притисни ентер »

Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!

Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!

По едно неубедливо издание, враќање нема назад. Ракометарите на Вардар мора да гледаат напред, а од поразот од Монпеље да извлечат добра поука за следните предизвици во Лигата на шампионите. Она што посебно боли е прекрасната атмосфера, сите посакуваа истата да биде наградена со нова победа, но Монпеље одигра фантастичен меч, добро го скенирал Вардар

„Среќа што не игравме против Бутел оти ќе изгубевме и од нив“

„Среќа што не игравме против Бутел оти ќе изгубевме и од нив“

Веселин Вујовиќ е доволно искусен да знае какви бурни времиња можат да го снајдат него и неговиот тим. Поразот од Монпеље за Вардар е сериозен шлаканица пред продолжението од сезоната. Стратегот на актуелниот македонски првак не потценувајќи никого истакна дека вечерва, со ваква игра можеле да изгубат и од Бутел Скопје. „Среќен сум што не игравме со

Вујовиќ: Жал ми е поради атмосферата, Вардар не личеше на себе!

Вујовиќ: Жал ми е поради атмосферата, Вардар не личеше на себе!

Дојдоа тешките денови кои Веселин Вујовиќ ги најави. Вардар 1961 за првпат сезонава е поразен на домашен терен, и тоа од Монпеље со 25-31 во едно неубедливо издание. Вардар по некомплетното 4. коло падна на петото место на табелата, има пет бода исто колку и францускиот тим. „Честитики за Монпеље за добрата игра, во ниту еден момент не бевме близу

Вујовиќ: Со ваква игра и од Бутел ќе изгубевме

Вујовиќ: Со ваква игра и од Бутел ќе изгубевме

Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ е разочаран од изданието на неговите ракометари против Монпелје. Вардар денеска потфрли и го доживеа првиот пораз во Лигата на шампионите, на свој терен загуби од Монпелје со шест голови разлика. „Честитки за Монпелје, заслужено победија. Ние потфрливме, Вардар не личеше на екипата од првите три кола, во ниту еден

Вујовиќ ги подбра играчите: Денеска ќе загубевме и од Бутел!

Вујовиќ ги подбра играчите: Денеска ќе загубевме и од Бутел!

Веселин Вујовиќ беше првиот кој призна дека Вардар за првпат оваа сезона влегува како фаворит во една пресметка во Лигата на шампионите, но реалната слика на теренот донесе сосема поинакво сценарио, бидејќи Монплеје во секој сегмент го надигра македонскиот првак вечерва во „Јане Сандански“. Тоа го призна и самиот Вујо на прес-конференцијата по средбата

Џабе и супер атмосферата, кога вардарци не полетаа кон нова победа (ФОТО)

Џабе и супер атмосферата, кога вардарци не полетаа кон нова победа (ФОТО)

Вардарова песна ечеше во СЦ „Јане Сандански“, навивачите дадоа сѐ од себе, ама ракометарите на македонскиот првак тотално потфрлија за прв пораз сезонава во Лигата на шампионите од француски Монпелје со 25-31. Вардар го одигра најлошиот меч досега во сезонава, грешките и лесните голови за противникот беа безбројни, па не помогна и френетичната атмосфера

Вујовиќ: Ова е сериозна шлаканица за нас, со ваков меч би загубиле и од РК Бутел

Вујовиќ: Ова е сериозна шлаканица за нас, со ваков меч би загубиле и од РК Бутел

Вујовиќ: Ова е сериозна шлаканица за нас, со ваков меч би загубиле и од РК Бутел Ф.К. Пред 3 минути Прв пораз за Веселин Вујовиќ со Вардар во Лигата на шампионите оваа сезона/ фото: Слободен печат/Драган Митрески Вардар 1961 го претрпе првиот пораз сезонава во Лигата на шампионите, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ загуби од францускиот состав

„Среќа денеска не игравме со Бутел, бидејќи и од нив ќе загубевме“

„Среќа денеска не игравме со Бутел, бидејќи и од нив ќе загубевме“

Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ, беше видно разочаран од изданието на Вардар во поразот од Монпелје (25-31) и рече дека ова е шлаканица која доаѓа на време за да се кренат повторно во победнички лет. Вујовиќ ги потенцира загубените топки и многуте неискористени шанси, кои беа главен фактор што Вардар загуби чекор со францускиот тим. Кажа дека со

Диало: Да извлечеме поука од овој пораз и да се подобриме!

