притисни ентер »

АЕК Ларнака го презентираше Стефан Спировски

АЕК Ларнака го презентираше Стефан Спировски

Стефан Спировски е промовиран за нов играч на АЕК Ларнака, тој и официјално им се приклучи на Иван Тричковски и Даниел Мојсов кои исто така го носат жолтиот дрес на кипарскиот клуб. Иако од претходно беше познато, денеска АЕК Ларнака го промовираше Спировски кој пристигна во кипарскиот клуб. „АЕК со задоволство информира дека македонскиот репрезентативец

Спировски презентиран како нов играч на АЕК Ларнака

Спировски презентиран како нов играч на АЕК Ларнака

Стефан Спировски е промовиран за нов играч на АЕК Ларнака, тој и официјално им се приклучи на Иван Тричковски и Даниел Мојсов кои исто така го носат жолтиот дрес на кипарскиот клуб. Иако од претходно беше познато, денеска АЕК Ларнака го промовираше Спировски кој пристигна во кипарскиот клуб. „АЕК со задоволство информира дека македонскиот репрезентативец

Официјално: Спировски претставен во АЕК Ларнака

Официјално: Спировски претставен во АЕК Ларнака

Македонскиот фудбалер Стефан Спировски е презентиран во нов фудбалер на кипарскиот АЕК Ларнака. АЕК Ларнака уште пред три недели го најави трансферот на македонскиот фудбалер, а денес тој и официјално беше потврден. Спировски потпиша договор на две години и во новиот клуб ќе биде соиграч со Иван Тричковски и Даниел Мојсов. „Среќен сум што станувам

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

Кипарскиот прволигаш АЕК од Ларнака денеска го претстави своето ново засилување, македонскиот интернационалец Стефан Спировски. Двете страни се договорија за двегодишна соработка. „ Среќен сум и задоволен. Ќе дадам се од себе навивачите и сите во клубот да бидат среќни “, изјави македонскиот репрезентативец. Така поранешниот фудбалер на Пелистер и

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

Кипарскиот прволигаш АЕК од Ларнака денеска го претстави своето ново засилување, македонскиот интернационалец Стефан Спировски. Двете страни се договорија за двегодишна соработка. „ Среќен сум и задоволен. Ќе дадам се од себе навивачите и сите во клубот да бидат среќни “, изјави македонскиот репрезентативец. Така поранешниот фудбалер на Пелистер и

Македонско трио на Кипар: Спировски презентиран во АЕК Ларнака

Македонско трио на Кипар: Спировски презентиран во АЕК Ларнака

Стефан Спировски е важен алка од репрезентативниот состав на селекторот Ангеловски, а како таков, битолскиот играч за врска одлучи својата кариера да ја продолжи во клуб во кој веќе има двајца Македонци. Кипарскиопт прволигаш АЕК Ларнака уште пред три седмици го најави ангажманот на македонскиот фудбалер, но ова попладне и официјално го презентираше

АЕК Ларнака официјално го промовираше Спировски

АЕК Ларнака официјално го промовираше Спировски

Кипарскиот фудбалски клуб денеска официјално го промовираше новото летно засилување, Стефан Спировски. Македонскиот репрезентативец во наредните две години ќе ги брани боите на составот на АЕК Ларнака. Во овој тим веќе настапуваат двајца наши интернационалци, Иван Тричковски и Даниел Мојсов кој неодамна ја продолжи соработката со оваа екипа. 29-годишниот

ФОТО: Стефан Спировски претставен како нов фудбалер на АЕК Ларнака

ФОТО: Стефан Спировски претставен како нов фудбалер на АЕК Ларнака

Македонскиот репрезентативец, Стефан Спировски денеска и официјално беше претставен пред медиумите во Кипар, како ново засилување за АЕК Ларнака, откако ги мина медицинските тестови. Познато е уште пред 10.дена дека битолчанецот кариерата ќе ја продолжи на Кипар, по одличните настапи Израел и екипата на Хапоел Тел Авив. Спировски во својата кариера

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

АЕК Ларнака го претстави Стефан Спировски

Кипарскиот прволигаш АЕК од Ларнака денеска го претстави своето ново засилување, македонскиот интернационалец Стефан Спировски. Двете страни се договорија за двегодишна соработка. „ Среќен сум и задоволен. Ќе дадам се од себе навивачите и сите во клубот да бидат среќни “, изјави македонскиот репрезентативец. Така поранешниот фудбалер на Пелистер и

Спировски претставен во АЕК Ларнака: Ќе го дадам својот максимум (ФОТО)

Спировски претставен во АЕК Ларнака: Ќе го дадам својот максимум (ФОТО)

АЕК Ларнака денеска го промовираше Стефан Спироски во својот состав, кој ќе соработува заедно со Иван Тричковски и Даниел Мојсов. Спировски потпиша договор за следните две години, откако ги помина успешно медицинските прегледи. „Среќен сум што потпишав со АЕК. Ќе го дадам својот максимум“, кажа Спировски.

Стефан Спировски потпиша двегодишен договор со АЕК Ларнака

Стефан Спировски потпиша двегодишен договор со АЕК Ларнака

АЕК Ларнака денеска го промовираше Стефан Спироски во својот состав, кој ќе соработува заедно со Иван Тричковски и Даниел Мојсов. Спировски потпиша договор за следните две години, откако ги помина успешно медицинските прегледи. „Среќен сум што потпишав со АЕК. Ќе го дадам својот максимум“, кажа Спировски.

Спировски две години во Ларнака: Ќе го дадам најдоброто од себе

Спировски две години во Ларнака: Ќе го дадам најдоброто од себе

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски официјално е промовиран во нов член на кипарска АЕК Ларнака . Играчот од средниот ред парафира двегодишен договор и во екипата од Кипар ќе остане до 2022 година. Спировски истакна дека е среќен затоа што доаѓа во клуб како што е АЕК Ларнака и вети дека ќе го даде најдоброто од себе. „Среќен сум што сум