притисни ентер »

„ЏЕЈМС VS ЈОКИЌ“: Маж и жена тепаа брачен пар на трибините! (ВИДЕО)

„ЏЕЈМС VS ЈОКИЌ“: Маж и жена тепаа брачен пар на трибините! (ВИДЕО)

Помисливте дека нема тепачки меѓу навивачите во НБА лигата, сте се измамиле.. Лејкерси во дербито го совладаа Денвер , а после завршувањето на натпреварот дојде до ретко виден инцидент во НБА лигата – тепачка на трибините. За ситуацијата да биде уште „полуда“ двете машки лица беа во дресови на Леброн Џејмс и Никола Јокиќ. Punches thrown in the stands

ВИДЕО: Бокс на натпревар во НБА лигата

ВИДЕО: Бокс на натпревар во НБА лигата

ЛА Лејкерс го победија Денвер на синoќешниот натпревар во НБА лигата со 105-96 на негов паркет. Борбата на теренот с епрефрли и на трибините, два брачни пара се стешаа на трибините што предизвика големо внимание. Често на натпреварите во САД се случуваат вакви инциденти, ова е посследниот вонизата на „несреќни“ ситуации. Punches thrown in the stands

Тепачка на трибини во НБА лигата: Како изгледаат хулигани на американски начин? (ВИДЕО)

Тепачка на трибини во НБА лигата: Како изгледаат хулигани на американски начин? (ВИДЕО)

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс игра одлично оваа сезона, а синоќа славеше на гостувањето кај Денвер, но вниманието на американските медиуми го привлече една тепачка која се случи на трибините. Имено, се случи пресметка меѓу фановите, а во овој случај брачен пар кој беше поддржувач на Лејкерс нападнаа друга брачна двојка од спротивниот табор. По вербалниот