Рецепт за домашни крофни: Воопшто не впиваат масло (Видео)

24 Споделувања Share Tweet Рецепт за домашни крофни СОСТОЈКИ: 650 гр брашно 30 гр квасец 1 лажичка шеќер малку сол 200 мл млеко 3 жолчки 100 мл масло кора од лимон НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Квасецот потопете го во топло млеко, додајте шеќер и малку брашно. Во чинија или миксер ставете брашно, додајте квасец кој надошол, жолчки, млеко, масло, сол и кора