После Роналдо, и Модриќ му го исполни сонот на момчето кое го освои светот! (ВИДЕО)

Со над 200.000 илјади фанови Али Амир е популарна личност што навистина инспирира борејќи се против пречки со кои се соочува во животот. Вистински пример за храброст и дух, Али Амир, момче без нозе, отпатува за Мадрид да го посети тренинг кампот на Реал Мадрид. Таму се сретна со еден од фудбалерите на „кралскиот“ клуб, хрватскиот интернационалец Лука