притисни ентер »

Песков: Истрагата за руското мешање е главоболка за САД, не за нас

Песков: Истрагата за руското мешање е главоболка за САД, не за нас

Истрагата за наводното руско мешање во изборите во САД, Кремљ денеска ја нарече  главоболка за властите на САД, а не за Русите. Портпаролот на Кремљ не сакаша да даде коментар околу отпуштањето на американскиот јавен обвинител Џеф Сешнс. Јавниот обвинител Џеф Сешнс вчера доби отказ од претседателот Доналд Трамп. Американскиот претседател постојано

Песков: Истрагата за руското мешање е главоболка за САД, не за нас

Песков: Истрагата за руското мешање е главоболка за САД, не за нас

Истрагата за наводното руско мешање во изборите во САД, Кремљ денеска ја нарече  главоболка за властите на САД, а не за Русите. Портпаролот на Кремљ не сакаша да даде коментар околу отпуштањето на американскиот јавен обвинител Џеф Сешнс. Јавниот обвинител Џеф Сешнс вчера доби отказ од претседателот Доналд Трамп. Американскиот претседател постојано

Песков: Истрагата за руското мешање е главоболка за САД, не за нас

Песков: Истрагата за руското мешање е главоболка за САД, не за нас

Истрагата за наводното руско мешање во изборите во САД, Кремљ денеска ја нарече  главоболка за властите на САД, а не за Русите. Портпаролот на Кремљ не сакаша да даде коментар околу отпуштањето на американскиот јавен обвинител Џеф Сешнс. Јавниот обвинител Џеф Сешнс вчера доби отказ од претседателот Доналд Трамп. Американскиот претседател постојано

И покрај смената на Сешнс, истрагата за руското мешање ќе продолжи, тврди Белата куќа

И покрај смената на Сешнс, истрагата за руското мешање ќе продолжи, тврди Белата куќа

И покрај смената на Сешнс, истрагата за руското мешање ќе продолжи, тврди Белата куќа Вашингтон, 8 ноември 2018 (МИА) – Истрагата на специјалниот советник на САД, Роберт Малер, за наводното мешање на Русија во претседателските избори во 2016 година, ќе продолжи и покрај реорганизацијата во Министерството за правда, соопшти денеска портпаролката на

И покрај смената на Сешнс, истрагата за руското мешање ќе продолжи, тврди Белата куќа

И покрај смената на Сешнс, истрагата за руското мешање ќе продолжи, тврди Белата куќа

Истрагата на специјалниот советник на САД, Роберт Мјулер, за наводното мешање на Русија во претседателските избори во 2016 година, ќе продолжи и покрај реорганизацијата во Министерството за правда, соопшти денеска портпаролката на Белата куќа Келијан Конвеј. – Ова е континуум, истрагата на Мјулер ќе продолжи, изјави Конвеј за Фокс Њуз. Таа призна дека

Во САД најавени протести против разрешувањето на Џеф Сешнс

Во САД најавени протести против разрешувањето на Џеф Сешнс

Под мотото „Никој не е над законот“ американски активисти за денеска најавија стотици протести ширум земјата, со барање претседателот Доналд Трамп да не ја опструира истрагата за руското мешање во американските претседателски избори 2016. Организаторите на протестите, предводени од активистичката група „МувОн“ (MoveOn) ги повикаа граѓаните денеска

Кој е Метју Витакер, кој го замени Џеф Сешнс

Кој е Метју Витакер, кој го замени Џеф Сешнс

Трамп го смени Сешнс синоќа откако го критикуваше повеќе од една година за неговото мешање во истрагата што ја спроведува Мулер, што и покрај притисоците го остави заменикот јавен обвинител Род Росенстајн да ја надгледува истрагата Метју Витакер, именуван од американскиот претседател Доналд Трамп како вршител на должноста јавен правобранител, сега

Во САД најавени протести против разрешувањето на Џеф Сешнс

Во САД најавени протести против разрешувањето на Џеф Сешнс

Под мотото „Никој не е над законот“ американски активисти за денеска најавија стотици протести ширум земјата, со барање претседателот Доналд Трамп да не ја опструира истрагата за руското мешање во американските претседателски избори 2016. Организаторите на протестите, предводени од активистичката група „МувОн“ (MoveOn) ги повикаа граѓаните денеска

И покрај смената на Сешнс, истрагата за руското мешање ќе продолжи, тврди Белата куќа

И покрај смената на Сешнс, истрагата за руското мешање ќе продолжи, тврди Белата куќа

Истрагата на специјалниот советник на САД, Роберт Малер, за наводното мешање на Русија во претседателските избори во 2016 година, ќе продолжи и покрај реорганизацијата во Министерството за правда, соопшти денеска портпаролката на Белата куќа Келијан Конвеј. – Ова е континуум, истрагата на Малер ќе продолжи, изјави Конвеј за Фокс Њуз. Таа призна дека

