притисни ентер »

Пет лица загинаа во нападот во Норвешка

Пет лица загинаа во нападот во Норвешка

Пет лица загинаа во нападот во Норвешка М.Т. Пред 48 секунди Полиција во Норвешка/ Фото Twitter Screenshot Бројот на жртви во вчерашниот напад со лак и стрела во Норвешка достигна пет лица, а уште двајца се повредени, јавија локалните медиуми. Маж со лак и стрела изврши напад во градот Конгсберг, каде живеат околу 28 илјади жители, а се наоѓа југозападно

Пет лица загинаа во нападот во Норвешка

Пет лица загинаа во нападот во Норвешка

Бројот на жртви во вчерашниот напад со лак и стрела во Норвешка достигна пет лица, а уште двајца се повредени, јавија локалните медиуми. Маж со лак и стрела изврши напад во градот Конгсберг, каде живеат околу 28 илјади жители, а се наоѓа југозападно од Осло. Напаѓачот е уапсен, а полицијата истражува дали користел и некое друго оружје. Меѓу повредените,

Пет лица загинаа во нападот во Норвешка

Пет лица загинаа во нападот во Норвешка

Бројот на жртви во вчерашниот напад со лак и стрела во Норвешка достигна пет лица, а уште двајца се повредени, јавија локалните медиуми. Маж со лак и стрела изврши напад во градот Конгсберг, каде живеат околу 28 илјади жители, а се наоѓа југозападно од Осло. Напаѓачот е уапсен, а полицијата истражува дали користел и некое друго оружје. Меѓу повредените,

ЕПИЛОГ ОД ШОКАНТНИОТ НАПАД: Пет лица се убиени во нападот со лак и стрела во Норвешка

ЕПИЛОГ ОД ШОКАНТНИОТ НАПАД: Пет лица се убиени во нападот со лак и стрела во Норвешка

Најмалку пет лица загинале, а неколку се повредени во нападот со лак и стрела во норвешкиот град Конгсберг кој се случи денеска. Освен петте загинати, има и две лица кои се повредени кога напаѓач вооружен со лак и стрела пукаше денеска врз минувачите, што се смета за терористички акт, соопшти локалната полиција. „Убиецот користеше лак и стрела за да

Во Норвешка убиени неколку луѓе со лак и стрела

Во Норвешка убиени неколку луѓе со лак и стрела

Неколку луѓе загинаа денеска, а неколкумина се повредени во напад со лак и стрела во норвешкиот град Когсберг, објави локалната полиција. Напаѓачот е уапсен, додаде портпаролот на полицијата, пренесе Ројтерс.

Приведен напаѓачот во Конгсберг, мотивите за нападот нејасни

Приведен напаѓачот во Конгсберг, мотивите за нападот нејасни

Неколку луѓе се убиени и повредени во денешниот напад во норвешкиот град Конгсберг, соопшти локалната полиција. Вооружен маж повреди неколку луѓе во центарот на градот, а има и жртви, изјави дежурниот шеф на полицијата, Ојвинд Аас на прес – конференција. Напаѓачот имал лак и стрела и најверојатно дејствувал сам. Полицијата не трага по други осомничени

(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

Маж бил уапсен откако повредил неколку луѓе со лак и стрела во Конгсберг, Норвешка, а полицијата во меѓувреме ја евакуирала областа, пренесуваат медиумите. Како што објавија некои портали, во овој напад има и загинати и повредени. Полицијата соопшти дека истрагата е во тек и дека не може да потврди дали овој напад е поврзан со тероризам. Полицијата

(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

Маж бил уапсен откако повредил неколку луѓе со лак и стрела во Конгсберг, Норвешка, а полицијата во меѓувреме ја евакуирала областа, пренесуваат медиумите. Како што објавија некои портали, во овој напад има и загинати и повредени. Полицијата соопшти дека истрагата е во тек и дека не може да потврди дали овој напад е поврзан со тероризам. Полицијата

Неколкумина убиени во нападот со лак и стрела во Норвешка, Напаѓачот приведен

Неколкумина убиени во нападот со лак и стрела во Норвешка, Напаѓачот приведен

Неколку луѓе се убиени во нападот со лак и стрела во Норвешка, а има и повредени. Полицијата кажа дека инцидентот се случи во градот Конгсберг, југозападно од Осло. Шефот на полицијата Ејвинд Ос кажа дека осомничениот напаѓач е уапсен и се чини дека дејствувал сам. Според извештаите, тој се движел низ градот откако го почнал нападот во еден супермаркет

Неколкумина убиени во нападот со лак и стрела во Норвешка, Напаѓачот приведен

Неколкумина убиени во нападот со лак и стрела во Норвешка, Напаѓачот приведен

Неколку луѓе се убиени во нападот со лак и стрела во Норвешка, а има и повредени. Полицијата кажа дека инцидентот се случи во градот Конгсберг, југозападно од Осло. Шефот на полицијата Ејвинд Ос кажа дека осомничениот напаѓач е уапсен и се чини дека дејствувал сам. Според извештаите, тој се движел низ градот откако го почнал нападот во еден супермаркет

ШОКАНТЕН НАПАД ВО НОРВЕШКА: Со лак и стрела убил неколкумина

ШОКАНТЕН НАПАД ВО НОРВЕШКА: Со лак и стрела убил неколкумина

Норвешка е во шок, откако маж на улица напаѓал со лак и стрела и ранил и убил неколкумина. Напаѓачот е уапсен, а неколку области биле евакуирани во Норвешка. Полицијата вели дека е рано да се каже дали нападите се поврзани со тероризам. Засега не е соопштен точниот број на повредени и загинати во инцидентот. Локалните медиуми јавуваат дека припадниците

Ужас во Норвешка: Неколку луѓе се убиени во напад со лак и стрела (ВИДЕО)

Ужас во Норвешка: Неколку луѓе се убиени во напад со лак и стрела (ВИДЕО)

Ужас во Норвешка: Неколку луѓе се убиени во напад со лак и стрела (ВИДЕО) Норвешка е во шок, откако маж на улица напаѓал со лак и стрела и ранил и убил неколкумина. Напаѓачот е уапсен, а неколку области биле евакуирани во Норвешка. Полицијата вели дека е рано да се каже дали нападите се поврзани со тероризам. Засега не е соопштен точниот број на повредени

(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

Маж бил уапсен откако повредил неколку луѓе со лак и стрела во Конгсберг, Норвешка, а полицијата во меѓувреме ја евакуирала областа, пренесуваат медиумите. Како што објавија некои портали, во овој напад има и загинати и повредени. Полицијата соопшти дека истрагата е во тек и дека не може да потврди дали овој напад е поврзан со тероризам. Полицијата