притисни ентер »

Удар за „кенгурите“: Австралија без најголемата ѕвезда на СП во Кина

Удар за „кенгурите“: Австралија без најголемата ѕвезда на СП во Кина

Од 31 август до 15 септември се очекува светското кошаркарско првенство во Кина, настан на кој еден од фаворитите од сенка-селекцијата на Австралија нема да може да смета на најголемата ѕвезда Бен Симонс. Ова се последните информации кои доаѓаат директно од таборот на плејмјекерот на Филаделфија или поточно од неговиот агент Рич Пол кој посочи дека

Австралија останува без својот најдобар кошаркар на Мундобаскетот во Кина

Австралија останува без својот најдобар кошаркар на Мундобаскетот во Кина

Репрезентацијата на Австралија ќе остане без еден од најдобрите кошаркари кога е во прашање Светското првенство во Кина. Иако важеше за селекција која ќе атакува на медал, со неиграњето на Бен Симонс драстично и се намалија шансите за таквото остварување. Кошаркарот на Филаделфија го одби повикот за настап во репрезентативниот дрес, бидејќи потребен

Голем удар за австралиските амбиции: Бен Симонс нема да игра на Мундобаскетот

Голем удар за австралиските амбиции: Бен Симонс нема да игра на Мундобаскетот

Еден од фаворитите од сенка за медал на Мундобаскетот во Кина, репрезентацијата на Австралија претрпе голем удар за своите амбиции, откако на големиот собир во септември ќе настапи без бекот на Филаделфија и најдобар кошаркар на репрезентацијата, Бен Симонс. Симонс го одби повикот за настап во репрезентативниот дрес, бидејќи потребен му е одмор по