притисни ентер »

Превртен камион со пиво блокираше автопат седум часа

Превртен камион со пиво блокираше автопат седум часа

Камион што превезувал пиво во лименки се преврти на најпрометниот автопат во Австралија, поради што сообраќајот беше во прекин цели седум часа, соопшти полицијата. Несреќата се случила вчера, на околу 300 километри северно од Сиднеј. Илјадници лименки со лагер пиво „Victoria Bitter“ на пиварницата Carlton & United Breweries го блокираа автопатот седум

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион што превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион кој превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион кој превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион кој превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион што превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

Се преврте камион со пиво во Австралија: Целиот автопат затворен за сообраќај (ВИДЕО)

Се преврте камион со пиво во Австралија: Целиот автопат затворен за сообраќај (ВИДЕО)

Сообраќајот бил целосно стопиран околу час и половина, а една лента била затворена за сообраќај во период од седум часа. Автопат во австралија бил затворен со часови откако се превртел камион кој превезувал пиво, соопштија тамошните медиуми, повикувајќи се на извори од полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј,

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

(Видео) Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион што превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сè се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот