притисни ентер »

(Видео) Белата куќа им оддаде почит на 500.000 Американци починати од Ковид-19

(Видео) Белата куќа им оддаде почит на 500.000 Американци починати од Ковид-19

Со едноминутно молчење со 500 запалени свеќи на скалите на Белата куќа, претседателот Џо Бајден, првата дама Џил Бајден, потпретседателката Камала Харис и нејзиниот сопруг Даг Елмхоф им оддадоа почит на 500.000 Американци кои починаа од коронавирус, а камбаните во Националната катедрала во Вашингтон симболично заѕвонија 500 пати во чест на починатите,

(Видео) Белата куќа им оддаде почит на 500.000 Американци починати од Ковид-19

(Видео) Белата куќа им оддаде почит на 500.000 Американци починати од Ковид-19

САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 починати од Ковид-19, а американскиот претседател Џо Бајден повика на единство во борбата против пандемијата и нареди знамињата низ целата земја да се спуштат на половина копје до петок, поради трагичниот биланс, пренесува „Ројтерс“. Агенцијата наведува дека со едноминутно молчење, со 500 запалени свеќи, на

ВИДЕО: САД оддадоа почит на жртвите од ковид-19, Бајден едвај ги задржа солзите

ВИДЕО: САД оддадоа почит на жртвите од ковид-19, Бајден едвај ги задржа солзите

САД оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на ковид-19, а американскиот претседател Џо Бајден повика на единство во борбата против пандемијата и нареди знамињата во целата земја до петок да бидат спуштени на пола копје заради овој трагичен биланс, пренесуваат странските медиуми. Медиумите наведуваат дека со минута молк, со 500 запалени свеќи, на

(Видео) Белата куќа им оддаде почит на 500.000 Американци починати од Ковид-19

(Видео) Белата куќа им оддаде почит на 500.000 Американци починати од Ковид-19

САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 починати од Ковид-19, а американскиот претседател Џо Бајден повика на единство во борбата против пандемијата и нареди знамињата низ целата земја да се спуштат на половина копје до петок, поради трагичниот биланс, пренесува „Ројтерс“. Агенцијата наведува дека со едноминутно молчење, со 500 запалени свеќи, на

Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а претседателот Џо Бајден повика на единство во борбата против неа и нареди знамињата низ целата земја до петок да бидат спуштени на половина копје поради овој трагичен биланс. Британските медиуми наведуваат дека претседателот Џо Бајден, првата дама Џил Бајден,

Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а претседателот Џо Бајден повика на единство во борбата против неа и нареди знамињата низ целата земја до петок да бидат спуштени на половина копје поради овој трагичен биланс. Британските медиуми наведуваат дека претседателот Џо Бајден, првата дама Џил Бајден,

Бајден на помен на 500.000 жртви на коронавирусот: Камбаните чукаале 500 пати а Белата ќука полна со свеќи

Бајден на помен на 500.000 жртви на коронавирусот: Камбаните чукаале 500 пати а Белата ќука полна со свеќи

САД оддадоа почит на повеќе од 500.000 смртни случаи од ковид-19, а американскиот претседател Џо Бајден повика на единство во борбата против пандемијата и нареди знамињата низ целата земја да се спуштат на половина копје до петок, поради овој трагичен црн баланс , Пренесува Ројтерс. Агенцијата наведува дека со едноминутно молчење и 500 запалени свеќи

(ВИДЕО) Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

(ВИДЕО) Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а претседателот Џо Бајден повика на единство во борбата против неа и нареди знамињата низ целата земја до петок да бидат спуштени на половина копје поради овој трагичен биланс. Британските медиуми наведуваат дека претседателот Џо Бајден, првата дама Џил Бајден,

Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а претседателот Џо Бајден повика на единство во борбата против неа и нареди знамињата низ целата земја до петок да бидат спуштени на половина копје поради овој трагичен биланс. Британските медиуми наведуваат дека претседателот Џо Бајден, првата дама Џил Бајден,

Откако дојде на власт Бајден реши да направи голема промена- за оваа негова одлука која започнува во петок зборуваат сите Американци

Откако дојде на власт Бајден реши да направи голема промена- за оваа негова одлука која започнува во петок зборуваат сите Американци

Откако дојде на власт Бајден реши да направи голема промена- за оваа негова одлука која започнува во петок зборуваат сите Американци САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а претседателот Џо Бајден повика на единство во борбата против неа и нареди знамињата низ целата земја до петок да бидат спуштени

Бајден: До петок знамињата во САД да бидат на половина копје за жртвите од пандемијата

Бајден: До петок знамињата во САД да бидат на половина копје за жртвите од пандемијата

САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а претседателот Џо Бајден повика на единство во борбата против неа и нареди знамињата низ целата земја до петок да бидат спуштени на половина копје поради овој трагичен биланс. Британските медиуми наведуваат дека претседателот Џо Бајден, првата дама Џил Бајден,

Во САД знамињата на половина копје во сеќавање на починатите од ковид 19

Во САД знамињата на половина копје во сеќавање на починатите од ковид 19

Знамињата ќе бидат спуштени во знак на сеќавање на повеќе од половина милион лица кои починале во САД поради пандемијата од коронавирусот. Америка пред околу еден месец, непосредно пред инаугирацијата на Бајден, сите  високи зград во САД ги обои со црвено светко како сеќавање во тој момент на 400 илјади жртви на ковид 19.

САД: Бајден вечерва со 5 минутен молк ќе оддаде почит кон жртвите од Ковид-19

САД: Бајден вечерва со 5 минутен молк ќе оддаде почит кон жртвите од Ковид-19

САД се очекува да ја надминат бројката од 500.000 смртни случаи како последица на Ковид-19, повеќе од каде и да било во светот, објави денеска универзитет Џонс Хопкинс. Претседателот Џо Бајден, вечерва, од Белата куќа ќе зборува за изгубените животи во пандемијата, проследено со пет минути молк и ц еремонија на палење свеќи. -Луѓето ќе зборуваат

САД достигнаа црн рекорд од 500.000 мртви од ковид-19, 100.000 луѓе починале во изминатите 30 дена

САД достигнаа црн рекорд од 500.000 мртви од ковид-19, 100.000 луѓе починале во изминатите 30 дена

Американскиот претседател Џо Бајден ѝ се обрати на нацијата откако земјата го помина прагот од 500.000 починати од ковид-19. „Како нација, не смееме да прифатиме вака сурова судбина. Не смееме да останеме неми на тагата“, изјави Бајден Бајден, потпретседателката Камала Харис и нивните сопружници со минута молчење пред Белата куќа им оддадоа почит на

Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а претседателот Џо Бајден повика на единство во борбата против неа и нареди знамињата низ целата земја до петок да бидат спуштени на половина копје поради овој трагичен биланс. Британските медиуми наведуваат дека претседателот Џо Бајден, првата дама Џил Бајден,