притисни ентер »

Валенсија го потврди доаѓањето на Макси Гомез

Валенсија го потврди доаѓањето на Макси Гомез

Валенсија го комплетираа трансферот на Макси Гомез од Селта Виго, давајќи му петгодишен договор на Уругваецот, кој беше на мета на повеќе тимови ова лето. Гомез беше една од првите желби за трансфер на тренерот Марселино, но преговорите траеја долго и Селта прво бараше да се активира клаузулата од 50 милиони евра. Вест хем прво понудија 32.5 милиони

Макси засилување за Валенсија, потпиша Макси Гомез

Макси засилување за Валенсија, потпиша Макси Гомез

Шпанскиот учесник во Лигата на шампионите, Валенсија го доведе првото големо засилување за сезоната 2019/20. Уругвајскиот напаѓач Макси Гомез ја засили екипата од „Местаља“ за сума која што е поголема од 50 милиони евра. Ни Валенсија, ни Селта не објавија детали, но се претпоставува дека Селта доби двајца фудбалери, од кои еден од Санти Мина, плус