притисни ентер »

Samsung Galaxy Z Flip: Школка дизајн и камера од 108MP

Samsung Galaxy Z Flip: Школка дизајн и камера од 108MP

11 февруари ќе биде датата за кога јужнокорејската компанија го организира својот Unpacked настан. Тогаш ќе имаме изненадување - Samsung Galaxy Z Flip и Samsung Galaxy S20. Наследникот на Fold ќе биде со многу подобар хардвер, а ќе излезе на пазарот во вториот квартал од 2020 година. Samsung Galaxy Z Flip ќе биде со 8 инчен дисплеј, ултра тенко стакло

Galaxy Fold 2 ќе има 8-инчен дисплеј и 108MP камера

Galaxy Fold 2 ќе има 8-инчен дисплеј и 108MP камера

Јужнокорејската компанија Samsung се очекува својот втор флексибилен уред да го претстави за време на претстојниот Unpacked настан на 11. февруари, заедно со смартфоните од новата Galaxy S20 серија. Овој телефон ќе го носи името Galaxy Z Flip и ќе има преклопен (clamshell) дизајн и спецификации од средниот сегмент. Меѓутоа, дојавувачот Max Weinbach

Galaxy Fold 2 ќе има 8-инчен дисплеј и 108MP камера

Galaxy Fold 2 ќе има 8-инчен дисплеј и 108MP камера

Јужнокорејската компанија Samsung се очекува својот втор флексибилен уред да го претстави за време на претстојниот Unpacked настан на 11. февруари, заедно со смартфоните од новата Galaxy S20 серија. Овој телефон ќе го носи името Galaxy Z Flip и ќе има преклопен (clamshell) дизајн и спецификации од средниот сегмент. Меѓутоа, дојавувачот Max Weinbach

Samsung Galaxy Z Flip ќе чини 1400 долари

Samsung Galaxy Z Flip ќе чини 1400 долари

Според гласините кои пристигнуваат од порталот XDA Developers, познат по многуте точни информации за претстојните телефони, новиот флексибилен уред на Samsung ќе се вика Galaxy Z Flip и ќе чини само 100 долари помалку од конкурентските модели. Првичните информации сугерираат дека овој уред на јужнокорејската компанија ќе биде ексклузивен за неколку

Samsung Galaxy Z Flip ќе чини 1400 долари

Samsung Galaxy Z Flip ќе чини 1400 долари

Според гласините кои пристигнуваат од порталот XDA Developers, познат по многуте точни информации за претстојните телефони, новиот флексибилен уред на Samsung ќе се вика Galaxy Z Flip и ќе чини само 100 долари помалку од конкурентските модели. Првичните информации сугерираат дека овој уред на јужнокорејската компанија ќе биде ексклузивен за неколку

Samsung Galaxy Fold 2 како премиум опција доаѓа ова лето

Samsung Galaxy Fold 2 како премиум опција доаѓа ова лето

Samsung Mobile наследникот на смартфонот на превиткување со два екрани Samsung Galaxy Fold го планира некаде за текот на летото и овој модел ќе биде премиум опција што значи дека ќе ја задржи цената од 1500 до 2000 долари. Следниот месец доаѓа всушност Samsung Galaxy Fold Z кој ќе им прави друштво на моделите од Samsung Galaxy S20 серијата, исто така