притисни ентер »

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Министерството за здравство јави за уште една жртва на мали сипаници, со што во период од неколку дена починаа три бебиња. Синоќа починало 13-месечно бебе од тетовскиот регион, кое претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство изразува жалење за смртта на детето и упати апел до сите родители, најодговорно да ги сфатат препораките за вакцинирање

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Министерството за здравство јави за уште една жртва на мали сипаници, со што во период од неколку дена починаа три бебиња. Синоќа починало 13-месечно бебе од тетовскиот регион, кое претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство изразува жалење за смртта на детето и упати апел до сите родители, најодговорно да ги сфатат препораките за вакцинирање

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Министерството за здравство јави за уште една жртва на мали сипаници, со што во период од неколку дена починаа три бебиња. Синоќа починало 13-месечно бебе од тетовскиот регион, кое претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство изразува жалење за смртта на детето и упати апел до сите родители, најодговорно да ги сфатат препораките за вакцинирање

Почина 13-месечно бебе од морбили, трет случај за само три дена

Почина 13-месечно бебе од морбили, трет случај за само три дена

Вчера во вечерните часови на Клиниката за детски болести почина 13-месечно бебе од тетовскиот регион, соопштија од Министерството за здравство. Оттаму посочуваат дека бебето починало поради компликации предизвикани од морбили или мали сипаници. Како што соопштија од МЗ бебето претходно не било вакцинирано. Ова е трет случај на починато дете од морбили

Трета жртва како последица на компликации од морбили

Трета жртва како последица на компликации од морбили

Бебе на возраст од 13 месеци почина синоќа на клиниката за детски болести во Скопје. Како што наведуваат од министерството за здравство, причина за смртта биле компликации на здравствената состојба како последица на морбили. Бебето било од тетовскиот регион, а сè уште немало примено вакцина против болеста. Според календарот за имунизација , објавен

Почина трето дете од компликации од мали сипаници

Почина трето дете од компликации од мали сипаници

Вчера во вечерните часови на Клиниката за детски болести почина уште едно 13-месечно дете од компликации од морбили (мали сипаници), соопшти Министерството за здравство. Претходно, од компликации од мали сипаници починаа две деца, шестмесечно и 13-месечно. „Детето е од тетовскиот регион, не било вакцинирано, а починало од компликации од мали сипаници

Уште едно бебе почина од морбили

Уште едно бебе почина од морбили

Уште едно бебе на 13 месечна возраст почина од мали сипаници (морбили) соопшти министерството за здравство. Според информациите бебето е од тетовскиот регион и претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство изразува жалење за смртта на детето и упатува апел до сите родители најодговорно да ги сфатат препораките за вакцинирање со МРП вакцината

ТРАГЕДИЈА: Морбилите ја земаа и третата жртва, почина 14-месечно бебе

ТРАГЕДИЈА: Морбилите ја земаа и третата жртва, почина 14-месечно бебе

14-месечно бебе од тетовско почина пред неколку часа на скопските клиники, дознава КУРИР. Детето починало на Детската клиника. Информацијата за КУРИР ја потврдија и извори од Министерството за здравство. Ова е третото дете жртва на морбилите. Состојбата станува алармантна. Заразено од мали сипаници, почина бебе од Свети Николе, а животот го загуби

ТРАГЕДИЈА: Морбилите ја земаа и третата жртва, почина 14-месечно бебе

ТРАГЕДИЈА: Морбилите ја земаа и третата жртва, почина 14-месечно бебе

14-месечно бебе од тетовско почина пред неколку часа на скопските клиники, дознава КУРИР. Детето починало на Детската клиника. Информацијата за КУРИР ја потврдија и извори од Министерството за здравство. Ова е третото дете жртва на морбилите. Состојбата станува алармантна. Заразено од мали сипаници, почина бебе од Свети Николе, а животот го загуби

Почина трето дете од компликации од мали сипаници

Почина трето дете од компликации од мали сипаници

Вчера во вечерните часови на Клиниката за детски болести почина уште едно 13-месечно дете од компликации од морбили (мали сипаници), соопшти Министерството за здравство. Претходно, од компликации од мали сипаници починаа две деца, шестмесечно и 13-месечно. „Детето е од тетовскиот регион, не било вакцинирано, а починало од компликации од мали сипаници

