притисни ентер »

Дневен хороскоп за 19 јули

Дневен хороскоп за 19 јули

Овните калкулираат, Биковите се мрзеливи, Раковите се држат до своите силни ставови, а Девиците се искрени. Ова е хороскопот за 19 јули. Овен Работа – Станати сте големи материјалисти и постојано калкулирате нешто. Ако ве одбегнуваат колегите, треба да знаете дека таа е причината за тоа. Љубов –И во љубовта сте калкулативни, па претпазливо се однесувате

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.07.2018

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Различните несогласувања кои вам ве пратат во дијалогот со саканата личност не се безначајни, но не се ни тема која треба постојано да се повторува. РАБОТА: Претерувате со своите амбициозни планови и различни барања, па така ве очекуваат негативни коментари. ЗДРАВЈЕ: Посветете внимание на работите кои позитивно влијаат на состојбата на

Зошто е добро понекогаш да бидете себични во врска?

Зошто е добро понекогаш да бидете себични во врска?

Сосема е во ред да ги задоволувате желбите и потребите на вашиот партнер (и тој вашите), бидејќи тоа е всушност единствениот начин за врската да функционира. Сепак, во некоја долга врска, после неколку години, во кои сте ги ставале на прво место потребите на партнерот, вие можете да се почувствувате запоставено. Поради тоа, нема ништо лошо во тоа понекогаш

7 едноставни начини да кажете „не“

7 едноставни начини да кажете „не“

Дали ви е непријатно да кажете „не“ кога некој ќе побара нешто од вас? Дали секогаш се трудите да бидете љубезни со сите и покрај тоа што на тој начин си наштетувате себеси? – Не сте единствени. Причината поради која не сакате да кажете „не“ лежи во тоа што сакате да им помагате на другите, не сакате да бидете некултурни и дрски, сакате да сте во добри

10 моќни причини зошто да почнете да ги следите вашите соништа

10 моќни причини зошто да почнете да ги следите вашите соништа

Можете да бидете толку многу зафатени што сметате дека воопшто не вреди да ги следите вашите соништа. Но пред да се откажете од себе и од она што сакате да го постигнете, имајте ги на ум овие причини зошто да ги следите вашите соништа. 1. Животот е краток Минутите се претвораат во часови, часовите во денови. Дури да се свртите може да исчезне сè што

Хороскоп за денес, среда 18 јули

Хороскоп за денес, среда 18 јули

Овен Денот ќе биде во знакот на некои интересни вести. Работите ќе ги вршите коректно, исправно ќе резонирате и брзо ќе дејствувате. Доколку го губите времето на глупости, само ќе се нервирате. Можни се некои емотивни несогласувања со саканото лице. Бик Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа

Хороскоп за денес, среда 18 јули

Хороскоп за денес, среда 18 јули

Овен Денот ќе биде во знакот на некои интересни вести. Работите ќе ги вршите коректно, исправно ќе резонирате и брзо ќе дејствувате. Доколку го губите времето на глупости, само ќе се нервирате. Можни се некои емотивни несогласувања со саканото лице. Бик Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа

Дневен хороскоп за 18 јули

Дневен хороскоп за 18 јули

Овен Денот ќе биде во знакот на некои интересни вести. Работите ќе ги вршите коректно, исправно ќе резонирате и брзо ќе дејствувате. Доколку го губите времето на глупости, само ќе се нервирате. Можни се некои емотивни несогласувања со саканото лице. Бик Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа

Овој знак денеска го очекува возбудлива авантура – Дневен хороскоп (18.07.2018)

Овој знак денеска го очекува возбудлива авантура – Дневен хороскоп (18.07.2018)

Малку заморен ден е пред нас. Комуникација е на исцрпен тест. Вашите обиди да објасните, оправдате или разберете од самиот почеток ќе биде јалово. Во сосема различни правци денес од вас и другите ќе оди енергијата, при што нема допирни точки. Денес е ден на глуви телефони! Патем, ќе се чувствувате прилично исцрпени на крајот од денот. Ќе ве загрижува