притисни ентер »

На повидок рекорден трансфер, дефанзивецот побара да си замине од Лестер Сити

На повидок рекорден трансфер, дефанзивецот побара да си замине од Лестер Сити

Она што долго време се очекуваше, денес се оствари. Хари Мегвајр побара да си замине од Лестер Сити и со тоа изрази желба ова лето да го засили Манчестер Јунајтед. Тимот од „Олд Трафорд“ испрати неколку понуди до „лисиците“, но на сите доби негативен одговор. Сега фудбалерот се обрати со официјално барање за трансфер до управата и наскоро би можел

Мегваер го притиска Лестер за трансфер во Манчестер

Мегваер го притиска Лестер за трансфер во Манчестер

Една од ѕвездите на Лестер, Хари Мегваер, објави дека сака да го напушти клубот. Тој ја споделил својата желба со менаџерот Брендан Роџерс и неговите соиграчи. 26-годишниот дефанзивец е трансфер цел за Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити. Мегваер се надева дека ќе ги зголеми шансите за трансфер. Тој смета дека „лисиците“ бараат премногу за него, откако

Стоперот побарал трансфер: Сакам во Манчестер Јунајтед!

Стоперот побарал трансфер: Сакам во Манчестер Јунајтед!

Хари Мегваер може да биде една од ѕвездите на овој преоден рок во Англија. Мегваер е голема желба на Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити и според англиските медиуми тој нема намера да остане помеѓу „лисиците“. Минатото лето после одличните настапи на Светското првенство не направи трансфер и таа грешка не сака да ја повтори ова лето. Мегваер тогаш

Мегваер го притиска Лестер за трансфер во Манчестер

Мегваер го притиска Лестер за трансфер во Манчестер

Една од ѕвездите на Лестер, Хари Мегваер, објави дека сака да го напушти клубот. Тој ја споделил својата желба со менаџерот Брендан Роџерс и неговите соиграчи. 26-годишниот дефанзивец е трансфер цел за Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити. Мегваер се надева дека ќе ги зголеми шансите за трансфер. Тој смета дека „лисиците“ бараат премногу за него, откако

Лојалниот“ Мегваер веќе сака да го напушти Лестер

Лојалниот“ Мегваер веќе сака да го напушти Лестер

Дефанзивецот на Лестер, Хари Мегваер „сврте страница“ и најави дека сака да го напушти клубот, тврди „Сан“. Тој го споделил тоа пред своите соиграчи за време на тренинг и е бесен дека од раководството на „лисиците“ му „лепат“ толку висока цена. Во канцелариите на тимот пристигнале понуди од Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед во вредност од 70 милиони

Хари Мегваер му порачал на Лестер – сакам да одам во Манчестер јунајтед!

Хари Мегваер му порачал на Лестер – сакам да одам во Манчестер јунајтед!

Англискиот репрезентативен дефанзивец Хари Мегваер сака да си замине од Лестер по секоја цена и тоа им го соопштил на менаџерот Брендан Роџерс и на раководството на клубот, кое не сака да го продаде, Според информациите на англиските медиуми, Мегваер нема намера да остане во Лестер и за 84 милиони евра би преминал во Јунајтед, па на сите во клубот

Мегваер лут на Лестер, сака да го напушти тимот

Мегваер лут на Лестер, сака да го напушти тимот

Дефанзивецот на Лестер, Хари Мегваер „сврте страница“ и најави дека сака да го напушти клубот, тврди „Сан“. Тој го споделил тоа пред своите соиграчи за време на тренинг и е бесен дека од раководството на „лисиците“ му „лепат“ толку висока цена. Во канцелариите на тимот пристигнале понуди од Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед во вредност од 70 милиони