притисни ентер »

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. NEWS: CONIFA is excited to announce that the @Sportsbetio World Football Cup 2020 will be taking place in Skopje, Republic of North Macedonia. The tournament will take place 30 May-7 June 2020. We

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се одржи од 30 мај до 7 јуни. „Не можеме да дочекаме да ги пречекаме сите во прекрасната Македонија!“,

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Конфедерацијата на независните фудбалски асоцијации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се одржи од 30 мај до 7 јуни. „Не можеме да дочекаме да ги пречекаме сите во прекрасната Македонија!“,

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се одржи од 30 мај до 7 јуни. „Не можеме да дочекаме да ги пречекаме сите во прекрасната Македонија!“,

Македонија домаќин на СП во фудбал, ама за непризнаети земји и региони!!!

Македонија домаќин на СП во фудбал, ама за непризнаети земји и региони!!!

Чудо невидено!!! Македонија од 30 мај до 7 јуни 2020 година ќе биде домаќин на СП во фудбал. Но оваа  информација која на прв поглед е шокантна, треба да се прочита до крај. А тоа е дека на ова првенство ќе учествуваа земји кои не се признати од ООН, ФИФА или УЕФА, или пак посебни региони. Значи ова нема врска со ФФМ, па и со државата. Натпреварите

Македонија домаќин на СП во фудбал, ама за непризнаети земји и региони!!!

Македонија домаќин на СП во фудбал, ама за непризнаети земји и региони!!!

Чудо невидено!!! Македонија од 30 мај до 7 јуни 2020 година ќе биде домаќин на СП во фудбал. Но оваа  информација која на прв поглед е шокантна, треба да се прочита до крај. А тоа е дека на ова првенство ќе учествуваа земји кои не се признати од ООН, ФИФА или УЕФА, или пак посебни региони. Значи ова нема врска со ФФМ, па и со државата. Натпреварите

Скопје ќе биде домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Скопје ќе биде домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

На почетокот од јуни на арената „Тодор Проески" ќе се игра Светско фудбалско првенство на непризнаени земји, потврди КОНИФА. Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) која ја сочинуваат територии кои не се признаени ниту од Обединетите нации ниту од ФИФА, објави дека Скопје ќе биде домаќин на нивно фудбалско првенство. Натпреварувањето

Скопје ќе биде домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Скопје ќе биде домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

На почетокот од јуни на арената „Тодор Проески" ќе се игра Светско фудбалско првенство на непризнаени земји, потврди КОНИФА. Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) која ја сочинуваат територии кои не се признаени ниту од Обединетите нации ниту од ФИФА, објави дека Скопје ќе биде домаќин на нивно фудбалско првенство. Натпреварувањето

НЕ Е ШЕГА: Македонија домаќин на Светско првенство во фудбал!

НЕ Е ШЕГА: Македонија домаќин на Светско првенство во фудбал!

Според најавите турнирот ќе се одржува наредното лето во 2020 година, а натпреварите ќе се играат во Скопје. Светско првенство во фудбал ќе се игра наредната година во Македонија, но каков е тој Мундијал кога таков се организираше лани во Русија, а наредниот е во 2022. година во Катар? Или официјално кажано, добредојдовте на „CONIFA Светски Фудбалски

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Македонија ќе биде домаќин на СП во фудбал за НЕпризнаени држави!

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Македонија ќе биде домаќин на СП во фудбал за НЕпризнаени држави!

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Македонија ќе биде домаќин на СП во фудбал за НЕпризнаени држави! Светско фудбалско првенство во фудбал за непризнаени држави ќе се игра на лето идната година во Скопје, откако македонската престолнина беше избрана за домаќин на КОНИФА Светското првенство. КОНИФА (CONIFA) е акроним за Конфедерација на независните фудбалски асоцијации,

Во Македонија ќе се одржи СП во фудбал за непризнати земји

Во Македонија ќе се одржи СП во фудбал за непризнати земји

Северна Македонија од 30 мај до 7 јуни 2020 година ќе биде домаќин на Светско првенство во фудбал на непризнаени држави и региони, објави Конфедерација на независни фудбалски асоцијации КОНИФА, на својот официјален Твитер профил. На првенството ќе учествуваат земји и региони кои не се признати од ОН, ФИФА и УЕФА. Непризнати земји и региони кои учествуваат

Србите ни гледаат сеир: Кој регион од Северна Македонија ќе игра на контроверзното СП?

