притисни ентер »

Заев: Знаеме како избега Груевски

Заев: Знаеме како избега Груевски

Знаеме како Груевски избега од земјата, тврди премиерот Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Како што објави денеска Дојче Веле на македонски јазик, во интервју за ФАЦ, премиерот Заев првпат открива детали од бегството на Груевски за кои досега се шпекулираше во јавноста. Од Обвинителството не ги потврдуваат

Груевски избегал скриен во багажник, тврди Заев

Груевски избегал скриен во багажник, тврди Заев

Премиерот Зоран Заев вели дека осудениот експремиер Никола Груевски избегал во Албанија скриен во багажник на автомобил, во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“, пренесе „ Дојче Веле “. „Знаеме како Груевски избега од земјата. Со лифт се симнал во подрумот, а потоа се сокрил во багажникот на автомобилот со кој бил изнесен

Заев: Груевски со лифт се симнал во подрум, а потоа се сокрил во багажник

Заев: Груевски со лифт се симнал во подрум, а потоа се сокрил во багажник

38 Споделувања Share Tweet Поранешниот премиер Никола Груевски, сега унгарски азилант, избегал од земјава скриен во багажник од автомобил – откри премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Во интервјуто, како што пренесува Дојче веле, Заев тврди дека ја знае траекторијата на движењето на Груевски во клучните

Заев: Знаеме дека Груевски побегнал сокриен во багажник

Заев: Знаеме дека Груевски побегнал сокриен во багажник

Embedded video for Заев: Знаеме дека Груевски побегнал сокриен во багажник Поранешниот премиер Никола Груевски избегал од земјава криејќи се во багажник, тврди премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот Франкфуртер Алгемајне Цајтунг. Шефот на македонската влада за весникот по првпат изнесува детали од бегството на Груевски, кој доби политички

Заев: Груевски избегал скриен во багажник

Заев: Груевски избегал скриен во багажник

Заев: Груевски избегал скриен во багажник Поранешниот премиер Никола Груевски, сега унгарски азилант,  избегал од земјава скриен во багажник од автомобил – откри премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Во интервјуто, како што пренесува Дојче веле, Заев тврди дека ја знае траекторијата на движењето на

Обвинителството не е сигурно дека Заев е во право за Груевски и багажникот

Обвинителството не е сигурно дека Заев е во право за Груевски и багажникот

Основното јавно обвинителство не е сигурно дека Никола Груевски избегал од Македонија во Албанија сокриен во багажник од возило, како што тврди премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ „И ние имаме некои информации дека е можно да се сокрил на таков начин, но во текот на истрагата таа можност не е поткрепена

Заев за бегството на Груевски: Со лифт се симнал во подрум, а потоа се сокрил во багажник

Заев за бегството на Груевски: Со лифт се симнал во подрум, а потоа се сокрил во багажник

Поранешниот премиер Никола Груевски, сега унгарски азилант, избегал од земјава скриен во багажник од автомобил – откри премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Во интервјуто, како што пренесува Дојче веле, Заев тврди дека ја знае траекторијата на движењето на Груевски во клучните часови на бегството од

Заев: Знаеме како Груевски избега од земјата

Заев: Знаеме како Груевски избега од земјата

Заев за весникот, по цели осум месеци ја разоткрива црната дупка во бегството на Груевски, од неговиот стан до албанската граница. -Сега знаеме како. Со лифт се симнал во подрумот, а потоа се сокрил во багажникот на автомобилот со кој бил изнесен од земјата. Во Албанија го чекало унгарско дипломатско возило“, - вели Заев за ФАЦ. До сега во јавноста

Заев за ФАЦ: Знаеме дека Груевски побегнал криејќи се во багажник

Заев за ФАЦ: Знаеме дека Груевски побегнал криејќи се во багажник

Во интервју дадено за угледниот германски весник Франкфуртер алгемајне цајтунг (ФАЦ) премиерот Зоран Заев обелодени нови детали во врска со бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија. Запрашан за тоа како Груевски успеал да побегне од земјава, Заев вели дека тој бил скриен во багажник на автомобил кој го изнел од државата

Заев за германски медиуми открил дека знае како избегал Груевски: Со лифт се симнал во подрумот, а потоа се сокрил во багажникот на автомобилот со кој бил изнесен од земјата!

Заев за германски медиуми открил дека знае како избегал Груевски: Со лифт се симнал во подрумот, а потоа се сокрил во багажникот на автомобилот со кој бил изнесен од земјата!

