притисни ентер »

Пари Сен Жермен: Мбапе донираше 27.000 фунти за потрага по пилотот на Сала

Пари Сен Жермен: Мбапе донираше 27.000 фунти за потрага по пилотот на Сала

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала. Иботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога авионот исчезна од радарските екрани. По завршување на неуспешната

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот кој го управуваше авионот на Сала

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот кој го управуваше авионот на Сала

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот кој го управуваше авионот на Сала Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Ламанш во несреќата во кога загина и фудбалерот Емилијано Сала. Иботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот Иботсон

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот Иботсон

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала. Иботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога авионот исчезна од радарските екрани. По завршување на неуспешната

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот  на авионот во кој загина Сала

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот на авионот во кој загина Сала

Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе донираше 27.000 фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Ајботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала. Ајботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога авионот исчезна од радарските екрани. По завршување на неуспешната акцијата

Мпабе со донација од 27 илјади фунти за пронаоѓање на пилотот на авионот со Сала

Мпабе со донација од 27 илјади фунти за пронаоѓање на пилотот на авионот со Сала

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала. Иботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога авионот исчезна од радарските екрани. По завршување на неуспешната

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот Иботсон

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот Иботсон

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала. Иботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога авионот исчезна од радарските екрани. По завршување на неуспешната

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот кој го управуваше авионот на Сала

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот кој го управуваше авионот на Сала

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Ламанш во несреќата во кога загина и фудбалерот Емилијано Сала. Иботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога авионот исчезна од радарските екрани. По завршување на неуспешната акцијата за

Хуман гест на Мбапе,  донираше 30.000 евра во потрагата по пилотот Иботсон

Хуман гест на Мбапе, донираше 30.000 евра во потрагата по пилотот Иботсон

Килијан Мбапе повторно со хуман гест, донираше нови 30.000 евра , сега во потрагата по исчезнатиот пилот Дејвид Иботсон кој заедно со Емилијано Сала леташе од Нант до Кардиф . Мбапе претходно донираше 30.000 евра во приватната потрага по Емилијано Сала, откако беше идентификувано неговото тело, репрезентативецот на Франција донираше нови средства под

Мбапе донираше пари за наоѓање на пилотот на Сала

Мбапе донираше пари за наоѓање на пилотот на Сала

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27.000 фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Ајботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала. Ајботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога авионот исчезна од радарските екрани. По завршување на неуспешната

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот Иботсон

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот Иботсон

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала. Иботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога авионот исчезна од радарските екрани. По завршување на неуспешната

Мбапе донираше пари за наоѓање на пилотот на Сала

Мбапе донираше пари за наоѓање на пилотот на Сала

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27.000 фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Ајботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала. Ајботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф кога авионот исчезна од радарските екрани. По завршување на неуспешната

Мбапе има големо срце - донираше пари и за потрага по пилотот на Сала!

Мбапе има големо срце - донираше пари и за потрага по пилотот на Сала!

Телото на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала беше пронајдено пред неколку дена во урнатиот авион на дното на морето во Ламанш, а од пилотот Дејвид Иботсон нема ни трага, ни глас. Аргентинецот патуваше од Нант кон Кардиф, каде што требаше да настапува во продолжение од сезоната, но никогаш не успеа да стигне до последната дестинација. Семејството

На натпреварот на Нант се ќе биде во знакот на Сала – клубот со нов гест ја воодушеви јавноста

На натпреварот на Нант се ќе биде во знакот на Сала – клубот со нов гест ја воодушеви јавноста

Фудбалерите на Нант утре пред своите навивачи играат против Ним во 24-то коло од француската Лига 1 кое ќе биде во знакот на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала. Емилијано Сала првиот дел од сезоната го носеше дресот на Нант, а потоа потпша за Кардиф. Меѓутоа откако се врати во Франција да се поздрави со поранешните соиграчи, авионот на враќање кон

Пронајденото тело е на Емилијано Сала

Пронајденото тело е на Емилијано Сала

Пилотот на малиот едномоторен авион што исчезна на 21 јануари, Дејвид Ајботсон, сѐ уште не е пронајден Телото што го извлекоа специјалците нуркачи од делот од авионот на дното од каналот Ла Манш е на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала (28), потврди полицијата на областа Дорсет, Велика Британија. Пилотот на малиот едномоторен авион што исчезна на

Семејството на исчезнатиот пилот на Сала ќе почне приватна потрага

Семејството на исчезнатиот пилот на Сала ќе почне приватна потрага

Телото на Емилијано Сала беше извлечено од урнатиот авион „Пајпер Малибу“ на дното на морето, но пилотот Дејвид Иботсон никогаш не беше пронајден, поради што неговото семејство реши да почне приватна истрага. Семејството на Сала го направи истото претходно и собра 300.000 евра, кои беа доволни за приватна истрага и пронаоѓање на Аргентинецот, а по