SUV од соништата: Mercedes AMG G 63 за 2019 година

Не постои џип кој ужива таков култен статус како Mercedes AMG G 63. Овој SUV модел на германската компанија е знак на моќ и луксуз спакувани во моќно автомобилско издание кое е добредојдено во сечиј возен парк. Mercedes неодамна го претстави и моделот AMG G 63 за 2019 година, а ние сме подеднакво импресионирани како и од секоја претходна верзија на