притисни ентер »

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош (видео)

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош (видео)

Македонскиот фудбалски репрезентативец е еден од хероите на Динамо Загреб затоа што прв ја начна мрежата на унгарски Ференцварош при денешниот реванш меч од третото квалификациско коло за место во групите од Лигата на шампионите. Македонецот искусно реагираше во противничкиот шеснаесетник во 16 минута од мечот и по асистенција на Дани Олмо постигна

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош (видео)

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош (видео)

Македонскиот фудбалски репрезентативец е еден од хероите на Динамо Загреб затоа што прв ја начна мрежата на унгарски Ференцварош при денешниот реванш меч од третото квалификациско коло за место во групите од Лигата на шампионите. Македонецот искусно реагираше во противничкиот шеснаесетник во 16 минута од мечот и по асистенција на Дани Олмо постигна

Адеми со гол и асистенција го предводеше Динамо до убедлива победа среде Будимпешта (ВИДЕО)

Адеми со гол и асистенција го предводеше Динамо до убедлива победа среде Будимпешта (ВИДЕО)

Динамо Загреб со убедливи 4-0 славеше на гостувањето кај Ференцварош и се пласираше во плеј-офот од Лигата на шампионите, Аријан Адеми со гол и асистенција беше еден од подобрите поединци на „модрите". Шампионот на Хрватска ќе има двомеч за влез во групната фаза од Лигата на шампионите, Динамо Загреб пружи одлична партија во Бундимпешта и славеше со

Aдеми со мајсторски гол и асистенција го одведе Динамо пред портите од ЛШ! (ВИДЕО)

Aдеми со мајсторски гол и асистенција го одведе Динамо пред портите од ЛШ! (ВИДЕО)

Тимот на Динамо Загреб дојде на чекор од пласман во Лигата на шампионите откако денес го победи Френцварош со 0:4 и се пласираше во последното коло од квалификациите. Еден од најзаслужните во овој триумф беше македонскиот фудбалер Арјан Адеми кој постигна гол и запиша асистенција. Коментари Advertisements

Адеми со гол и асистенција го испрати Динамо во плејофот за ЛШ (Видео)

Адеми со гол и асистенција го испрати Динамо во плејофот за ЛШ (Видео)

Динамо Загреб славеше со преубедливи 4:0 на гостувањето кај Ференцварош и обезбеди место во плејоф рундата за пласман во Лигата на шампионите. Хрватскиот првак одигра само 1:1 на домашен терен, но го поправи впечатокот на реваншот предводен од македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми. Адеми капитенски го отвори мечот постигнувајќи го толку важниот

Ференцварош посрамотен на свој терен од Динамо Загреб, гол и асистенција на Адеми во убедливата победа (ВИДЕО)

Ференцварош посрамотен на свој терен од Динамо Загреб, гол и асистенција на Адеми во убедливата победа (ВИДЕО)

Македонецот со гол и асистенција беше еден од двигателите во играта на хрватскиот првак кој продолжи во плејоф рундата од квалификациите за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. Хрватскиот првак Динамо Загреб ја наполни до врв мрежата од голот на Ференцварот и тоа на негов терен во реванш пресметката од третото квалификациско коло за

Адеми со гол и асистенција го однесе Динамо на чекор до ЛШ (ВИДЕО)

Адеми со гол и асистенција го однесе Динамо на чекор до ЛШ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми,  е најзаслужен за пласманот на Динамо Загреб во последното коло од квалификациите во Лигата на шампиони, откако капитенот на „модрите“ прво му донесе предност на својот тим од 1-0, а потоа и асистираше при третиот гол за убедлива победа на хрватскиот шампион од 4-0 против унгарски Ференцфварош. Со овој триумф,

ВИДЕО: Адеми погоди за Динамо Загреб и пласман  обезбеди плеј-офф

ВИДЕО: Адеми погоди за Динамо Загреб и пласман обезбеди плеј-офф

Динамо Загреб обезбеди плеј – офф и меч со Розенборг за пласман во фазата по групи во Лигата на шампионите. Загрепчани славеа над Ференцварош во Унгарија со 4-0 и со вкупни 5-1 се пред портите во групната фаза во ЛШ. Аријан Адеми со гол во 16 минута го најави пласманот во плеј-офот, потоа погодија Петковиќ, Олмо и Гојак за убедлива победа на Динамо

Адеми погоди за водство на Динамо Загреб против Ференцварош (ВИДЕО)

Адеми погоди за водство на Динамо Загреб против Ференцварош (ВИДЕО)

Македонецот во манир на расен стрелец погоди против унгарската екипа, а со тоа му донесе барем за момент поволен статус на Динамо Загреб во обидите за пласман во следната рунда квалификации. Динамо Загреб тргна со водство на гостувањето кај Ференцварош во Унгарија во реванш пресметката од третото квалификациско коло за место во групите од Лигата

Адеми со гол и асистенција го водеше Динамо до убедлив триумф над Ференцварош

Адеми со гол и асистенција го водеше Динамо до убедлив триумф над Ференцварош

Maкедонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми беше најдобар поедниец на натпреварот во Будимпешта каде неговиот тим славеше со убедливи 0:4 над Ференцварош и обезбеди место во плејоф рундата за пласман во Лигата на шампионите. Хрватскиот првак одигра само 1:1 на домашен терен, но го поправи впечатокот на реваншот. Адеми капитенски

Маестрален погодок на Македонецот: Динамо поведе на гостувањето во Унгарија со голот на Адеми (ВИДЕО)

Маестрален погодок на Македонецот: Динамо поведе на гостувањето во Унгарија со голот на Адеми (ВИДЕО)

Хрватскиот фудбалски шампион, Динамо Загреб, дојде до посакуваното водство на гостувањето кај унгарски Ференцварош и тоа со погодок на македонкиот репрезентативец, Аријан Адеми, во 16. минута. Популарните „модри“ ќе мора да ја поправат сликата од пред седум дена кога на домашен терен одиграа само 1-1 против Унгарците, иако важеа за апсолутен фаворит

ВИДЕО: Гол и асистенција за Адеми, Динамо Загреб го „размонтира“ Ференцварош во ЛШ!

ВИДЕО: Гол и асистенција за Адеми, Динамо Загреб го „размонтира“ Ференцварош во ЛШ!

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми одигра фантастичен натпревар во дресот на Динамо Загреб. Хрватскиот тим по разочарувачкото реми пред својата публика од 1-1, вечерва го „размонтира“ Ференцаворш со 0-4 и обезбеди плеј-оф во квалификациите за Лигата на шампионите. „Модрите“ на погонот на својот капитен, Адеми, уште во 16. минута ги шокираа Унгарците,

(VIDEO) Мајсторски гол на Аријан Адеми во Будимпешта

(VIDEO) Мајсторски гол на Аријан Адеми во Будимпешта

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми донесе голема радост за Динамо Загреб на реванш средбата против Ференцварош. Адеми во 16. минута ја затресе мрежата на домашниот тим и донесе голема радост за хрватските фанови на трибините во Будимпешта. Извор: Нетпрес

ВИДЕО: Адеми со мајсторки волеј донесе „сина“ радост во Унгарија!

ВИДЕО: Адеми со мајсторки волеј донесе „сина“ радост во Унгарија!

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми ги замолкна Унгарците, откако по само 15 минути игра во дуелот со Ференцварош донесе предност за Динамо Загреб од 1-0, во реванш средбата од третото коло на Лигата на шампионите. Капитенот на „модрите“ одлично се отвори и на асистенција на Олмо на мајсторски начин со волеј од свртување го надмудри домашниот