притисни ентер »

За два месеца Цеца со ЗАРАБОТКА од 300.000 Евра

За два месеца Цеца со ЗАРАБОТКА од 300.000 Евра

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе има вкупно 10 концерти во јули и август, а ако земеме предвид дека нејзиниот хонорар е 30 000 евра, тоа значи дека Цеца за само два месеци ќе биде побогата за 300 000. Претходните денови таа веќе имаше настапи во Љубовија, каде пееше пред неколку илјади луѓе на отворено, по најголем дожд, а неколку дена подоцна

За два месеца Цеца со ЗАРАБОТКА од 300.000 Евра

За два месеца Цеца со ЗАРАБОТКА од 300.000 Евра

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе има вкупно 10 концерти во јули и август, а ако земеме предвид дека нејзиниот хонорар е 30 000 евра, тоа значи дека Цеца за само два месеци ќе биде побогата за 300 000. Претходните денови таа веќе имаше настапи во Љубовија, каде пееше пред неколку илјади луѓе на отворено, по најголем дожд, а неколку дена подоцна

После година ипол одмор, за два месеци Цеца со заработка од 300.000 евра

После година ипол одмор, за два месеци Цеца со заработка од 300.000 евра

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ за 10 концерти во јули и август, ќе земе 300 000 евра, оти како пренесуваат српските медиуми,  30 илјади евра е хонорарот за нејзин настап. После година ипол пауза, Цеца постјано е на настапи. Претходните денови таа веќе пееше во Љубовија, кога настапи пред неколку илјади луѓе на отворено, по најголем дожд, а неколку дена

Цеца за само два месеци од концерти ќе заработи повеќе од 300 000 евра

Цеца за само два месеци од концерти ќе заработи повеќе од 300 000 евра

Популарната пејачка во јули и август веќе има закажано десет концерти во регионот. Ако се земе во предвид дека просечниот хонорар на Цеца по концерт е од 30000 до 50 000 евра , може да се заклучи дека фолк ѕвездата летово одлично ќе заработи, пренесуваат медиумите. По  долгата апстиненција од концерти поради корона пандемијата Цеца веќе започна со

После година ипол одмор, за два месеци Цеца со заработка од 300.000 евра

После година ипол одмор, за два месеци Цеца со заработка од 300.000 евра

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ за 10 концерти во јули и август, ќе земе 300 000 евра, оти како пренесуваат српските медиуми,  30 илјади евра е хонорарот за нејзин настап. После година ипол пауза, Цеца постјано е на настапи. Претходните денови таа веќе пееше во Љубовија, кога настапи пред неколку илјади луѓе на отворено, по најголем … Continue reading

Цеца за 2 месеца заработува 300 000 евра

Цеца за 2 месеца заработува 300 000 евра

Цеца за 2 месеца заработува 300 000 евра М. Г. Пред 3 минути ФОТО: Инстаграм Легендата на фолк музиката Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе има вкупно 10 концерти во јули и август, а ако земеме предвид дека нејзиниот хонорара е 30 000 евра, тоа значи дека Цеца за само два месеци ќе заработи 300 000 евра. Претходните денови таа имала настапи во Љубовија, каде

Колку чини еден концерт на Цеца? Од само неколку настапи, ќе заработи за 10 станови

Колку чини еден концерт на Цеца? Од само неколку настапи, ќе заработи за 10 станови

Корона пандемијата како да затаи, па естрадните уметници се фрлија на настапи, со цел да ја надоместат заработката изгубена минатата година. Не е тајна дека Цеца Ражњатовиќ е најплатената пејачка во регионот. Цеца за една тезга наводно наплатува околу 50 000 евра. Неодамна, на социјалните мрежи пејачката ја објави својата летна агенда, најавувајки

По дождливата Љубовија, Цеца настапи во сончевата Будва… и се соблече во костим за капење! (ФОТО)

По дождливата Љубовија, Цеца настапи во сончевата Будва… и се соблече во костим за капење! (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ заработи сериозна настинка откако настапи на пороен дожд во Љубовија пред 20.000-та публика, која во еден глас ги пееше најголемите хитови на пејачката. View this post on Instagram A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) Проблем беше тоа што сцената на која настапив се наоѓаше 20 минути возење со автомобил од хотелот во кој бев сместена,

Цеца со денови примала силни инјекции: Искрено зборува за нејзината здравствена состојба

Цеца со денови примала силни инјекции: Искрено зборува за нејзината здравствена состојба

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ неодамна имаше здравствени проблеми, бидејќи и се слоши откако пееше на дожд на концерт во Љубовија. - Проблемот беше што сцената беше далеку од сместувањето каде што се подготвував на дваесетина минути возење, па мојата влажна облека се исуши врз мене и ми се слоши. Со денови примав силни инјекции и инфузии и инхалации

ВИДЕО+ФОТО | Цеца без момчето на настап во фустан кој потсетува на венчаница: Се омажив еднаш и никогаш повеќе!

ВИДЕО+ФОТО | Цеца без момчето на настап во фустан кој потсетува на венчаница: Се омажив еднаш и никогаш повеќе!

ВИДЕО+ФОТО | Цеца без момчето на настап во фустан кој потсетува на венчаница: Се омажив еднаш и никогаш повеќе! М.Р Пред 14 минути Фото: Instagram Светлана Цеца Ражнатовиќ ја отвори сезоната во дискотеката „Топ Хил“ во Будва, која беше полна до последното место, а пред публиката пејачката се појави во бел фустан кој на прв поглед потсетува на елегантна

ВИДЕО+ФОТО | Цеца без момчето на настап во фустан кој потсетува на венчаница: Се омажив еднаш и никогаш повеќе!

ВИДЕО+ФОТО | Цеца без момчето на настап во фустан кој потсетува на венчаница: Се омажив еднаш и никогаш повеќе!

ВИДЕО+ФОТО | Цеца без момчето на настап во фустан кој потсетува на венчаница: Се омажив еднаш и никогаш повеќе! М.Р Пред 4 минути Фото: Instagram Светлана Цеца Ражнатовиќ ја отвори сезоната во дискотеката „Топ Хил“ во Будва, која беше полна до последното место, а пред публиката пејачката се појави во бел фустан кој на прв поглед потсетува на елегантна

Со денови примала јаки инјекции: Цеца ја призна вистината за нејзината здравствена состојба

Со денови примала јаки инјекции: Цеца ја призна вистината за нејзината здравствена состојба

Со денови примала јаки инјекции: Цеца ја призна вистината за нејзината здравствена состојба Фол ѕвездата Цеца Ражнатовиќ неодамна го нарушила своето здравствено здравје бидејќи се разболела откако на концертот во Љубовиј пеела на дожд. – Проблемот беше што сцената беше далеку од сместувањето каде што се подготвував за дваесетина минути возење, па мојата

Цеца Ражнатовиќ почна со концерти, па заврши болна во кревет: „Со денови примам инфузии и правам инхалации!“

Цеца Ражнатовиќ почна со концерти, па заврши болна во кревет: „Со денови примам инфузии и правам инхалации!“

Пејачката Цеца Ражнатовиќ неодамна го одржа својот прв концерт во Љубовија после пауза од една година поради пандемијата со коронавирус. После концертот каде пееше на дожд, Цеца откри дека се разболела, а сега откри каква е нејзината здравствена состојба. Искрено се надевам дека со овој концерт и официјално го означивме враќањето на светот во нормала