„Знаеме како Груевски избега од земјата“, тврди македонскиот премиер Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг каде за прв пат открил детали од бегството на неговиот претходник. Заев во интервјуто, пренесува Фокус, тврди дека ја знаел траекторијата на движењето на поранешниот премиер во клучните часови на бегството

Заев тврди дека Груевски се криел во багажник за да помине граница

Заев тврди дека Груевски се криел во багажник за да помине граница

Знаеме како Груевски избега од земјата, тврди премиерот Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Како што објави денеска Дојче Веле на македонски јазик, во интервју за ФАЦ, премиерот Заев првпат открива детали од бегството на Груевски за кои досега се шпекулираше во јавноста. Од Обвинителството не ги потврдуваат

Заев: Знаеме како избега Груевски- во багажник!

Заев: Знаеме како избега Груевски- во багажник!

Знаеме како Груевски избега од земјата, тврди премиерот Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Како што објави денеска Дојче Веле на македонски јазик, во интервју за ФАЦ, премиерот Заев првпат открива детали од бегството на Груевски за кои досега се шпекулираше во јавноста. Од Обвинителството не ги потврдуваат

Заев: Знаеме како избега Груевски

Заев: Знаеме како избега Груевски

Знаеме како Груевски избега од земјата, тврди премиерот Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Како што објави денеска Дојче Веле на македонски јазик, во интервју за ФАЦ, премиерот Заев првпат открива детали од бегството на Груевски за кои досега се шпекулираше во јавноста. Од Обвинителството не ги потврдуваат

Груевски избегал скриен во багажник, тврди Заев

Груевски избегал скриен во багажник, тврди Заев

Премиерот Зоран Заев вели дека осудениот експремиер Никола Груевски избегал во Албанија скриен во багажник на автомобил, во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“, пренесе „ Дојче Веле “. „Знаеме како Груевски избега од земјата. Со лифт се симнал во подрумот, а потоа се сокрил во багажникот на автомобилот со кој бил изнесен

Заев: Груевски сокриен во багажник ја напуштил земјата

Заев: Груевски сокриен во багажник ја напуштил земјата

Екс премиерот Груевски е во Унгарија каде доби азил.Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ  беше осуден на две години казна затвор  поради влијание во набавката на луксузниот „мерцедес“. „Сега знаеме како. Груевски со лифт се симнал во подрумот на зградата, а таму се сокрил во багажникот на автомобилот кој го однел надвор од државата. Во Албанија, го

Заев за ФАЦ: Знаеме дека Груевски побегнал криејќи се во багажник

Заев за ФАЦ: Знаеме дека Груевски побегнал криејќи се во багажник

Во интервју дадено за угледниот германски весник Франкфуртер алгемајне цајтунг (ФАЦ) премиерот Зоран Заев обелодени нови детали во врска со бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија. Запрашан за тоа како Груевски успеал да побегне од земјава, Заев вели дека тој бил скриен во багажник на автомобил кој го изнел од државата

Заев: Знаеме како избега Груевски

Заев: Знаеме како избега Груевски

Знаеме како Груевски избега од земјата, тврди премиерот Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Како што објави денеска Дојче Веле на македонски јазик, во интервју за ФАЦ, премиерот Заев првпат открива детали од бегството на Груевски за кои досега се шпекулираше во јавноста. Од Обвинителството не ги потврдуваат

Заев за ФАЦ: Знаеме дека Груевски побегнал криејќи се во багажник

Заев за ФАЦ: Знаеме дека Груевски побегнал криејќи се во багажник

Во интервју дадено за угледниот германски весник Франкфуртер алгемајне цајтунг (ФАЦ) премиерот Зоран Заев обелодени нови детали во врска со бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија. Запрашан за тоа како Груевски успеал да побегне од земјава, Заев вели дека тој бил скриен во багажник на автомобил кој го изнел од државата

Заев: Груевски се криел во багажник!

Заев: Груевски се криел во багажник!

Знаеме како Груевски избега од земјата“, тврди македонскиот премиер Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг каде за прв пат открива детали од бегството на екс премиерот од земјава, пренесе „Дојче веле“. - „Со лифт се симнал во подрумот, а потоа се сокрил во багажникот на автомобилот со кој бил изнесен од

Заев за ФАЦ: Груевски избега сокриен во багажник

Заев за ФАЦ: Груевски избега сокриен во багажник

Во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг, премиерот Зоран Заев тврди дека Никола Груевски избегал од земјава сокриен во багажникот на автомобил. -Се симнал со лифт во подрумот, а потоа се сокрил во багажникот на автомобилот со кој бил изнесен од земјата. Во Албанија го чекале со унгарско дипломатско возило, кажа Заев. Ова е прв