притисни ентер »

VW ќе го трансформира ID. SPACE VIZZION од концепт во масовно производство за само 2 години

VW ќе го трансформира ID. SPACE VIZZION од концепт во масовно производство за само 2 години

Volkswagen ги објави првите слики од новиот и седмиот по ред концептуален развој од електричното семејство ID, што ќе биде откриено на меѓународниот саем во Лос Анџелес на 19 ноември. Германскиот гигант тврди дека новиот концепт ID. SPACE VIZZION, ја демонстрира кросовер мобилноста на иднината, комбинирајќи ги во едно купеаеродинамичките линии на Gran

Фото: Електричен караван од Фолксваген

Фото: Електричен караван од Фолксваген

Се работи за каравам со пет врати по ознаката „Space Vizzion“ кој од Фолксваген го гледаат како кросовер со можности од продолжена лимузина. Од Фолксваген тврдат дека овој модел ќе има автономија од скоро 500 километри. Освен скицата со дизајнерските линии, од Фолксваген покажаа и како ќе изгледа ентериерот, во кој се истакнуваат дигиталната контролна

VW ќе го покаже седмиот член на семејството ID во Лос Анџелес

VW ќе го покаже седмиот член на семејството ID во Лос Анџелес

VW потврди дека носи нов електричен концепт на Саемот за автомобили во Лос Анџелес, наречен ID Space Vizzion Новиот концепт на компанијата е наречен ID Space Vizzion и е опишан како „кросовер на утрешниот ден“, автомобил што комбинира „аеродинамички карактеристики на Gran Turismo со пространоста на SUV модел“. Ова е прилично фенси начин да се опише