притисни ентер »

(ФОТО) Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

(ФОТО) Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

На социјалните мрежи пријателите на загинатот полицаец кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка во Драчево и се збогуваат од него. Тие објавија фотографија од човекот кој го возеше реното и изгуби контрола и удри во камион. На булеварот „Борис Трајковски “ во Скопје, вчера во 23: 40 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило

5-мина загинати во сообраќајка во Драчево - со возилото директно удрил во камион

5-мина загинати во сообраќајка во Драчево - со возилото директно удрил во камион

Embedded video for 5-мина загинати во сообраќајка во Драчево - со возилото директно удрил во камион Згмеченото возило рено кампус сведочи за трагедијата на булеварот Борис Трајковски во која ноќеска загинаа петмина драчевци.. Несреќата се случила 20-тина минути пред полноќ на влезот во Драчево. Според информации од истрагата, автомобилот се движел

(ФОТО) Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

(ФОТО) Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

На социјалните мрежи пријателите на загинатот полицаец кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка во Драчево и се збогуваат од него. Тие објавија фотографија од човекот кој го возеше реното и изгуби контрола и удри во камион. На булеварот „Борис Трајковски “ во Скопје, вчера во 23: 40 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило

(ВИДЕО) Жител на Драчево: Пребрзото возење ги однесе во смрт патниците на „реното“

(ВИДЕО) Жител на Драчево: Пребрзото возење ги однесе во смрт патниците на „реното“

„Кога стигнав овде, синоќа патот беше блокиран, имаше многу полициски возила, страшна беше сликата. Загинатите веќе беа починати и покриени со чаршави“, изјави за А1он, еден од жителте на Драчево, кој се нашол на местото на несреќата по тешката сообраќајна незгода на главниот пат кој води кон селото. На булеварот „Борис Трајковски“, кој води кон селото

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од сообраќајката кај Драчево во која ЗАГИНАА ПЕТ ЛИЦА

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од сообраќајката кај Драчево во која ЗАГИНАА ПЕТ ЛИЦА

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која се случи синоќа околу 23.40 часот на булеварот „Борис Трајковски“, откако автомобил „рено 5“ удри во камион за смет на „Комунална хигиена“. Како што информираа утринава од МВР, со автомобилот управувал 43-годишен скопјанец со иницијали Ј.Л. кој починал на лице место. На местото починале и сопатниците С

За два дена седуммина загинати во сообраќајни несреќи

За два дена седуммина загинати во сообраќајни несреќи

Во Македонија во последните 48 часа загинаа седум лица на сообраќајни несреќи. Утринава малку после полноќ, пет лица, тројца мажи и две жени загинаа на тешката сообраќајна несреќа во скопско Драчево. Возило од марката Рено 5 од засега непознати причини излетало на спротивната коловозна лента и се удрило во камион за собирање отпад. Се истражува зошто

Петмина загинати во сообраќајна несреќа кај населба Драчево

Петмина загинати во сообраќајна несреќа кај населба Драчево

Несреќата се случила петнаесетина минути пред полноќ кога автомобил Рено 5, со скопски регистарски таблички во кој се превезувале жртвите, од непознати причини преминал на спротивната лента  на коловозот и директно се судрил со камион за превоз на отпад од Комуналната хигиена. Според првичните информации, петтемина починале на лице место, додека возачот

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција

Траги од крв, остатоци од возилата… Останаа да сведочат за страотната сообраќајка на булеварот „Борис Трајковски“ пред влезот на скопската населба Драчево. Вкупно петмина се загинати од сообраќајната несреќа, сите се превезувале во „Реното 5“ коешто се судрило во товарното возило „Мерцедес“, односно камионот за отпад. Тука на терен веќе ги нема возилата,

ФАТАЛНА ЗА СИТЕ ПЕТМИНА: Вака се случила сообраќајката кај Драчево, дете не е жртва

ФАТАЛНА ЗА СИТЕ ПЕТМИНА: Вака се случила сообраќајката кај Драчево, дете не е жртва

Фатална сообраќајна несреќа пред полноќ одекна во Скопје. Судирот меѓу  возилото „рено 5“ и  товарно возило „мерцедес“ бил кобен за петорицата патници во реното. Официјално, несреќата која се случи на булеварот „Борис Трајковски“ пред скопската населба Драчево ги однесе во смрт возачот на реното и сопатниците . Од билтенот на МВР се гледа дека се работи

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција

Телата на петтемина загинати од сообраќајката кај Драчево се на обдукција

Траги од крв, остатоци од возилата… Останаа да сведочат за страотната сообраќајка на булеварот „Борис Трајковски“ пред влезот на скопската населба Драчево. Вкупно петмина се загинати од сообраќајната несреќа, сите се превезувале во „Реното 5“ коешто се судрило во товарното возило „Мерцедес“, односно камионот за отпад. Тука на терен веќе ги нема возилата,

ФОТО: Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево - пријателите се збогуваат од него

ФОТО: Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево - пријателите се збогуваат од него

На социјалните мрежи пријателите на загинатот полицаец кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка во Драчево и се збогуваат од него. Тие објавија фотографија од човекот кој го возеше реното и изгуби контрола и удри во камион. На булеварот „Борис Трајковски “ во Скопје, вчера во 23: 40 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило

Тројца мажи и две жени загинаа во несреќата во Драчево

Тројца мажи и две жени загинаа во несреќата во Драчево

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила петнаесетина минути пред полноќ, кога автомобил „рено 5“ со скопски регистарски

5 лица загинаа во сообраќајка на влезот на Драчево

5 лица загинаа во сообраќајка на влезот на Драчево

Возачот и четворицата патници од возилото рено 5 се загинатите лица во несреќата што се случи пред полноќ на булеварот Борис Трајковски. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила, кога автомобил рено 5 со скопски регистарски таблички во коj се превезувале жртвите, од непознати причини преминал на спротивната

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од сообраќајката кај Драчево во која ЗАГИНАА ПЕТ ЛИЦА

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од сообраќајката кај Драчево во која ЗАГИНАА ПЕТ ЛИЦА

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која се случи синоќа околу 23.40 часот на булеварот „Борис Трајковски“, откако автомобил „рено 5“ удри во камион за смет на „Комунална хигиена“. Како што информираа утринава од МВР, со автомобилот управувал 43-годишен скопјанец со иницијали Ј.Л. кој починал на лице место. На местото починале и сопатниците С

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од сообраќајката кај Драчево во која ЗАГИНАА ПЕТ ЛИЦА

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од сообраќајката кај Драчево во која ЗАГИНАА ПЕТ ЛИЦА

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која се случи синоќа околу 23.40 часот на булеварот „Борис Трајковски“, откако автомобил „рено 5“ удри во камион за смет на „Комунална хигиена“. Како што информираа утринава од МВР, со автомобилот управувал 43-годишен скопјанец со иницијали Ј.Л. кој починал на лице место. На местото починале и сопатниците С

Црн сообраќаен ден во Скопје: Шест несреќи, шест загинати!

Црн сообраќаен ден во Скопје: Шест несреќи, шест загинати!

Во текот на вчерашниот ден а подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле шест сообраќајни незгоди во кои шест лица ги загубиле животите. Од преземените сообраќајни мерки констатирано е дека 15 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Наедно, четворица возачи се санкционирани поради поминување на крстосница на црвено

Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, реното преминало на спротивната лента

Извршен увид на сообраќајката кај Драчево, реното преминало на спротивната лента

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот. Од Обвинителство информираат дека според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила петнаесетина минути пред полноќ, кога автомобил „рено 5“ со скопски регистарски