притисни ентер »

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус, од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

477 новозаразени со коронавирусот, десет лица починале

477 новозаразени со коронавирусот, десет лица починале

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5, Струмица-20, Крива Паланка-6, Радовиш-6, Крушево-5, Кочани-4,

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус, од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

477 ЗАРАЗЕНИ И 10 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС изминатите 24  часа

477 ЗАРАЗЕНИ И 10 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС изминатите 24 часа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5, Струмица-20, Крива Паланка-6, Радовиш-6, Крушево-5, Кочани-4,

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус, од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

477 ЗАРАЗЕНИ И 10 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС изминатите 24  часа

477 ЗАРАЗЕНИ И 10 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС изминатите 24 часа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5, Струмица-20, Крива Паланка-6, Радовиш-6, Крушево-5, Кочани-4,

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

Регистрирани 447 нови случаи на ковид-19, 10 починати и 331 оздравен пациент

Регистрирани 447 нови случаи на ковид-19, 10 починати и 331 оздравен пациент

Во последните 24 часа од направени 2543 тестирања регистрирани се 477 нови случаи на Ковид-19, 10 починати лица на возраст од 47 до 88 години, сите починати во болнички услови и 331 оздравен пациент, информира Министерството за здравство. Од новозаразените 221 се од Скопје, 27 од Куманово, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7,

Нови 477 заразени со Ковид – 19, починаа 10 лица

Нови 477 заразени со Ковид – 19, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

477 новозаразени со ковид во земјава во изминатото деноноќие

477 новозаразени со ковид во земјава во изминатото деноноќие

Во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 221 -Куманово 27 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 24 -Тетово 12 -Струга 3 -Велес 7 -Битола 15 -Охрид 17 -Кавадарци 20 -Гостивар 18 -Гевгелија 5 -Струмица 20 -Крива Паланка 6 -Радовиш 6 -Крушево 5 -Кочани 4 -Пробиштип 3 -Македонски Брод 2 -Пехчево 3

477 новозаразени и 10 починати од коронавирус во земјава

477 новозаразени и 10 починати од коронавирус во земјава

477 новозаразени и 10 починати од коронавирус во земјава Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

Десет лица починаа, уште 477 случаи на ковид-19 од 2.543 тестирања

Десет лица починаа, уште 477 случаи на ковид-19 од 2.543 тестирања

Десет лица починаа од компликации од ковид-19 изминатите 24 часа, а регистрирани се 477 нови случаи од направени 2. 543 тестирања. Со тоа вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 87.590, бројката на оздравени пациенти е 68.695, на починати е 2.657, а бројот на активни случаи изнесува 16.238. Новите

10 починати и 477 нови случаи на Ковид-19

10 починати и 477 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5, Струмица-20, Крива Паланка-6, Радовиш-6, Крушево-5, Кочани-4,

Состојба до 13.01.2021: 477 нови случаи од 2543 тестирања

Состојба до 13.01.2021: 477 нови случаи од 2543 тестирања

Во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 221 --> -Куманово 27 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 24 -Тетово 12 -Струга 3 -Велес 7 -Битола 15 -Охрид 17 -Кавадарци 20 -Гостивар 18 -Гевгелија 5 -Струмица 20 -Крива Паланка 6 -Радовиш 6 -Крушево 5 -Кочани 4 -Пробиштип 3 -Македонски Брод 2 -Пехчево

Регистрирани се 477 нови случаи на Ковид 19 , починале 10 заболени

Регистрирани се 477 нови случаи на Ковид 19 , починале 10 заболени

Во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5, Струмица-20, Крива Паланка-6, Радовиш-6, Крушево-5, Кочани-4, Пробиштип-3, Македонски Брод-2, Пехчево-3, Берово-7, Валандово-2, Виница-4, Делчево-8, Кратово-2, Свети Николе-3, Кичево-7, Ресен-10, Неготино-2

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус, од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство. Во Скопје се потврдени 221 случај, во Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5,

КОВИД 19: Нови 10 починати и 477 позитивни од 2 543 тестови или 18,7 отсто

КОВИД 19: Нови 10 починати и 477 позитивни од 2 543 тестови или 18,7 отсто

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од Ковид 19 починати се 10 лица, тројца пациенти од Скопје (63, 47 и 83г), еден од Прилеп (77г), еден од Тетово (50г), еден од Струмица (88г), еден од Битола (61г), еден од Гостивар (80г), еден од Гевгелија (60г) и еден пациент од Пробиштип (66г). Пациентите се починати во болнички услови

477 ЗАБОЛЕНИ И 10 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 во изминатите 24 часа

477 ЗАБОЛЕНИ И 10 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 во изминатите 24 часа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5, Струмица-20, Крива Паланка-6, Радовиш-6, Крушево-5, Кочани-4,

КОРОНАВИРУС: Починаа 10 луѓе, има и нови 477  случаи

КОРОНАВИРУС: Починаа 10 луѓе, има и нови 477 случаи

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7, Битола-15, Охрид-17, Кавадарци-20, Гостивар-18, Гевгелија-5, Струмица-20, Крива Паланка-6, Радовиш-6, Крушево-5, Кочани-4,

Нови 447 слуачи на Ковид-19, 10 починати и 331 оздравен пациент

Нови 447 слуачи на Ковид-19, 10 починати и 331 оздравен пациент

Во последните 24 часа од направени 2543 тестирања регистрирани се 477 нови случаи на Ковид-19, 10 починати лица на возраст од 47 до 88 години, сите починати во болнички услови и 331 оздравен пациент, информира Министерството за здравство. Од новозаразените 221 се од  Скопје, 27 од Куманово, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-24, Тетово-12, Струга-3, Велес-7,