Најавени протести во САД

Најавени протести во САД

Под мотото „Никој не е над законот“ американски активисти за денеска најавија стотици протести ширум земјата, со барање претседателот Доналд Трамп да не ја опструира истрагата за руското мешање во американските претседателски избори 2016. Организаторите на протестите, предводени од активистичката група „МувОн“ (MoveOn) ги повикаа граѓаните денеска

loading...
И покрај смената на Сешнс, истрагата за руското мешање ќе продолжи, тврди Белата куќа

И покрај смената на Сешнс, истрагата за руското мешање ќе продолжи, тврди Белата куќа

Истрагата на специјалниот советник на САД, Роберт Малер, за наводното мешање на Русија во претседателските избори во 2016 година, ќе продолжи и покрај реорганизацијата во Министерството за правда, соопшти денеска портпаролката на Белата куќа Келијан Конвеј. – Ова е континуум, истрагата на Малер ќе продолжи, изјави Конвеј за Фокс Њуз. Таа призна дека

Во САД најавени протести против разрешувањето на Џеф Сешнс

Во САД најавени протести против разрешувањето на Џеф Сешнс

Под мотото „Никој не е над законот“ американски активисти за денеска најавија стотици протести ширум земјата, со барање претседателот Доналд Трамп да не ја опструира истрагата за руското мешање во американските претседателски избори 2016. Организаторите на протестите, предводени од активистичката група „МувОн“ (MoveOn) ги повикаа граѓаните денеска

САД: Најавени протести против разрешувањето на државниот обвинител

САД: Најавени протести против разрешувањето на државниот обвинител

Под мотото „Никој не е над законот“ американски активисти за денеска најавија стотици протести ширум земјата, со барање претседателот Доналд Трамп да не ја опструира истрагата за руското мешање во американските претседателски избори 2016. Организаторите на протестите, предводени од активистичката група „МувОн“ (MoveOn) ги повикаа граѓаните денеска

Протести по отпуштањето на Џеф Сешнс

Протести по отпуштањето на Џеф Сешнс

Протестите се најавени за денеска, а организаторите бараат од наследникот на Сешн, Метју Витакер, да се изземе себеси од надгледувањето на истрагата на специјалниот советник Роберт Милер Организаторите повикуваат на протести низ САД во четврток како реакција на потегот на претседателот Доналд Трамп да го отпушти генералниот обвинител Џеф Сешнс и да

Протести против Трамп заради разрешувањето на обвинителот Сешнс

Протести против Трамп заради разрешувањето на обвинителот Сешнс

Под мотото „Никој не е над законот” американски активисти за денеска најавија стотици протести ширум земјата, со барање претседателот Доналд Трамп да не ја опструира истрагата за руското мешање во американските претседателски избори 2016. Организаторите на протестите, предводени од активистичката група „МувОн” (MoveOn) ги повикаа граѓаните денеска

Оставката на Сешонс фрла сенка врз истрагата за руското мешање

Оставката на Сешонс фрла сенка врз истрагата за руското мешање

Државниот обвинител на САД Џеф Сешонс поднесе оставка на функцијата по барање од претседателот Доналд Трамп со чии остри напади се соочуваше повеќе од една година поради тоа што се повлече од истрагата за руското мешање во претседателските избори во 2016 година. Сешонс оставката ја објави во писмо упатено до Трамп. Одлуката на американскиот претседател

Државниот обвинител на САД Џеф Сешонс поднесе оставка

Државниот обвинител на САД Џеф Сешонс поднесе оставка

Обвинителот повеќе од една година се соочуваше со остри напади, затоа и се повлече од истрагата за руското мешање во претседателските избори во 2016 година. Сешонс оставката ја објави во писмо упатено до Трамп. Американскиот претседател пак, на твитер наведе дека за вршител на должноста го поставува шефот на кабинетот на Сешонс, Метју Витакер, поранешен

Драма во Вашингтон: После големите турбуленции, Трамп го смени човекот за кој смета дека го предал...

Драма во Вашингтон: После големите турбуленции, Трамп го смени човекот за кој смета дека го предал...

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа потврди дека му врачил отказ на министерот за правосудство Џеф Сешнс кој што инаку по функција е и главен државен обвинител во САД. Американскиот државен обвинител поднесе оставка на барање на претседателот Трамп кој што има најмногу замерки на негова сметка поради тоа што се исклучил од истрагата за руското

Државниот обвинител на САД Џон Сешонс поднесе оставка

Државниот обвинител на САД Џон Сешонс поднесе оставка

Државниот обвинител на САД Џеф Сешонс поднесе оставка на функцијата по барање од претседателот Доналд Трамп со чии остри напади се соочуваше повеќе од една година поради тоа што се повлече од истрагата за руското мешање во претседателските избори во 2016 година. Сешонс оставката ја објави во писмо упатено до Трамп. Американскиот претседател пак, на

Американскиот обвинител Сешнс поднесе оставка на барање на Трамп

Американскиот обвинител Сешнс поднесе оставка на барање на Трамп

Американскиот главен државен обвинител Џеф Сешсн, поднесе оставка на барање на претседателот Доналд Трамп кој му забележува затоа што самиот се исклучи од истрагата за наводното руско мешање во американските претседателски избори во 2016 година. „Му се заблагодаруваме на главниот државен обвинител Џеф Сешнс на неговата служба, и му посакуваме секое