притисни ентер »

Дисингер две години во РК Вардар

Дисингер две години во РК Вардар

" alt= " alt= Кристијан Дисингер е ново име во редовите на ракометниот клуб Вардар. Германскиот репрезентативец со црвено-црните потпиша две годишен договор. Дисинер (203 см. висок) игра на позицијата лев бек и треба да биде засилување за тимот и да му помогне на тимот на таа позиција. Тој е седмото засилување за Вардар сезонава. Пред неколку денови

Дисингер две години во РК Вардар

Дисингер две години во РК Вардар

" alt= Кристијан Дисингер е ново име во редовите на ракометниот клуб Вардар. Германскиот репрезентативец со црвено-црните потпиша две годишен договор. Дисинер (203 см. висок) игра на позицијата лев бек и треба да биде засилување за тимот и да му помогне на тимот на таа позиција. Тој е седмото засилување за Вардар сезонава. Пред неколку денови Дисингер

Дисингер две години во РК Вардар

Дисингер две години во РК Вардар

Кристијан Дисингер е ново име во редовите на ракометниот клуб Вардар. Германскиот репрезентативец со црвено-црните потпиша две годишен договор. Дисинер (203 см. висок) игра на позицијата лев бек и треба да биде засилување за тимот и да му помогне на тимот на таа позиција. Тој е седмото засилување за Вардар сезонава. Пред неколку денови Дисингер го

Дисингер две години во РК Вардар

Дисингер две години во РК Вардар

Кристијан Дисингер е ново име во редовите на ракометниот клуб Вардар. Германскиот репрезентативец со црвено-црните потпиша две годишен договор. Дисинер (203 см. висок) игра на позицијата лев бек и треба да биде засилување за тимот и да му помогне на тимот на таа позиција. Тој е седмото засилување за Вардар сезонава. Пред неколку денови Дисингер го

Дисингер две години во РК Вардар

Дисингер две години во РК Вардар

Кристијан Дисингер е ново име во редовите на ракометниот клуб Вардар. Германскиот репрезентативец со црвено-црните потпиша две годишен договор. Дисингер (203 см. висок) игра на позицијата лев бек и треба да биде засилување за тимот и да му помогне на тимот на таа позиција. Тој е седмото засилување за Вардар сезонава. Пред неколку денови Дисингер го

Дисингер го облекува црвено-црниот дрес

Дисингер го облекува црвено-црниот дрес

Германецот Кристијан Дисингер е нов член на македонскиот ракометен шампион Вардар. Дваесет и шест годишниот лев е веќе во Скопје каде треба да ги мине лекарските прегледи пред да и се приклучи на екипата, соопшти РК Вардар. Тој ќе биде првиот германски репрезентативец што потпишува за „црвено-црните“. Дисингер е седмото засилување на Вардар оваа сезонава

Дисингер го засилува Вардар

Дисингер го засилува Вардар

Германецот Кристијан Дисингер е нов член на македонскиот ракометен шампион Вардар. Дваесет и шест годишниот лев е веќе во Скопје каде треба да ги мине лекарските прегледи пред да и се приклучи на екипата, соопшти РК Вардар. Тој ќе биде првиот германски репрезентативец што потпишува за „црвено-црните“. Дисингер е седмото засилување на Вардар оваа сезонава

Дисингер: Ќе дадам сè од себе во Вардар!

Дисингер: Ќе дадам сè од себе во Вардар!

Германецот Кристијан Дисингер денеска официјално потпиша договор на две години со македонскиот шампион Вардар. Дисингер едвај чека да дебитира за екипата и да се запознае со навивачите на црвено-црните. „По три години поминати во Кил, среќен сум што Вардар ми даде нова шанса. Кил има одлични навивачи, но Вардар ги има најдобрите во Европа. Сакам да

loading...
Дисингер: Кил има одлични фанови, но на Вардар се број еден

Дисингер: Кил има одлични фанови, но на Вардар се број еден

Новото засилување на Вардар, Германецот Кристијан Дисингер веќе се запозна со тимот во кој треба да остане најмалку две сезони. Германецот Кристијан Дисингер едвај чека да заигра пред фановите на Вардар. Минатата сезона во четвртфиналето со Кил, некоговиот екс-тим беше гостин во „Јане Сандански“, па добро знае каква атмосфера можат да направт навивачите

