притисни ентер »

Напади од кучиња скитници во Гостивар и Жировница

Напади од кучиња скитници во Гостивар и Жировница

Вчера (13  февруари) во 15 часот и 30 минути, 54 годишниот М.Р. од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека околу 13 часот на плац на шлеп-служба во Гостивар бил нападнат од куче и бегајќи паднал и се здобил со тешки телесни повреди. Во 14 часот, пак М.К. од долнореканското село Жировница, пријавил дека претходниот ден околу 8 часот во близина на селската

Скопјанец каснат од куче скитник

Скопјанец каснат од куче скитник

На 13.02.2020 околу 13.00 часот во Полициската станица Карпош, П.Р.(67) од Скопје пријавил дека на ул.„Шекспирова“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

На 13.02.2020 во 19.20 часот во Полициската станица Карпош, И.З.(50) од Скопје пријавил дека во Градски парк бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница. Истиот ден, во 12.35 часот во  Полициското одделение Шуто Оризари, и С.Ш.(57) од Скопје пријавил дека на ул.„Плачковица“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

На 13.02.2020 во 19.20 часот во Полициската станица Карпош, И.З.(50) од Скопје пријавил дека во Градски парк бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница. Истиот ден, во 12.35 часот во  Полициското одделение Шуто Оризари, и С.Ш.(57) од Скопје пријавил дека на ул.„Плачковица“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Гостиварец каснат од куче во Скопје

Гостиварец каснат од куче во Скопје

Бездомно куче нападнало и каснало жител на Гостивар. Како што информираше Министерството за внатрешни работи, настанот бил пријавен 10 февруари во 19.10 часот во Полициската станица во Гостивар. Четириесет и двегодишниот гостиварец И.Ѓ. пријавил дека на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога. The