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Уште едно бебе почина од морбили, трет случај за три дена

Министерството за здравство јави за уште една жртва на мали сипаници, со што во период од неколку дена починаа три бебиња. Синоќа починало 13-месечно бебе од тетовскиот регион, кое претходно не било вакцинирано. Министерството за здравство изразува жалење за смртта на детето и упати апел до сите родители, најодговорно да ги сфатат препораките за вакцинирање

Паника кај граѓаните: Морбилите се шират

Паника кај граѓаните: Морбилите се шират

Се зголемува бројот на заболени од морбили, досега потврдени два смртни случаи, но уште неколку деца се со компликации. Има ли опасност за поголемa епидемија со лош исход. Граѓаните, дури и тие кои ги вакцинирале децата се во паника, останатите се мислат како да се заштитат и самите. Моментно на Клиниката за инфективни болести има 25 хоспитализирани

Почина 13 месечно бебе од компликации предизвикани од морбили

Почина 13 месечно бебе од компликации предизвикани од морбили

Детето имало претходни заболувања  и било  невакцинирано, во моментов 5 месечно бебе заболено од морбили лежи на Клиниката за детски болести и  е во лоша состојба На Клиниката за детски болести во Скопје претходно почина 13 месечно бебе од Свети Николе,а првата жртва беше 6 месечно бебе кое почина на инфкетивната клиника .

Три бебиња починаа од морбили: Трагедиите ја потресоа јавноста, никој не превзема одговорност, а состојбата е алармантна

Три бебиња починаа од морбили: Трагедиите ја потресоа јавноста, никој не превзема одговорност, а состојбата е алармантна

Министерството за здравство ја известува јавноста дека вчера (10 февруари 2019) во вечерните часови почина 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници) на Клиниката за детски болести. -Министерството за здравство изразува жалење за смртта на детето, како резултат на компликации од морбили, болест која

Уште една жртва на морбили, почина бебе од тетовско

Уште една жртва на морбили, почина бебе од тетовско

14-месечно бебе од тетовскиот регион починало од од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници) на Клиниката за детски болести. Министерството за здравство ја известува јавноста дека вчера во вечерните часови почина 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници) на Клиниката за детски болести, кое

Три бебиња починаа од морбили: Трагедиите ја потресоа јавноста, никој не превзема одговорност, а состојбата е алармантна

Три бебиња починаа од морбили: Трагедиите ја потресоа јавноста, никој не превзема одговорност, а состојбата е алармантна

Три бебиња починаа од морбили: Трагедиите ја потресоа јавноста, никој не превзема одговорност, а состојбата е алармантна Министерството за здравство ја известува јавноста дека вчера (10 февруари 2019) во вечерните часови почина 13-месечно дете од тетовскиот регион од компликации предизвикани од морбили (мали сипаници) на Клиниката за детски болести

Уште еден, трет смртен случај од морбили

Уште еден, трет смртен случај од морбили

14-месечно бебе од тетовско почина на скопските клиники. Детето починало на Детската клиника. Информацијата  ја потврдија и извори од Министерството за здравство. Ова е третото дете жртва на морбилите. Состојбата станува алармантна. Заразено од мали сипаници, почина бебе од Свети Николе, а животот го загуби и 6-месечно бебе исто така од компликации

13-месечно бебе трета жртва од морбили – уште неколку деца се во критична ситуација

13-месечно бебе трета жртва од морбили – уште неколку деца се во критична ситуација

Синоќа 13-месечно бебе на Клиниката за детски болести починало од компликации предизвикани од морбили, соопшти Министерството за здравство. Детето, кое е од тетовскиот регион претходно не било вакцинирано. Вчера Министерството за здравство информираше дека починало едно дете од Свети Николе, а претходно битката со морбилите ја изгуби и шестмесечно

Уште еден смртен случај од морбили: 14-месечно бебе почина на Детска клиника, трета жртва досега

Уште еден смртен случај од морбили: 14-месечно бебе почина на Детска клиника, трета жртва досега

14-месечно бебе од тетовско почина пред неколку часа на скопските клиники, дознава КУРИР. Детето починало на Детската клиника. Информацијата за КУРИР ја потврдија и извори од Министерството за здравство. Ова е третото дете жртва на морбилите. Состојбата станува алармантна. Заразено од мали сипаници, почина бебе од Свети Николе, а животот го загуби