Србите ни гледаат сеир: Кој регион од Северна Македонија ќе игра на контроверзното СП?

Повеќето српски медиуми почнаа да се мајтапат со Северна Македонија, откако беше објавено дека Светското фудбалско првенство за непризнаени држави ќе се игра наредново лето во Скопје, поради што македонската престолнина беше избрана за домаќин на КОНИФА Светското првенство. Голем број на медиуми, прво се збунија, со оглед на тоа што Мундијалот во фудбал

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се одржи од 30 мај до 7 јуни. „Не можеме да дочекаме да ги пречекаме сите во прекрасната Македонија!“,

Во Скопје ќе се одржи Светско првенство во фудбал!

Во Скопје ќе се одржи Светско првенство во фудбал!

41 Споделувања Share Tweet Верувале или не, од 30 мај до 7 јуни 2020-та главниот град на Македонија ќе биде домаќин на Светско првенство во фудбал. Но со една важна разлика. Се работи за светско првенство под капата на фудбалската организација КОНИФА, наменето за држави, мaлцинcтва, народи без држави и региони кои не се признаени од ФИФА,  УЕФА и ООН

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Конфедерацијата на независните фудбалски асоциации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје. КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се одржи од 30 мај до 7 јуни. „Не можеме да дочекаме да ги пречекаме сите во прекрасната Македонија!“,

НЕ Е ШЕГА: Скопје ќе биде домаќин на фудбалско СП на непризнаени држави!

НЕ Е ШЕГА: Скопје ќе биде домаќин на фудбалско СП на непризнаени држави!

Светско фудбалско првенство во фудбал за непризнаени држави ќе се игра на лето идната година во Скопје, откако македонската престолнина беше избрана за домаќин на КОНИФА Светското првенство. КОНИФА (CONIFA) е акроним за Конфедерација на независните фудбалски асоцијации, во која се земји кои не се признаени како членки на Светската фудбалска федерација

Maкедонија домаќин на СП во фудбал – за непризнаени земји!

Maкедонија домаќин на СП во фудбал – за непризнаени земји!

Oд 30. мај до 7 јуни Македонија ќе биде домаќин на СП во фудбал на држави кои не се признати од ООН, ФИФА или УЕФА. КОНФИФА (тело во кое членуваат репрезентации кои не се признаени од споменатите организации). Ова СП се игра на секои две години, а последен пат победи репрезентацијата на Карпатија која во финалето беше подобра од Северен Кипар. На ова

НА ПOНИЖУВАЊATA ИМ НEMА КPAJ: Во Македонија ќе се игpа светсko фудбaлcко пpвeнство на непpизнaeни дpжaви

НА ПOНИЖУВАЊATA ИМ НEMА КPAJ: Во Македонија ќе се игpа светсko фудбaлcко пpвeнство на непpизнaeни дpжaви

Светско фудбалско првенство во фудбал за непpизнаени дpжави ќе се игра на лето идната година во Скопје, откако македонckата престолнина беше избрана за домаќин на КОНИФА Светското првенство. КОНИФА (CONIFA) е аkpoним за Конфедерација на незавиcните фудбалски асоцијации, во која се земји кои не се признаени како членки на Светската фудбалска федерација

Македонија домаќин на СП во фудбал, ама за непризнаети земји и региони!!!

Македонија домаќин на СП во фудбал, ама за непризнаети земји и региони!!!

Чудо невидено!!! Македонија од 30 мај до 7 јуни 2020 година ќе биде домаќин на СП во фудбал. Но оваа  информација која на прв поглед е шокантна, треба да се прочита до крај. А тоа е дека на ова првенство ќе учествуваа земји кои не се признати од ООН, ФИФА или УЕФА, или пак посебни региони. Значи ова нема врска со ФФМ, па и со државата. Натпреварите

Македонија ќе биде домаќин на Светско фудбалско првенство во непризнаени држави

Македонија ќе биде домаќин на Светско фудбалско првенство во непризнаени држави

Нашиот најголем фудбалски стадион „Тодор Проески“ ќе биде домаќин на следното Светско фудбалско првенство на непризнаени држави, денес објавија од КОНИФА (CONIFA). КОНИФА е Конфедерација на независните фудбалски асоцијации, сочинета од држави кои не се членки ниту на Обединетите на Нации, ниту пак на Светската фудбалска федерација (ФИФА). Овој Мундијал