притисни ентер »

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Играчот за врска на Баерн (Минхен), Тијаго Алкантара се прости од клубот преку видео и писмено соопштение, кое го објави на социјалните мрежи. По седумгодишен престој на „Алијанц Арена“, шпанскиот репрезентативец се соочува со трансфер во Ливерпул. Еве го целото обраќање на Тијаго: „Да, ова е најтешката одлука во мојата кариера. Одлучив да го затворам

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера Играчот за врска на Баерн (Минхен), Тијаго Алкантара се прости од клубот преку видео и писмено соопштение, кое го објави на социјалните мрежи. По седумгодишен престој на „Алијанц Арена“, шпанскиот репрезентативец се соочува со трансфер во Ливерпул. Еве го целото обраќање на Тијаго:

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Минхен, 18 септември 2020 () – Играчот за врска на Баерн (Минхен), Тијаго Алкантара се прости од клубот преку видео и писмено соопштение, кое го објави на социјалните мрежи. По седумгодишен престој на „Алијанц Арена“, шпанскиот репрезентативец се соочува со трансфер во Ливерпул. Еве го целото обраќање на Тијаго: „Да, ова е најтешката одлука во мојата

Левандовски со порака со стил се збогуваше со Тијаго (ФОТО)

Левандовски со порака со стил се збогуваше со Тијаго (ФОТО)

Шпанскиот репрезентативец, Тијаго Алкантара ја завршува својата приказна со Баерн Минхен, клуб во кој настапуваше изминативе седум години. Тој веќе се збогуваше со соиграчите, навивачите, па сега само се чека да се официјализира, потврди неговиот трансфер во премиерлигашот Ливерпул. Додека се чека на ова најдобриот напаѓач на клубот од Минхен, Роберт

Алкантара со емотивно писмо се збогува од Баерн

Алкантара со емотивно писмо се збогува од Баерн

Тиаго Алкантара денес треба да го комплетира трансферот во Ливерпул и после седум години го напушти Баерн Минхен. Алкантара донесе одлука да не го продолжува договорот со Баварците и за 30 милиони евра се пресели на „Енфилд“, а  призна дека тоа било најтешката одлука во неговата кариера. „Ја донесов најтешката одлука во мојата кариера. По седум години,

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Играчот за врска на Баерн (Минхен), Тијаго Алкантара се прости од клубот преку видео и писмено соопштение, кое го објави на социјалните мрежи. По седумгодишен престој на „Алијанц Арена”, шпанскиот репрезентативец се соочува со трансфер во Ливерпул. Еве го целото обраќање на Тијаго: „Да, ова е најтешката одлука во мојата кариера. Одлучив да го затворам

Тијаго се прости од Баерн Минхен со видео порака, па пристигна во Манчестер за да го комплетира трансферот во Англија (Видео)

Тијаго се прости од Баерн Минхен со видео порака, па пристигна во Манчестер за да го комплетира трансферот во Англија (Видео)

Шпанскиот интернационалец, Тијаго Алкантара на денот кога Баерн Минхен ја отвара новата сезона во Бундеслигата се прости од својот сега веќе поранешен клуб. Тијаго на социјалните мрежи упати емотивна порака со која порача дека поминал седум незаборавни години во Минхен и го најави неговото заминување од клубот. Следна дестинација на Тијаго Алкантара

Тијаго со емотивно писмо се прости од Баерн Минхен (ФОТО)

Тијаго со емотивно писмо се прости од Баерн Минхен (ФОТО)

Тијаго Алкантара го напушта Баерн Минхен по цели седум сезони за да побара нов предизвик во тимот на Ливерпул. Шпанскиот репрезентативец денеска преку социјалните мрежи се прости од германскиот гигант и од неговите навивачи. „Да, ова беше најтешката одлука во мојата кариера. Решив да го затворам ова поглавје во овој прекрасен клуб. Клубот во кој пораснав