Диало: Да извлечеме поука од овој пораз и да се подобриме!

Вардаровиот ракометар Бакари Диало после поразот на црвено-црните од Монпелје со 25-31 посочи дека ќе треба да се извлечат поуки од овој пораз и Вардар да се подобри за следните предизвици, откако прелесно македонскиот ракометен првак го загуби мечот во четвртото коло во Лигата на шампионите. Диало призна дека Вардар од почеток не влегол во мечот како

Вујовиќ: Вардар не личеше на себе, жал ми е што потфрливме!

Вујовиќ: Вардар не личеше на себе, жал ми е што потфрливме!

Вардаровиот тренер Веселин Вујовиќ посочи дека црвено-црните потфрлиле во секој дел вечерва и заслужено го загубија мечот од француски Монпелје со 25-31 во четвртото коло во ЛШ, што е прв пораз за македонскиот првак сезонава. Вардар влезе полн со амбиции за нова победа после одличниот старт на сезоната со две победи и реми, но вечерва од почеток имаше

Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!

Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!

По едно неубедливо издание, враќање нема назад. Ракометарите на Вардар мора да гледаат напред, а од поразот од Монпеље да извлечат добра поука за следните предизвици во Лигата на шампионите. Она што посебно боли е прекрасната атмосфера, сите посакуваа истата да биде наградена со нова победа, но Монпеље одигра фантастичен меч, добро го скенирал Вардар

„Среќа што не игравме против Бутел оти ќе изгубевме и од нив“

„Среќа што не игравме против Бутел оти ќе изгубевме и од нив“

Веселин Вујовиќ е доволно искусен да знае какви бурни времиња можат да го снајдат него и неговиот тим. Поразот од Монпеље за Вардар е сериозен шлаканица пред продолжението од сезоната. Стратегот на актуелниот македонски првак не потценувајќи никого истакна дека вечерва, со ваква игра можеле да изгубат и од Бутел Скопје. „Среќен сум што не игравме со

Вујовиќ: Ваков Вардар ќе загубеше и од било која екипа во македонскиот шампионат

Вујовиќ: Ваков Вардар ќе загубеше и од било која екипа во македонскиот шампионат

Тренерот на македонскиот ракометен првак и двократен европски шампион Вардар, Веселин Вујовиќ, беше видно разочаран од изданието не неговите избраници во поразот од Монпелје (25-31) во 4. ко.ло од групата А во Лигата на шампионите пред своите гледачи кои направија одлична атмосфера во „Јане Сандански“. Според Вујовиќ ова треба да биде шлаканица која

Вујовиќ: Жал ми е поради атмосферата, Вардар не личеше на себе!

Вујовиќ: Жал ми е поради атмосферата, Вардар не личеше на себе!

Дојдоа тешките денови кои Веселин Вујовиќ ги најави. Вардар 1961 за првпат сезонава е поразен на домашен терен, и тоа од Монпеље со 25-31 во едно неубедливо издание. Вардар по некомплетното 4. коло падна на петото место на табелата, има пет бода исто колку и францускиот тим. „Честитики за Монпеље за добрата игра, во ниту еден момент не бевме близу

Диало: Сезоната е долга, мора да се кренеме од овој пораз

Диало: Сезоната е долга, мора да се кренеме од овој пораз

Во име на играчите на Вардар 1961 по поразот од Монпелје (25-31) говореше Бакари Диало. По средбата во Скопје која заврши во полза на францускиот тим, Диало ја пофали публиката и се заблагодари за поддршката, но истакна дека жали за резултатот. „Не почнавме добро. Монпелје беше подобриот тим. Сега, ние ќе мора да се поправиме. Монпелје претходно го