притисни ентер »

(Рецепт) Најубави чоколади браунси: Размазете се со овој волшебен крем десерт!

(Рецепт) Најубави чоколади браунси: Размазете се со овој волшебен крем десерт!

Израдувајте се себе и домашните со едноставно а вкусно слатко… Состојки: 170 г путер 300 г чоколадо (со најмалку 50% какао) 3 големи јајца 200 г шеќер 80 г брашно 1/4 лажичка сол Подготовка :правоаголна тава (25 х 25 см) обложете со хартија за печење, а рерната загрејте ја на 180 степени. Путерот и 270 гр. чоколадо истопете на пареа. Оставете на страна

Чоколаден чизкејк

Чоколаден чизкејк

Потребни состојки: За кората 65 гр. мелени бисквити 90 гр. сецкани ореви 1 лажица шеќер 40 гр. путер За филот 120 + 125 мл слатка павлака 170 гр. црно чоколадо 220 гр. кафеав шеќер Три лажици брашно Лажичка екстракт од ванила ¼ лажичка сол Две лажички јаворов сируп Три јајца Начин на подготовка: Загрејте на рерната на 180 степени. Обложете го тавчето

Торта со пишкоти и јагоди: Божествен вкус кој ќе ве фасцинира!

Торта со пишкоти и јагоди: Божествен вкус кој ќе ве фасцинира!

Ова е едноставен рецепт кој веднаш ќе ве освои. Потребни состојки: 400 грама пишкоти 250 мл млеко 5 лажици рум 200 мл слатка павлака 2 пакетчиња ванилин шеќер 150 грама шеќер во прав 4 пакувања цврст јогурт (800 мл) 2 кесички желатин 400 грама јагоди Начин на подготовка: Измешајте го румот со млекото. Земете од пишкотите и прекријте ги рабовите и основата

Рецепт: Чоколаден чизкејк

Рецепт: Чоколаден чизкејк

14 Споделувања Share Tweet Овој десерт за чизкејк нема да ве остави рамнодушни. Состојки: За корка 65 гр. мелени бисквити 90 гр. сецкани ореви Лажица шеќер 40 гр. путер За филот 120 + 125 мл слатка павлака 170 гр. црно чоколадо 220 гр. кафеав шеќер Три лажици брашно Лажичка екстракт од ванила ¼ лажичка сол Две лажички јаворов сируп Три јајца Начин

Како да направите чоколадни кекси?

Како да направите чоколадни кекси?

Погледнете го овој рецепт како да направите фантастично меки и вкусни чоколадни кекси што ќе го воодушеват целото семејство. Потребни состојки: 100 грама маргарин 100 грама шеќер 1 јајце 1 ванилин шеќер 180 грама брашно 1/2 прашок за печиво 100 грама ситни коцки чоколадо 100 грама суво грозје 50 милилитри млеко Начин на подготовка: Во поголем сад ставете

Торта со пишкоти и јагоди

Торта со пишкоти и јагоди

Состојки: 500 гр пишкоти 2 пудинзи од чоколадо 300 мл млеко 4 лажици шеќер 1 пудинг од јагоди 400 мл млеко 250 мл слатка павлака 5 лажици шеќер во прав 200 гр свежи јагоди Подготовка: Во соодветен сад наредете еден ред пишкоти. Потоа околу обрачот на тавата наредете ги останатите пишкоти вертикално така што ќе формираат круг. Потоа започнете со подготовката

Десерт на денот: Чоколаден чизкејк

Десерт на денот: Чоколаден чизкејк

Овој десерт за чизкејк нема да ве остави рамнодушни. Состојки: За корка 65 гр. мелени бисквити 90 гр. сецкани ореви Лажица шеќер 40 гр. путер За филот 120 + 125 мл слатка павлака 170 гр. црно чоколадо 220 гр. кафеав шеќер Три лажици брашно Лажичка екстракт од ванила ¼ лажичка сол Две лажички јаворов сируп Три јајца Начин на подготовка: Загрејте на

Десерт на денот: Чоколаден чизкејк

Десерт на денот: Чоколаден чизкејк

Десерт на денот: Чоколаден чизкејк Овој десерт за чизкејк нема да ве остави рамнодушни. Состојки: За корка 65 гр. мелени бисквити 90 гр. сецкани ореви Лажица шеќер 40 гр. путер За филот 120 + 125 мл слатка павлака 170 гр. црно чоколадо 220 гр. кафеав шеќер Три лажици брашно Лажичка екстракт од ванила ¼ лажичка сол Две лажички јаворов сируп Три јајца