притисни ентер »

Биното: Ферари ја загуби титулата при дизајнирањето на болидот

Биното: Ферари ја загуби титулата при дизајнирањето на болидот

Шефот на Ферари, Матија Биното вели дека неговиот тим ја загубил титулата при дизајнот на болидот СФ90 за сезоната 2019, бидејќи се направиле одлуки кои подоцна не можеле да се променат. Мерцедес повторно доминираше во поголемиот дел од сезоната и победи со 235 поени разлика пред Ферари, иако Скудерија имаа најбрз болид во текот на летото. Зимското

Биното: Ферари ја загуби титулата при дизајнирањето на болидот

Биното: Ферари ја загуби титулата при дизајнирањето на болидот

Шефот на Ферари, Матија Биното вели дека неговиот тим ја загубил титулата при дизајнот на болидот СФ90 за сезоната 2019, бидејќи се направиле одлуки кои подоцна не можеле да се променат. Мерцедес повторно доминираше во поголемиот дел од сезоната и победи со 235 поени разлика пред Ферари, иако Скудерија имаа најбрз болид во текот на летото. Зимското

Волф: Има шанси Хамилтон да оди во друг тим

Волф: Има шанси Хамилтон да оди во друг тим

Photo credit: Mercedes Benz Archive / LAT images Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, беше под притисок на медиумите со акредитирани новинари во Абу Даби, откако претходно Матија Биното најави дека ќе преговараат со Луис Хамилтон за договор по 2020 година. Според актуелните податоци, Хамилтон е обврзан да вози за тимот на „сребрените стрели“ само уште

Шансите Хамилтон да се пресели во Ferrari се 25%

Шансите Хамилтон да се пресели во Ferrari се 25%

Луис Хамилтон во моментов има важечки договор со Mercedes до крајот на 2020 година, па се очекува Британецот наскоро да започне разговори за својата иднина, доколку веќе и не започнале. Тото Волф верува дека сè уште може да го задржат возачот кој во тимот е од 2013 година.

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер. – Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл Леклер, кој ја помина само втората сезона во Формула 1 и прва во врвниот тим. Победи двапати, беше седум пати на пол-позицијата и на десет трки заврши на подиумот. Неговиот

Леклер е осуден на успеси

Леклер е осуден на успеси

Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун, ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер. Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл Леклер, кој ја помина само втората сезона во Формула 1 и прва во врвниот тим. Победи двапати, беше седум пати на пол-позицијата и на десет трки заврши на подиумот. Неговиот

Хамилтон веќе е пилот на Ферари

Хамилтон веќе е пилот на Ферари

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел се пошегува дека Луис Хамилтон веќе е пилот на Ферари бидејќи поседува многу автомобили од марката на „Црните коњчиња“.  За време на последната трка во Формула 1 во Абу Даби се појавија шпекулации дека Ферари веќе преговара со Хамилтон за сезоната 2021 година. Самиот Британец не ги негираше вестите, а шефот на Мерцедес

Браун: Леклер има голем талент, а тоа ќе го докаже наредните десет години

Браун: Леклер има голем талент, а тоа ќе го докаже наредните десет години

Поранешниот прв човек на Ферари, а денес спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер оваа сезона. „Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл  Леклер, кој ја помина само втората сезона во Формула 1 и прва во врвниот тим. Победи двапати, беше седум пати на пол-позицијата

Леклер е предодреден да победува во следната деценија

Леклер е предодреден да победува во следната деценија

Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер, за кого смета дека е предодреден да победува во следната деценија. – Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл  Леклер, кој ја помина само втората сезона во Формула 1 и прва во врвниот тим. Победи двапати, беше седум

Рос Браун: Леклер е предодреден за успеси

Рос Браун: Леклер е предодреден за успеси

Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер. – Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл  Леклер, кој ја помина само втората сезона во Формула 1 и прва во врвниот тим. Победи двапати, беше седум пати на пол-позицијата и на десет трки заврши на подиумот. Неговиот

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Лондон, 3 декември 2019 (МИА) – Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер. – Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл  Леклер, кој ја помина само втората сезона во Формула 1 и прва во врвниот тим. Победи двапати, беше седум пати на пол-позицијата и на десет

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер. – Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл Леклер, кој ја помина само втората сезона во Формула 1 и прва во врвниот тим. Победи двапати, беше седум пати на пол-позицијата и на десет трки заврши на подиумот. Неговиот

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер. Лондон, 3 декември 2019 (МИА) – Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер. – Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл  Леклер, кој ја помина само втората

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер. – Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл  Леклер, кој ја помина само втората сезона во Формула 1 и прва во врвниот тим. Победи двапати, беше седум пати

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Браун: Леклер е предодреден за успеси во следната деценија

Спортскиот директор во Формула 1, Рос Браун ги пофали перформансите на пилотот на Ферари, Шарл Леклер. – Најпозитивниот момент на настапот на Ферари оваа сезона е без сомнение Шарл  Леклер, кој ја помина само втората сезона во Формула 1 и прва во врвниот тим. Победи двапати, беше седум пати на пол-позицијата и на десет трки заврши на подиумот. Неговиот

Фетел се шегува: Па, Хамилтон веќе вози Ферари!

Фетел се шегува: Па, Хамилтон веќе вози Ферари!

Себастијан Фетел на шега вели дека Луис Хамилтон веќе има доволно искуство зад воланот на Ферари по шпекулациите дека шесткратниот светски шампион во 2021 година ќе го замени токму Германецот во италијанскиот тим. Последниот викенд од Ф1 сезоната во Абу Даби помина во знак на овие шпекулации, откако шефот на Ферари, Матија Биното вели дека би бил „среќен“

Фетел: Луис Хамилтон е веќе возач на Ферари!

Фетел: Луис Хамилтон е веќе возач на Ферари!

По завршување на Ф1 сезоната, Себастијан Фетел од Ферари, саркастично прокоментира дека Луис Хамилтон е скоро нов возач на нивниот тим, пред се поради интензитетот на шпекулациите. Фетел се обиде да биде комичен, алудирајки дека премногу се вртат такви шпекулации оваа сезона во Ф1. „ Мислам дека Луис Хамилтон е веќе возач на Ферари, нели? “, саркастично

Хамилтон веќе е пилот на Ферари, се шегува Фетел

Хамилтон веќе е пилот на Ферари, се шегува Фетел

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел се шегува дека Луис Хамилтон веќе е пилот на Ферари бидејќи поседува многу автомобили на „Црните коњчиња”. За време на последната трка во Формула 1 во Абу Даби се појавија шпекулации дека Ферари веќе преговара со Хамилтон за сезоната 2021 година. Самиот Британец не ги негираше вестите, а шефот на Мерцедес коментираше