Ново засилување за Вардар, Германецот Дисингер потпиша за „црвено-црните“

Ново засилување за Вардар, Германецот Дисингер потпиша за „црвено-црните“

Репрезентативец на Германија за прв пат ќе настапува за Вардар, 26 годишниот лев бек, Кристијан Дисингер е ново засилување за шампионот на Македонија. Изминатово лето се случија големи промени во Вардар, но и покрај тоа „црвено-црните“ бележат одлични резултати и редат само победи во Лигата на шампионите и СЕХА лигата. Управата на клубот исто така

Дисингер го засилува Вардар

Дисингер го засилува Вардар

Германецот Кристијан Дисингер е нов член на македонскиот ракометен шампион Вардар. Дваесет и шест годишниот лев е веќе во Скопје каде треба да ги мине лекарските прегледи пред да и се приклучи на екипата, соопшти РК Вардар. Тој ќе биде првиот германски репрезентативец што потпишува за „црвено-црните“. Дисингер е седмото засилување на Вардар оваа сезонава

Дисингер за деби ќе почека, Парондо не може да смета на него за натпреварот против Киелце

Дисингер за деби ќе почека, Парондо не може да смета на него за натпреварот против Киелце

Tимот на Вардар денес го потврди она што беше најавено и претходно – нов член на четата на Парондо стана Германецот, Кристијан Дисингер. Дисингер неодамна го раскина договорот со германски Кил и со црвено-црните потпиша договор на две години. Најдобри коефициенти! Играј на BET365 ТУКА! Сепак тој нема да биде на располагање на Парондо за натпреварот

Дисингер го засилува Вардар

Дисингер го засилува Вардар

Германецот Кристијан Дисингер е нов член на македонскиот ракометен шампион Вардар. Дваесет и шест годишниот лев е веќе во Скопје каде треба да ги мине лекарските прегледи пред да и се приклучи на екипата, соопшти РК Вардар. Тој ќе биде првиот германски репрезентативец што потпишува за „црвено-црните“. Дисингер е седмото засилување на Вардар оваа сезонава

Дисингер го засилува Вардар

Дисингер го засилува Вардар

Германецот Кристијан Дисингер е нов член на македонскиот ракометен шампион Вардар. Дваесет и шест годишниот лев е веќе во Скопје каде треба да ги мине лекарските прегледи пред да и се приклучи на екипата, соопшти РК Вардар. Тој ќе биде првиот германски репрезентативец што потпишува за „црвено-црните“. Дисингер е седмото засилување на Вардар оваа сезонава

Дисингер: Навивачите на Вардар се број еден во Европа

Дисингер: Навивачите на Вардар се број еден во Европа

Германскиот репрезентативец Кристијан Дисингер стави потпис на двегодишен договор со Вардар, а по официјалната соработка со „црвено-црните“, истакна дека е среќен што ќе има шанса да игра во Скопје, пред најдобрите навивачи во Европа. „По три години поминати во Кил, со сите подеми и падови, среќен сум што Вардар ми дава нова ракометна шанса. Кил има

Договор е постигна: Кристијан Десингер нов ракометар на Вардар!

Договор е постигна: Кристијан Десингер нов ракометар на Вардар!

Германецот, Кристијан Дисингер (26) како и што се најавуваше е нов член на Вардар. Поранешниот ракометар на Кил се наоѓа во Скопје каде што треба да ги помине лекарските прегледи и да се приклучи на тимот на црвено-црните. Дисингер воедно ќе стане првиот Германец кој ќе го носи дресот на Вардар. Најдобри коефициенти! Играј на BET365 ТУКА! Дисингер

Во Кјелце ќе биде само турист: Дисингер смее да игра за Вардар од 6. коло!

Во Кјелце ќе биде само турист: Дисингер смее да игра за Вардар од 6. коло!

Вардар повлече значаен потег за да го прошири својот ростер и да го направи тимот помоќен, носејќи го Кристијан Дисингер од Кил за следните две сезони. Германскиот репрезентативец побрза да го раскине договорот со Кил не случајно, пред репрезентативната пауза и пред да заврши месецот. Вардар го купи Дисингер на време за да го има на располагање веќе

Нов лев бек го засилува Вардар

Нов лев бек го засилува Вардар

Интернационалниот карактер на Вардар се засилува со доаѓањето на репрезентативецот на Германија, Кристијан Дисингер (26). Тој е нов член на „црвено-црните" и со него е потпишан двегодишен договор. Дисинер (203 см. висок) е веќе во Скопје каде треба да ги мине лекарските прегледи пред да и се приклучи на екипата. Тој ќе биде првиот првиот германски