притисни ентер »

Може ли Руиз после Џошуа да го сруши и Вајлдер?

Може ли Руиз после Џошуа да го сруши и Вајлдер?

Eнди Руиз го шокираше светот пред 14 дена кога го сруши светскиот шампион Ентони Џошуа. Мексиканецот освои четири титули шампион на светот во тешка категорија, а единствениот појас кој не е во негова сопственост го држи Деонтај Вајлдер во организација за ВБЦ. Откако стана шампион на најголемите боксерски организации веќе се размислува за наредните

ВИДЕО: Фјури подготвен за Германецот Шварц, „река“ од луѓе на отворениот тренинг на Британецот

ВИДЕО: Фјури подготвен за Германецот Шварц, „река“ од луѓе на отворениот тренинг на Британецот

Контроверзниот британски боксер Тајсон Фјури се подготвува за својата трета борба во САД. Британецот овој викенд ќе се сретне со непоразениот Германец Том Шварц. Ривалот на Фјури има биланс од 24 победи, од кои 17 со нокаут и ниту еден пораз. Фјури исто така располага со импозантен рекорд од 27 победи, од кои 19 со нокаут и по еден пораз и нерешен

Фјури: Џошуа може да тренира колку сака, со него е готово!

Фјури: Џошуа може да тренира колку сака, со него е готово!

Британскиот боксер Тајсон Фјури (30) кој во Лас Вегас се подготвува за двобојот против Германецот Том Швартц тврди дека неговиот сонародник Ентони Џошуа по поразот од Енди Руиз Јуниор го заврши боксерското владеење. „Кога човек не сака да биде во рингот, тогаш така секогаш ќе се однесува, а од тоа тешко ќе се опорави. Таа вечер тоа го стори и не верувам

Фјури: Џошуа може да тренира колку сака, со него е готово!

Фјури: Џошуа може да тренира колку сака, со него е готово!

Британскиот боксер Тајсон Фјури (30), кој во Лас Вегас се подготвува за двобојот против Германецот Том Швартц, тврди дека неговиот сонародник Ентони Џошуа по поразот од Енди Руиз Јуниор го заврши боксерското владеење. -Кога човек не сака да биде во рингот, тогаш така секогаш ќе се однесува, а од тоа тешко ќе закрепне. Таа вечер тоа го стори и не верувам

Фјури: Џошуа може да тренира колку сака, со него е готово!

Фјури: Џошуа може да тренира колку сака, со него е готово!

Британскиот боксер Тајсон Фјури (30) кој во Лас Вегас се подготвува за двобојот против Германецот Том Швартц тврди дека неговиот сонародник Ентони Џошуа по поразот од Енди Руиз Јуниор го заврши боксерското владеење. „Кога човек не сака да биде во рингот, тогаш така секогаш ќе се однесува, а од тоа тешко ќе се опорави. Таа вечер тоа го стори и не верувам

Руиз може да остане без еден од појасите

Руиз може да остане без еден од појасите

Мексиканската сензација Енди Руиз може да остане без еден од појасите кои ги освои при шокантната победа со технички нокаут против Ентони Џошуа во „Медисон Сквер Гарден“. Непоразениот Тајсон Фјури шокираше денови пред натпреварот против Том Шварц, дека при нивниот судир може да биде поставена титулата на ВБО, која е сопственост токму на Руиз. Одбраната