притисни ентер »

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него. Компанијата треба да постигне успех со овој уред, за да го поврати профитот на својата единица за мобилни уреди и да врати дел

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него. Компанијата треба да постигне успех со овој уред, за да го поврати профитот

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него. Компанијата треба да постигне успех со овој уред, за да го поврати профитот на својата единица за мобилни уреди и да врати дел

Самсунг ја претстави иднината на паметните телефони: Infinity Flex Display

Самсунг ја претстави иднината на паметните телефони: Infinity Flex Display

После долгите најавувања, прашање на време беше кога јужнокорејски Самсунг ќе го претстави својот флексибилен паметен телефон. Сепак, тоа што Самсунг им го претстаави на девелоперите е само концепт и ќе поминат барем уште неколку месеци пред да го видиме паметниот телефон со флексибилен екран во пракса. Како и да е, целиот концепт на Јужнокорејците

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него. Компанијата треба да постигне успех со овој уред, за да го поврати профитот на својата единица за мобилни уреди и да врати дел

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него. Компанијата треба да постигне успех со овој уред, за да го поврати профитот на својата единица за мобилни уреди и да врати дел

Самсунг конечно го покажа флексибилниот мобилен телефон Galaxy F

Самсунг конечно го покажа флексибилниот мобилен телефон Galaxy F

Самсунг на конференцијата SDC 2018 конечно го претстави Galaxy F, телефон со флексибилен екран. Претставувајќи го телефонот, водителот на маркетинг за мобилни производи Џастин Денисон со замрачено осветлување, како не би ги открил сите детали за овој иновативен производ, покажа таблет со екран со големина од 7,3 инчи. Но, во внатрешноста на овој уред

Исечоците во екранот пристигнуваат и кај смартфоните на Samsung

Исечоците во екранот пристигнуваат и кај смартфоните на Samsung

Еве лоши вести за оние кои мразат исечоци во екранот (notch). Еден од последните столбови во одбрана на овој сегмент, компанијата која се уште не импелемнтираше засек во своите смартфони, конечно ќе попушти и ќе го донесе годинашниот тренд во своите мобилни уреди. На својата конференција за програмери, Samsung навести три различни дизајни за засек

Исечоците во екранот пристигнуваат и кај смартфоните на Samsung

Исечоците во екранот пристигнуваат и кај смартфоните на Samsung

Еве лоши вести за оние кои мразат исечоци во екранот (notch). Еден од последните столбови во одбрана на овој сегмент, компанијата која се уште не импелемнтираше засек во своите смартфони, конечно ќе попушти и ќе го донесе годинашниот тренд во своите мобилни уреди. На својата конференција за програмери, Samsung навести три различни дизајни за засек

loading...
Samsung го покажа телефонот кој се преклопува

Samsung го покажа телефонот кој се преклопува

Најави за телефон со флексибилен екран има барем неколку години, вообичаено се појавувале и сме ги заборавиле прилично брзо. Сега по неколку години најава конечно може да видиме прв ваков уред од Samsung. Компанијата на конференцијата за девелопери го претстави првиот телефон со Infinity Flex Display. Всушност повторно ќе станува збор за хибриден уред

Galaxy F: Samsung конечно го претстави „смартфонот кој се превиткува“

Galaxy F: Samsung конечно го претстави „смартфонот кој се превиткува“

Веќе неколку недели беше актуелна најавата на Samsung дека конечно ќе го претстави новиот телефон со екран кој се превиткува, а вчера тоа конечно се случи. Од компанијата оваа технологија ја нарекоа Infinity Flex Display. Самиот телефон, наречен Galaxy F, е со големина на таблет кој се превиткува на половина и може да го собере во џеб. Кога дојде моментот

Samsung го претстави смартфонот на превиткување (ВИДЕО)

Samsung го претстави смартфонот на превиткување (ВИДЕО)

Во текот на вчерашниот ден корејската компанија Samsung во Сан Франциско го претстави својот прв телефон на превиткување. Во текот на Samsung Developer Conference компанијата го претстави телефонот кој е во фаза на прототип и засега нема да биде достапен за купување. Технологијата која што овозможува превиткување на екранот е наречена Samsung Innity

Samsung го претстави смартфонот на превиткување (ВИДЕО)

Samsung го претстави смартфонот на превиткување (ВИДЕО)

Во текот на вчерашниот ден корејската компанија Samsung во Сан Франциско го претстави својот прв телефон на превиткување. Во текот на Samsung Developer Conference компанијата го претстави телефонот кој е во фаза на прототип и засега нема да биде достапен за купување. Технологијата која што овозможува превиткување на екранот е наречена Samsung Innity

Samsung официјално го најави својот смартфон на преклоп

Samsung официјално го најави својот смартфон на преклоп

Samsung Galaxy F е официјално потврден пред јавноста... Нам ни е познат како Samsung Galaxy F, но сепак не е официјално потврдено неговото име, како и неговата цена. Јужнокорејската компанија потврди само дека моделот ќе пристигне за неколку месеци, а производната линија е веќе спремна за масовно производство на новиот Infinity Flex Display. Тоа што

Samsung Infinity Flex дисплејот на преклоп е тука!

Samsung Infinity Flex дисплејот на преклоп е тука!

Поминаа веќе пет години кога прв пат пишувавме за тајната работа на Samsung за дисплејот што се витка. Поентата на новиот технолошки уред е да ги обезбеди истите спецификации на смартфоните и таблетите - 2-во-1 уред. Шефот на Samsung за време на Developer Conference во Сан Франциско конечно ја отвори новата ера на мобилните уреди - преклопен со двете

Samsung го прифати засекот кај двата нови дисплеја

Samsung го прифати засекот кај двата нови дисплеја

Samsung досега го одбиваше засекот, но изгледа дека се покажа како практичен потег и затоа го прифати и кај двата екрана. Познати како Infinity-V и Infinity-U, дваата дисплеја ќе бидат многу слични поради малиот засек колку една капка вода од горната страна на екранот. Нивната форма ќе биде единствената разлика меѓу двата. Infinity-U дисплејот ќе има

Samsung демонстрираше дека преклопниот уред е нешто големо!

Samsung демонстрираше дека преклопниот уред е нешто големо!

За време на презентацијата на Samsung Infinity Flex дисплеј во преклопниот телефон е откриено дека сега тоа е многу големо нешто и дефинитивно не е маркетинг трик. Уредот се претвара во голем 7.3-инчен „таблет“ кога ќе се расклопи, кој располага со новиот One UI кориснички интерфејс од новиот Android „преклопен“(foldable) интерфејс, со можноста за

Samsung го претстави телефонот на превиткување

Samsung го претстави телефонот на превиткување

Во текот на вчерашниот ден корејската компанија Samsung во Сан Франциско го претстави својот прв телефон на превиткување. Во текот на Samsung Developer Conference компанијата го претстави телефонот кој е во фаза на прототип и засега нема да биде достапен за купување. Технологијата која што овозможува превиткување на екранот е наречена Samsung Infinity