притисни ентер »

Вилијам барал oд братот на Дајана да го вразуми Хари да не ја земе Меган за жена

Вилијам барал oд братот на Дајана да го вразуми Хари да не ја земе Меган за жена

Принцот Вилијам побарал помош од братот на неговата мајка, принцезата Дајана, Чарлс Спенсер за да го вразуми неговиот брат поранешниот принц Хари, да не ја земе глумицата Меган Маркл за жена.Ова го открива кралскиот историчар Роберт Лејсли, во книгата Battle of Brothers. Кавгите меѓу браќата станаа една од најважните светски теми оваа година, особено