притисни ентер »

Во сообраќајката на „Партизанска“ тешко е повреден 65-годишен маж од Волково

Во сообраќајката на „Партизанска“ тешко е повреден 65-годишен маж од Волково

Шеесет и петгодишниот Д.Б.(65) од селото Волково е тешко повреден во сообраќајната несреќа која што се случи синоќа на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје. Тој е пренесен и задржан на лекување во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Полицијата потврди дека три лица се повредени во несреќата која што се случи во 19,55 часот на крстосницата од булеварот

Во сообраќајката на „Партизанска“ тешко е повреден 65-годишен маж од Волково

Во сообраќајката на „Партизанска“ тешко е повреден 65-годишен маж од Волково

Шеесет и петгодишниот Д.Б.(65) од селото Волково е тешко повреден во сообраќајната несреќа која што се случи синоќа на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје. Тој е пренесен и задржан на лекување во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Полицијата потврди дека три лица се повредени во несреќата која што се случи во 19,55 часот на крстосницата од булеварот

Тешко повреден пешак при судар на две возила во Скопје

Тешко повреден пешак при судар на две возила во Скопје

Во СВР-Скопје вчера во 19:55 часот е пријавено дека на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ и булеварот „Св. Климент Охридски“ се случила сообраќајна незгода меѓу патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т. (29) од Скопје и патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Соборна

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Соборна

Четири лица од кои едно потешко се повредени во вчерашната сообраќајна несреќа која се случи на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ и булеварот „Св. Климент Охридски“. Во несреќата учествувале  „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(29) од Скопје и  „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од К.И. (65) од Скопје,

МВР со детали за тешката сообраќајка на Партизанска

МВР со детали за тешката сообраќајка на Партизанска

Четири лица од кои едно потешко се повредени во вчерашната сообраќајна несреќа која се случи на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ и булеварот „Св. Климент Охридски“. Во несреќата учествувале  „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(29) од Скопје и  „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од К.И. (65) од Скопје,

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Соборна

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Соборна

Четири лица од кои едно потешко се повредени во вчерашната сообраќајна несреќа која се случи на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ и булеварот „Св. Климент Охридски“. Во несреќата учествувале  „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(29) од Скопје и  „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од К.И. (65) од Скопје,

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Соборна

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Соборна

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Соборна Четири лица од кои едно потешко се повредени во вчерашната сообраќајна несреќа која се случи на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ и булеварот „Св. Климент Охридски“. Во несреќата учествувале  „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(29) од Скопје и  „Мерцедес“ со скопски регистерски

Четворица повредени во страшната сообраќајка вчера во Скопје

Четворица повредени во страшната сообраќајка вчера во Скопје

Пешак, двајца патници и возачот на автомобиолот „бмв“ биле повредени во страшната сообраќајна несреќа што вчера вечерта се случи кај Соборен Храм, во центарот на Скопје. Според полицијата, тешко бил повреден Д.Б. (65) од скопското село Волково, кој по сообраќајката бил однесен во Клиничкиот центар каде што е задржан на лекување. Полесно биле повредени

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Со телесни повреди се здобиле Б.Т. и двајца сопатници од двете возила. Пешак е тешко повреден во страшна сообраќајна несреќа што се случи вчера на крстосницата помеѓу булеварот Партизански одреди и Климент Охридски во Скопје Како што соопшти МВР, вчера во 19.55 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на крстосницата од булеварот

МВР со детали за сообраќајката кај Соборна

МВР со детали за сообраќајката кај Соборна

Четири лица од кои едно потешко се повредени во вчерашната сообраќајна несреќа која се случи на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ и булеварот „Св. Климент Охридски“. Во несреќата учествувале  „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(29) од Скопје и  „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од К.И. (65) од Скопје,