притисни ентер »

Лејкерси вратија четири свои поранешни кошаркари

Лејкерси вратија четири свои поранешни кошаркари

Лос Анџелес Лејкерс се подготвува за атак на нова НБА титула. Во пресрет на новата сезона, славната франшиза потпиша со Расел Вестбрук, а врати и четири добро познати имиња за своите фанови. Се работи за Двајт Хауард, Тревор Ариза, Кент Бејзмор и Вејн Елингтон. Со нив управата се надева дека Леброн Џејмс и Ентони Дејвис ќе имаат доволно помош за да

Ветераните Ариза и Хауард се вратија во ЛА Лејекрс

Ветераните Ариза и Хауард се вратија во ЛА Лејекрс

Лос Анџелес Лејкерс започнаа со формирање на тимот, кој ќе се обиде во новата сезона да ја врати шампионската титула. Лејкерси најпрвин се договорија со ѕвездата Расел Вастбрук, а потоа во тимот вратија двајца ветерани. Во новата сезона, дресот на Лејкерс, ќе го носат Тревор Ариза и Двајт Хауард. Ариза (36), минатата сезона настапуваше за Мајами Хит

Лејкерс врати три познати имиња во „Стејплс Центарот“

Лејкерс врати три познати имиња во „Стејплс Центарот“

Започна трансфер лудилото во НБА лигата, а една од екипите која повлече неколку експресни потези е Лос Анџелес Лејкерс. Клубот од Калифорнија сака одново да создаде квалитетен тим кој може да ја нападне титулата, па затоа веднаш се впушти во акција и врати три добро познати имиња во „Стејплс Центарот“. Имено „езерџиите“ ги добија потписите на Тревор