притисни ентер »

Ѓорческа и Комардина освоија уште еден трофеј во двојки

Ѓорческа и Комардина освоија уште еден трофеј во двојки

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа заедно со својата партнерка, Анастасија Комардина триумфираа во двојки на ИТФ фјучрс турнирот во Гецо, Шпанија. Ѓорческа и Комардина во финалето беа подобри од Нина Стадлер од Швајцарија и Ванда Лукач од Унгарија со 2-0 во сетови, 6-3 и 7-6. Ѓорческа и Комардина креираа одличен тандем, за нив ова веќе

Трета титула за македонско-руската комбинација: Ѓорческа и Комардина триумфираа на турнирот во Гецо

Трета титула за македонско-руската комбинација: Ѓорческа и Комардина триумфираа на турнирот во Гецо

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа и Русинката, Анастасија Комардина уште еднаш потврдија дека се одлична комбинација во игра на двојки и го освоија ИТФ фјучерсот во Гецо (Шпанија) кој се игра на земјени терени. Ѓорческа и Комардина во завршниот меч за пехарот беа подобри од Нина Стадлер (Швајцарија) и Ванда Лукач (Унгарија) со 2-0 во сетови

Ѓорческа се закити со титула во Шпанија

Ѓорческа се закити со титула во Шпанија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа освои уште еден трофеј кога станува збор за мечевите во двојки на меѓународната сцена. Ѓорческа денеска во големото финале на турнирот во Шпанија, поточно во Гечо заедно со Анастасија Комардина славеа со 2:0 за скоро еден и пол час игра. Во завршната битка за титулата, нашата натпреварувачка и Комардина

Ѓорческа по Есен и Минск, го освои и Гецо – со Комардина триумфираше во двојки!

Ѓорческа по Есен и Минск, го освои и Гецо – со Комардина триумфираше во двојки!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со собирањето на трофеи на турнирите каде настапува во последниот период. Првиот наш рекет по успесите во Есен и Минск, повторно грабна трофеј од конкуренција во двојки. Заедно со партнерката Анастасија Комардина од Русија го освоија силниот турнир во Гецо, Шпанија, кој се играше за награден фонд од 25

Ново финале: Ѓорческа и Комардина ќе играат за пехарот на турнирот во Гецо

Ново финале: Ѓорческа и Комардина ќе играат за пехарот на турнирот во Гецо

Македонскиот рекет, Лина Ѓорческа и нејзината партнерка Анастасија Комардина од Русија се изборија за финале, борба за титулата на ИТФ фјучерсот во Гецо (Шпанија) што се игра на земјена подлога за награден фонд од 25.000 американски долари. Лина и Анастасија имаа фантастичен настап во полуфиналето против вторите носителки Маристан Зулета Де Реалес

Ѓорческа и Комардина ќе играат за трофеј на турнирот во Гецо

Ѓорческа и Комардина ќе играат за трофеј на турнирот во Гецо

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа заедно со Русинката Анастасија Комардина обезбедија финале на турнирот во Гецо, Шпанија. Тие во полуфиналето беа поуспешни од шпанско-грчката двојка Гуимар Зулета и Деспина Папамикаил со резултат 6-1, 6-0. За тоа им требаа само 47 минути, во кои покажаа огромна разлика во квалитет. Токму грчката тенисерка се испечe

Ѓорческа ќе игра во полуфиналето во двојки на силниот турнир во Шпанија

Ѓорческа ќе игра во полуфиналето во двојки на силниот турнир во Шпанија

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа и нејзината добра пријателка Анастасија Комардина од Русија ќе играат во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Гецо (Шпанија) што се игра за награден фонд од 25.000 американски долари. Ѓорческа и Комардина во четвртфиналната рунда ја надиграа домашната комбинација Мерцедес Аристеги и Лусија Кортез Лорка со