притисни ентер »

Кајли Џенер донираше милион евра за маски и заштитна опрема

Кајли Џенер донираше милион евра за маски и заштитна опрема

Американската ѕвезда Кајли Џенер донираше милион евра за маски и заштитна опрема. Таа парте кои заработи од својата козметичка линија, ќе ги донира за помош за здравствените работници кои ги лечат пациентите заразени од коронавирусот, пренесува „Дејли Мејл“. „Останав без зборови. Солзи ми потекоа од радост, а срцето ми се исполни со благодарност. Фала

Кајли Џенер донираше милион евра за маски и заштитна опрема

Кајли Џенер донираше милион евра за маски и заштитна опрема

Американската ѕвезда Кајли Џенер донираше милион евра за маски и заштитна опрема. Таа парите кои ги заработи од својата козметичка линија, ги донираше за помош за здравствените работници кои ги лечат пациентите заразени од коронавирусот, пренесува „Дејли Мејл“. „Останав без зборови. Солзи ми потекоа од радост, а срцето ми се исполни со благодарност

Кајли донира еден милион долари за заштитна опрема за докторите

Кајли донира еден милион долари за заштитна опрема за докторите

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер од својата популарна линија за козметика заработи милјарда долари. Од тоа богатство дел ќе донира за здравствените работници кои ги лекуваат пациентите заразени со коронавирусот, пишува Daily Mail. Минатата недела таа веќе донираше 1 милион долари за маски за лцие и заштитна опрема за докторите кои се на првата борбена

Најмладата милијардерка Кајли Џенер донираше милион долари за борба против корона

Најмладата милијардерка Кајли Џенер донираше милион долари за борба против корона

Кајли Џенер која е дел од семејството Кардашијан и најмала светска милијардерка донираше еден милион долари за борба против коронавирусот. Џенер даде пари за заштитни маски, како и за друга здравствена опрема за докторите кои ги лечат заболените од корона.Оваа вест ја потврди докторка која на свет ја донесе ќерката на Кајли, Сторми. Додека Ким си го