови позитивни на корона во земјава

Мирна состојба – Само 18 нови позитивни на корона во земјава

Според податоците од Институтот за јавно здравје во последното деноноќие во земјава направени се 2.411 ковид тестирања, од кои 18 се со позитивен резултат, што е 0,7%. Починато е едно лице од Скопје. Новозаразените се од: Скопје – 8, Куманово – 5, Тетово – 1, Кочани – 2 , Кратово и Крива Паланка по 1. Регионот на Гостивар нема нови случаи. Оздравени

Над 446 илјади граѓани заинтересирани за вакцина, две дози примиле 168 284 лица

Над 446 илјади граѓани заинтересирани за вакцина, две дози примиле 168 284 лица

Вчера се вакцинирале 9631, а прва доза примиле 1391. Досега се аплицирани 420 821 доза вакцини, а се ревакцинирани 168 284 граѓани. – Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега желба за вакцинација преку веб-платформата vakcinacija.mk изразиле 446 195 граѓани, соопшти

Вчера се вакцинирани 9.631 граѓани

Вчера се вакцинирани 9.631 граѓани

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 252.537 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 1.391 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале 9.631 граѓани, соопшти Министерството за здравство. Во државата вкупно се аплицирани 420.821 дози вакцини, а ревакцинирани се 168.284 граѓани. Со последните бројки 48 % од населението

Вакцините повторно доцнат, надлежните креваат рамена

Вакцините повторно доцнат, надлежните креваат рамена

И покрај доцнењето на вакцините, надлежните се децидни дека застој во имунизацијата нема да има. Здравствените власти во земјава немаат одговор кога ќе дојдат најавените 500 илјади вакцини од кинескиот производител „Синовак“ и 200 илјади од руската „Спутник“. Според извештаите на Министерството за здравство, може да се види дека е намален дневниот

Вчера аплицирани 9.631 вакцини

Вчера аплицирани 9.631 вакцини

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба за вакцинација преку веб платформата vakcinacija.mk е 446.195 граѓани. На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 252.537 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле

Во текот на вчерашниот ден се вакцинирале 9.631 граѓани

Во текот на вчерашниот ден се вакцинирале 9.631 граѓани

Во текот на вчерашниот ден се вакцинирале 9.631 граѓани Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба за вакцинација преку веб платформата vakcinacija.mk е 446.195 граѓани. На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани

Вчера се вакцинирани 9.631 граѓани

Вчера се вакцинирани 9.631 граѓани

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 252.537 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 1.391 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале 9.631 граѓани, соопшти Министерството за здравство. Во државата вкупно се аплицирани 420.821 дози вакцини, а ревакцинирани се 168.284 граѓани. Со последните бројки 48 % од населението

Над 446 илјади граѓани заинтересирани за вакцина, две дози примиле 168.284

Над 446 илјади граѓани заинтересирани за вакцина, две дози примиле 168.284

Фото: Б. Грданоски На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани против КОВИД-19 се вкупно 252.537 граѓани. Вчера се вакцинирале 9.631, а прва доза примиле 1391. Досега се аплицирани 420 821 доза вакцини, а се ревакцинирани 168.284 граѓани. – Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација