притисни ентер »

Вечер на Живко Чинго

Вечер на Живко Чинго

Синоќа во атарот на црквата „Света Петка“ во село Велгошти се одржа традиционалната културна манифестација „Вечер на Живко Чинго“. Во рамки на манифестацијата, која ја организира Општина Охрид, свое обраќање имаше заменик градоначалникот на Охрид, Ристо Николески. -Чувствувам огромна привилегија и гордост како човек и како историчар, оваа убава вечер