притисни ентер »

Sвездата на „Мојата голема грчка свадба“ не отиде на погребот на татко ѝ заради коронавирусот

Sвездата на „Мојата голема грчка свадба“ не отиде на погребот на татко ѝ заради коронавирусот

Глумицата Ниа Вардалос (57), најпозната по улогата во филмот „Мојата грчка свадба“, не можеше да отиде на погребот на нејзиниот татко, Гус Вардалос, поради коронавирусот. Нија последен пат го посетила татка си во Канада за време на божикните празници пред да почне епидемијата. „Сите бевме таму за Божик. Седеше на каучот, среќен и се движеше, но не

Sвездата на „Мојата голема грчка свадба“ не отиде на погребот на татко ѝ заради коронавирусот

Sвездата на „Мојата голема грчка свадба“ не отиде на погребот на татко ѝ заради коронавирусот

Глумицата Ниа Вардалос (57), најпозната по улогата во филмот „Мојата грчка свадба“, не можеше да отиде на погребот на нејзиниот татко, Гус Вардалос, поради коронавирусот. Нија последен пат го посетила татка си во Канада за време на божикните празници пред да почне епидемијата. „Сите бевме таму за Божик. Седеше на каучот, среќен и се движеше, но не

(ФОТО) ТАГА – На глумицата до „Мојата голема мрсна православна свадба“ и починал таткото: Поради коронавирусот не можела да оди на ПОГРЕБ!

(ФОТО) ТАГА – На глумицата до „Мојата голема мрсна православна свадба“ и починал таткото: Поради коронавирусот не можела да оди на ПОГРЕБ!

Ниа Вардалос, која се прослави за улогата во „Мојата голема мрсна православна свадба“ поради острите мерки и самоизолација, не била во можност да оди на последното испраќање на нејзиниот татко. Нејзиниот татко, Гус Вардалос, починал и таа не можела да биде присутна во неговото последно испраќање поради епидемијата на корона вирусот. View this post

Ѕвездата од филмот кој сите го знаме не успеа да оди на погребот на татка си поради коронавирусот!

Ѕвездата од филмот кој сите го знаме не успеа да оди на погребот на татка си поради коронавирусот!

фото:принтскрин/дејли мејл Холивудската актерка Ниа Вардалос, која најмногу ја паметиме како главна хероина од филмот “My Big Fat Greek Wedding”, овие денови минува низ тежок период во животот откако починал нејзиниот татко Гус Вардалос, а таа не можела да биде на неговото последно испраќање поради коронавирусот. Ниа својот татко последен пат во нивната

Sвездата на филмот „Мојата голема грчка свадба“, поради коронавирусот, не присуствувала на погребот на татка си

Sвездата на филмот „Мојата голема грчка свадба“, поради коронавирусот, не присуствувала на погребот на татка си

Холивудската актерка Ниа Вардалос (57), позната по улогата во филмот „Мојата грчка свадба“, деновиве минува низ тежок период бидејќи почина татко ѝ Гус Вардалос, а таа не можеше да присуствува на неговиот погреб поради епидемијата на коронавирусот. Нија последен пат го посети својот татко во родната Канада за време на божикните празници пред да почне

Sвездата на филмот „Мојата голема грчка свадба“, поради коронавирусот, не присуствувала на погребот на татка си

Sвездата на филмот „Мојата голема грчка свадба“, поради коронавирусот, не присуствувала на погребот на татка си

Холивудската актерка Ниа Вардалос (57), позната по улогата во филмот „Мојата грчка свадба“, деновиве минува низ тежок период бидејќи почина татко ѝ Гус Вардалос, а таа не можеше да присуствува на неговиот погреб поради епидемијата на коронавирусот. Нија последен пат го посети својот татко во родната Канада за време на божикните празници пред да почне

Sвездата на филмот „Мојата голема грчка свадба“, поради коронавирусот, не присуствувала на погребот на татка си

Sвездата на филмот „Мојата голема грчка свадба“, поради коронавирусот, не присуствувала на погребот на татка си

Холивудската актерка Ниа Вардалос (57), позната по улогата во филмот „Мојата грчка свадба“, деновиве минува низ тежок период бидејќи почина татко ѝ Гус Вардалос, а таа не можеше да присуствува на неговиот погреб поради епидемијата на коронавирусот. Нија последен пат го посети својот татко во родната Канада за време на божикните празници пред да почне

Sвездата на филмот „Мојата голема грчка свадба“, поради коронавирусот, не присуствувала на погребот на татка си

Sвездата на филмот „Мојата голема грчка свадба“, поради коронавирусот, не присуствувала на погребот на татка си

Холивудската актерка Ниа Вардалос (57), позната по улогата во филмот „Мојата грчка свадба“, деновиве минува низ тежок период бидејќи почина татко ѝ Гус Вардалос, а таа не можеше да присуствува на неговиот погреб поради епидемијата на коронавирусот. Нија последен пат го посети својот татко во родната Канада за време на божикните празници пред да почне